Jūs tikrai neturėtumėte persodinti savo sodinukų, kol jie neužaugs „tikrųjų lapų“. Pirmasis lapų rinkinys, išdygęs iš žemės, vadinamas sėklalapiais ir iš tikrųjų yra sėklos dalis. Iš esmės jie yra augalų maisto šaltinis ir juose yra maistinių medžiagų, kurių reikia daigams augti.
Ar galiu persodinti sodinukus prieš tikruosius lapus?
Nebandykite persodinti mažyčių ar nesubrendusių daigų (pvz.: daigų, kurie nelabai auga arba dar neišaugino tikrųjų lapų). Kai kuriems sodinukams bus puiku likti sėklų dėkluose iki galo, kol išnešite juos į lauką. Tačiau kiti nukentės, jei per ilgai bus surišti tose mažose sėklinėse ląstelėse.
Ar galiu persodinti prieš tikruosius lapus?
Tikrieji lapai primena suaugusių lapų išvaizdą, o sėklalapiai yra paprasti ir neapsakomi. Prieš persodindami norite pamatyti 3–4 tikrus lapus. Tai užtikrina, kad augalas gali maitintis pats po persodinimo. Kai jūsų sodinukai turės šiuos lapus, laikas pradėti juos grūdinti.
Kokio dydžio tikrieji lapai turi būti prieš persodinimą?
Prieš svarstydami persodinimą, turėtumėte palaukti, kol atsiras bent 3 ar 4 tikrieji lapai. Dirbkite pagal savo augalo oro sąlygas.
Kuriame etape persodinate sodinukus?
Idealus laikas daigams persodinti yra maždaug 3 savaitės po jų sudygimo arba kai turite 1–2 tikrųjų lapų rinkinius. Geriau sudėkite juos į naujus konteinerius, kol jie nepradės rodyti toliau išvardytų streso požymių.
Ar galiu persodinti prieš tikruosius lapus?
Tikrieji lapai primena suaugusių lapų išvaizdą, o sėklalapiai yra paprasti ir neapsakomi. Prieš persodindami norite pamatyti 3–4 tikrus lapus. Tai užtikrina, kad augalas gali maitintis patspersodinti. Kai jūsų sodinukai turės šiuos lapus, laikas pradėti juos grūdinti.
Kada turėčiau persodinti savo sodinukus?
Stebėdami savo sodinukus, žinokite, kada tinkamas sodinukų persodinimo laikas priklausys nuo tikrųjų lapų išsivystymo, o ne nuo ankstyvųjų lapų, vadinamų skilčialapiais. Skilčialapiai yra pirmasis augalų lapų rinkinys (dažnai pirmieji nuo 1 iki 3), tikrieji lapai, kita vertus, atsiranda paskui ir dažnai būna tamsesni ir didesni.
Ar galima persodinti sėklas į sodą?
Tai ypač aktualu, jei sėkla sudygo arti dirvos paviršiaus ir turi šaknis, kurios iš tikrųjų yra paviršiuje. Manau, kad jūsų nuoroda kalba tik apie šį pirmąjį persodinimą, o ne perkėlimą į sodą.
Kas atsitiks, jei per ilgai lauksite sodinukų persodinimo?
Jei lauksite per ilgai, jūsų sodinukas gali būti surištas į pradinį indą. Kalbant apie sodinukų persodinimą, nėra griežtos taisyklės, koks turi būti augalo aukštis prieš išleidžiant jį į sodą, nes skirtingi augalai užauga skirtingo dydžio.
Kiek lapų turi turėti sodinukas prieš sodinimą?
Bendra nykščio taisyklė yra tokia, kad kai sodinukas turi tris ar keturis tikrus lapus, jis yra pakankamai didelis, kad būtų galima pasodinti į sodą (sugrūdėjus). Kai pasodinate sėklą, pirmieji lapai yra sėklalizdžiai. Šie lapai atrodys kitaip nei lapai, kurie augs vėliau.
KOMENTARAI