Kartais galite pastebėti, kad žiedpumpuriai susitraukia ir nunyksta dar neatsiskleidę. Tačiau pagrindinė problema, kurią sukelia per didelis šėrimas, yra ta, kad dėl to pomidorų augalams maistinės medžiagos paprastai tampa „nepasiekiamos“.
Kada nustoti šerti pomidorus?
Šerti tol, kol pradės nokti paskutiniai pomidorai. Pomidorai, esantys auginimo maiše, pasikliauja tik pridėtomis maistinėmis medžiagomis maiše, kol susiformuoja pirmoji santvara, tada jie bus maitinami tomoritu, kaip ir šiltnamio augalai.
Kaip dažnai turėčiau maitinti savo pomidorų augalą?
Šerdami pomidorų augalus būtinai laistykite juos giliai. Didžiausią sėkmę pasiekiau kartą per savaitę organiškai tręšiusi savo augalus.
Ar turėčiau maitinti pomidorus kiekvieną dieną?
Kai tik pasirodys žiedai, pradėkite maitinti pomidorus. Padidinkite laistymą ir maitinimą, kai pomidorų vaisiai susiformuos ir padidės. Jei auginate pomidorus po stiklu arba šiltnamyje, šiltomis dienomis pomidorus reikės laistyti kasdien, kad augalai neišdžiūtų.
Ar turėčiau laistyti pomidorus kiekvieną dieną?
Taigi, kaip dažnai laistyti pomidorų augalus? Pomidorų augalus reikia laistyti kasdien arba kas antrą dieną, nebent neseniai buvo lietus. Augalams reikia 1–1,5 colio vandens per savaitę, tačiau konteineriuose auginamus pomidorų augalus reikia laistyti du kartus per dieną.
Kaip padidinti pomidorų derlių?
Sodindami pomidorus iš anksto pagyvinkite, į dirvą sodinimo duobėje įberdami šiek tiek trąšų, kad šaknys būtų lengvai pasiekiamos. Pabandykite sodindami pridėti kraujo miltų, kaulų miltų, sliekų liejinių ir kiaušinio lukšto miltelių. Šis mišinys yra greitas, vandenyje tirpus azoto šaltinis (kraujo miltai).
Kokie pomidorų augalų perlaistymo požymiai?
Perlaistytų augalų stiebai gali nuvyti arba pageltęir lapai, arba ant lapų gali atsirasti iškilimų ir pūslių arba jie gali visiškai nukristi, jei augalai ir toliau gaus per daug vandens. Kitas būdas atskirti perlaistytus augalus nuo perlaistytų augalų, kai atvejis pakankamai rimtas, yra patikrinti šaknis.
Kuo maitinti pomidorus derinant vaisius?
Pamaitinkite pomidorus fosforu Vandenyje tirpių trąšų, pvz., 24-8-16 ir 18-18-21, sudėtyje yra fosforo, reikalingo vaisingumui skatinti, tačiau kai kurie sodininkai, ieškantys didelių pomidorų, nori tręšti 0–45–0 trigubomis trąšomis. superfosfatas 1/2 puodelio 100 pėdų eilės.
Koks yra geriausias pomidorų laistymo būdas?
Pomidorai geriausiai sekasi, kai laistomi lėtai ir giliai. Kai vanduo nukrenta žemiau į dirvą, pomidorų šaknys turi sekti pavyzdžiu ir siekti toliau, kad jį sugertų. Gilus laistymas padeda pomidorų augalams sukurti stiprią šaknų sistemą. Paviršinis laistymas leidžia šaknims tingėti.
Kodėl mano pomidorų augalo lapai pagelsta?
Senesni lapai pagelsta, nes aprūpina azotu jaunesniems, kad jie išliktų. Lapų pageltimas taip pat gali būti dėl geležies trūkumo augale, tačiau tai bus ryškiausia jauniausiuose lapuose.
Kiek pomidorų gausite vienam augalui?
Kiek pomidorų yra per daug per dieną?
