Vazoninė žemė, kuri buvo naudojama pomidorams auginti, neturėtų būti naudojama pomidorams auginti ateinančius dvejus metus. BET toje žemėje galima auginti gėles, krūmines pupeles, paprikas, salotų žalumynus – ką tik nori, jei tik ne tamatas.
Ką daryti su žeme nuėmus pomidorų derlių?
Ką sodinti po pomidorų? Išbandykite pupeles. Po pomidorų sodinami ankštiniai augalai, o paskui kryžmažiedžiai augalai, įskaitant žalumynus. Yra žinoma, kad ankštiniai augalai sulaiko azotą mazgeliuose, kurie susidaro ant jų šaknų ir taip į dirvą įneša azoto.
Ar galiu pakartotinai panaudoti praėjusių metų sodo žemę?
Sugalvoję tvarkymą, galite pakartotinai panaudoti vazonų žemę kitų metų konteineriuose arba panaudoti ją kitoms sodo problemoms spręsti. Pirmiausia leiskite panaudotai vazonų žemei išdžiūti vazonuose arba supiltą į karutį arba ant brezento.
Ar galite pakartotinai panaudoti dirvą vazonams su šaknimis?
Taip, galite pakartotinai naudoti dirvą su šaknimis. Tačiau pabandykite pašalinti kuo daugiau. Ypač paliktos didesnės šaknys. Palikti kai kuriuos mažesnius neturėtų nieko pakenkti.
Ko nereikėtų sodinti po pomidorų?
Po pomidorų, kai kurie augalai, kurių neturėtumėte suktis į savo sodą, yra brokoliai, kopūstai, kukurūzai ir bet kuris nakvišų šeimos augalas. Naktivinių šeimos augalai yra paprikos, baklažanai ir bulvės.
Ar galiu sodinti pomidorus toje pačioje vietoje, kurią dariau pernai?
Dauguma sodininkų jums pasakys, kad nėra gera idėja sodinti pomidorus (ar bet kokius pasėlius) metai iš metų toje pačioje vietoje, nes taip dirvoje kaupsis kenkėjai ir ligos.
Ar galiu auginti pomidorus toje pačioje dirvoje kaip ir pernai?
Pirma, niekada nesodinkite pomidorų (ar bulvių) į tą pačią dirvą dvejus metus iš eilės. Jų buvimas pritraukia šaknų mazgų nematodus, kuriePirmaisiais metais tai nėra problema, tačiau antraisiais metais augant jų populiacijai, augalai kenčia ir dažnai žūva.
Ar galiu naudoti seną dirvą naujam augalui?
Paprastai gerai pakartotinai naudoti vazoninę žemę, jei tai, ką joje auginate, buvo sveika. Jei savo augaluose pastebėjote kenkėjų ar ligų, geriausia mišinį sterilizuoti, kad neužkrėstumėte kitų metų augalų. Pirmiausia iš senos vazoninės žemės pašalinkite visas šaknis, krūmus, lapus ir kitas šiukšles.
Ar persodinant reikia pašalinti seną dirvą?
Pašalinkite maždaug trečdalį ar daugiau seno vazono mišinio, supančio augalo šaknis. Augdamas jūsų augalas pašalino kai kurias arba visas maistines medžiagas iš dabartinio mišinio, todėl norėsite duoti jam šviežio mišinio vazonams arba dirvožemio.
Ar kasmet reikia keisti kompostą vazonuose?
Kai nebėra patogu jų kasmet persodinti į didesnį vazoną, reikėtų bent kas antrus metus persodinti į tą patį vazoną. Trečdalį esamo komposto ir šaknų pakeiskite šviežiu kompostu.
Ar pjaunate pomidorų augalus žiemai?
Patarimas. Tik ryžtingi pomidorai nustoja duoti vaisių; neapibrėžtos veislės ir toliau auga ir neša gėles bei vaisius, kol jas sustabdo šalti orai, todėl pomidorų augalų genėti žiemai nebūtina, nes jie savaime numirs.
Kodėl neturėtumėte sodinti agurkų šalia pomidorų?
Neturėtumėte sodinti agurkų šalia pomidorų, nes galimos bendros ligos, pvz., Agurkų mozaikos virusas ir Fitoftoros maras. Abi ligos greitai plinta iš vienos rūšies į kitą abiem būdais.
Ar galima kartu sodinti paprikas ir pomidorus?
Tikrybė yra tokia, kad kadangi abu turi panašius augimo poreikius, jie gali būti gana sėkmingai auginami kartu. Abiems būdingos ligospomidorams ir pipirams priklauso Verticillium wilt ir bakterinė dėmė.
Ar pomidorų augalai patys persėja?
Vyšniniai pomidorai apsisuks iš naujo. Tiesą sakant, pomidorai apskritai yra bene labiausiai paplitęs savanoriškas augalas. Taip yra todėl, kad jie gali augti bet kuriuo iš šių trijų būdų.
Ar pomidorų augalai atauga kiekvienais metais?
Paprastai pomidorų augalai kasmet neatauga, nes neatlaiko šalčio. Vietose, kuriose nėra šalnų, pomidorų augalai gali gyventi ir duoti vaisių iki 2 metų.
Ar pjaunate pomidorų augalus žiemai?
Patarimas. Tik ryžtingi pomidorai nustoja duoti vaisių; neapibrėžtos veislės ir toliau auga ir neša gėles bei vaisius, kol jas sustabdo šalti orai, todėl pomidorų augalų genėti žiemai nebūtina, nes jie savaime numirs.
Kaip giliai reikia sodinti pomidorus?
Rinkitės sveikus, 10–12 colių aukščio augalus. Kiekvienam augalui iškaskite maždaug 12 colių gylio duobę ir įdėkite saują gerų trąšų. (Heymingas taip pat mėgsta į duobės dugną įdėti banano žievelę ir vieno kiaušinio lukštus, kad vėliau sezono metu šaknyms būtų suteikta papildomų maistinių medžiagų.)
Kokio gylio turėtų būti dirva pomidorams?
Idealus gylis būtų didesnis nei 2 pėdos (60 cm), nes paprastai pomidorų šaknys gali užaugti bet kur nuo 2 iki 3 pėdų, nors apie 2 pėdas dažniau pasitaiko.
Kiek kartų galite sodinti pomidorus toje pačioje vietoje?
Vabzdžiai taip pat ilgainiui prisidės prie savo troškimų ir priblokš jį nepageidaujamu dėmesiu. Įprasta išmintis šiuo klausimu yra ta, kad neturėtumėte sodinti jokių pasėlių toje pačioje vietoje dažniau nei kartą per trejus metus, o dar geriau – kartą per ketverius metus.
Ar turėčiau laistytiiškart po persodinimo?
Augalai gali atrodyti suvytę ir ištroškę, tačiau būkite atsargūs ir nelaistykite maždaug po savaitės po sodinimo į vazonus, kad įsitikintumėte, jog visos persodinimo metu pažeistos šaknys sugijo.
Kaip dažnai reikia keisti dirvą vazonuose?
Paprastai vazoninių augalų dirvožemis turėtų būti keičiamas kas 12–18 mėnesių. Yra keletas išimčių, kurios gali pakeisti šį laiką. Tai apima, jei perkeliate augalą į didesnį vazoną, nes jis peraugo dabartinį vazoną arba jei dirva tapo labai kieta.
Kodėl prieš persodinant augalą nepašalinus viso dirvožemio šalia šaknų?
Šaknys neturėtų būti paliktos dirvoje, kuri bus pakartotinai naudojama kaip vazono terpė augalų vazone, nes jos trukdys naujų augalų augimui.
KOMENTARAI