Kiek žalių pomidorų turėčiau valgyti per dieną? Kasdien valgydami pomidorus gausite daug vitaminų ir mineralų, tačiau vis tiek gausite naudą, jei valgysite juos rečiau. Per dieną nerekomenduojama suvalgyti pomidorų skaičiaus.
Ar voverės valgo pomidorus?
Voverės kartais suvalgo dalį pomidoro, o likusią palieka; kitais atvejais jie valgo visus vaisius. Kitos voverės mėgstamos pupelės, moliūgai, agurkai ir baklažanai.
Kas atsitiks, jei valgysitepomidorai kasdien?
Valgant per daug pomidorų, dėl skrandžio rūgšties pertekliaus susidarymo skrandyje gali nudegti širdis arba atsirasti rūgšties refliuksas. Žmonės, kurie dažnai kenčia nuo virškinimo streso arba turi GERL (gastroezofaginio refliukso ligos) simptomų, gali norėti valgyti pomidorus.
Ar turėtumėte laistyti pomidorų augalus kiekvieną vakarą?
Turite laistyti pomidorus dieną (geriausia anksti ryte), kad augalai turėtų pakankamai laiko išdžiūti. Laistymas naktį gali sukelti augalų problemų, įskaitant jautrumą pomidorų grybeliui, žiedų puvinį, šaknų nykimą ir sumažėjusią vaisių gamybą.
Kaip padidinti vaisių dydį pomidoruose?
Palaikius 3 lapų ploto indeksą, vaisiai augs maksimaliai. Rankinis pomidorų retinimas ant santvaros galo užtikrina tolygesnio dydžio, didesnius vaisius. Augimo reguliatorių, pvz., auksinų, naudojimas prie anttezės gali paskatinti vaisių sėkmę ir padidinti vaisių dydį, ypač esant prastam apšvietimui ir žemai temperatūrai.
Ar pomidorų augalai gali gauti per daug saulės?
Pomidorų nudegimas nuo saulės: kodėl per daug saulės gali kelti pavojų jūsų pomidorų sveikatai. Pomidorų nudegimas yra problema, kurią sukelia auginimo sąlygos – ypač intensyvūs, tiesioginiai saulės spinduliai ilgą laiką labai karštu oru. Per daug saulės spindulių nuspalvina dėmės ant nokstančių arba žalių pomidorų.
Ar karštu oru pomidorus reikėtų laistyti kiekvieną dieną?
Venkite perlaistyti pomidorus vasaros oru Pomidorų augalams reikia 1–2 colio vandens per savaitę, o gilus mirkymas yra geriau nei šiek tiek vandens kiekvieną dieną. Reguliarus laistymas padeda išvengti pomidorų įtrūkimų. Per daug vandens uždusins augalų šaknis.
Ar galiu laistyti pomidorus saulėje?
Pomidorų augalus galima laistyti saulėje, nors geriau juos laistytirytą prieš patekant saulei. Pomidorų augalus laistant saulėje, dalis vandens gali išgaruoti anksčiau, nei augalas jo pasieks, o jei vanduo pateks ant lapų, kai per šilta, jie gali būti pažeisti.
Ar turėtumėte pašalinti apatines pomidorų augalų šakas?
Jei planuojate pomidorų augalus sodinti giliai (pomidorai gali suformuoti šaknis išilgai stiebo, jei jis yra užkastas), tuomet turėtumėte pašalinti lapus. Tačiau tai nėra kritiška. Jei lapai bus užkasti, jie nespės fotosintezuoti, todėl augalui iš jų nebus jokios naudos.
Ar turėčiau nustoti laistyti pomidorus?
A. Sumažinkite laistymą, bet visiškai jo nenutraukite. Pomidorai yra 90+% vandens – jiems ir toliau reikia vandens, kai jie sunoksta. Tačiau tiesa, kad sumažinus jų gaunamos drėgmės kiekį, bus pagreitintas nokinimas.
Ar kepimo soda padeda pomidorų augalams?
Nors tai atrodo kvaila, šis paprastas sodo triukas tikrai veikia. Kepimo soda susigeria į dirvą ir sumažina jos rūgštingumą, todėl pomidorai yra saldesni nei aitrūs.
KOMENTARAI