Ar galite sodinti paprikas ten, kur pernai buvo pomidorai?

Ar galite sodinti paprikas ten, kur pernai buvo pomidorai?

Ar pomidorų sėklų mirkymas padeda dygti?
Kodėl nukrenta pomidorų žiedai?
Kiek laiko išsilaiko malta kava?
Kaip padaryti, kad mano pomidorai geriau žydėtų?
Ar galite ant vejos užpilti vazoninių žemių?


Tų pačių šeimų valgomieji augalai paprastai turi tuos pačius mitybos poreikius, taip pat panašias problemas, susijusias su kenkėjais ir ligomis. Dėl šios priežasties geriausia nesodinti pomidorų ar kitų nakvišų toje pačioje lysvėje, kurioje auginote paprikas praėjusiais metais. Labai nerekomenduojama sodinti paprikų ten, kur anksčiau augo pomidorai, ir atvirkščiai. Taip yra dėl to, kad jie priklauso nakvišų šeimai, todėl yra paveikti tų pačių kenkėjų ir serga tomis pačiomis ligomis. Kokius augalus galima sodinti kaimynystėje

Ar galima sodinti paprikas ten, kur buvo sodinami pomidorai?

Glaudūs šeimyniniai ryšiai tarp paprikų ir pomidorų, viena vertus, yra idealūs kompanionai, kita vertus, gali sukelti tam tikrų iššūkių. Nė vienas augalas nemėgsta šlapių lapų ar permirkusios žemės, abu yra jautrūs įvairioms grybelinėms ir bakterinėms ligoms, kurios lengvai pereis tarp jų.

Ką galiu pasodinti ten, kur pernai turėjau pomidorų?

Jei norite pomidorus kaitalioti ilgesnį ketverių ar penkerių metų laikotarpį, galite sodinti tokia tvarka: Brassicas – pasėliai, tokie kaip brokoliai, žiediniai kopūstai, kopūstai ir Briuselio kopūstai. Agurkai – tokie augalai kaip agurkai, melionai ir moliūgai. Ankštiniai augalai – tokie augalai kaip žirniai, pupelės, žemės riešutai, dobilai ir liucerna.

Ar galite sodinti pomidorus ir paprikas vienoje eilėje?

Pagrindiniai paprikų ir pomidorų sodinimo privalumai yra maksimalus derlius iš mažos erdvės, dirvožemio sąlygų optimizavimas, vandens ir maistinių medžiagų poreikių sutelkimas ir tų pačių apdulkintojų pritraukimas. Abi šias daržoves galima sutvirtinti tinkleliu, kad būtų padidintas jų derlius.

Ar galite auginti pipirus toje pačioje vietoje kiekvienais metais?

Taigi, nesodinkite pipirų ar kitų jų giminaičių – pomidorų,baklažanų arba bulvių – šiemet toje pačioje vietoje. Iš skaudžios patirties sužinojau, kad geriausia yra 3–4 metų rotacija, ypač sodininkams, kurie nori maksimaliai padidinti produkciją iš mažo auginimo ploto.

Ar galima sodinti pomidorus ir paprikas vienoje lysvėje?

Kartu su pomidorais, kitus nakvišų šeimos narius gali būti sunku sodinti į tą pačią lysvę praėjus mėnesiams ar net metams po pipirų pasėlių. Šiai grupei taip pat priklauso baklažanai ir bulvės. Nors šakniavaisiai dažnai yra geras pasirinkimas norint sekti paprikas, nes jos yra lengvos, bulvės yra išimtis.

Ar galiu auginti pomidorus ir paprikas toje pačioje vietoje?

Nedelsdami rinkite vaisius ir neleiskite jiems sugesti ant vynmedžio. Nepriklausomai nuo to, kur savo kieme auginate pomidorus ir paprikas, kaitaliokite juos kartu su kitais augalais, kad kasmet neaugtų toje pačioje vietoje. Siekite trejų metų rotacijos prieš augindami pomidorus ir paprikas toje pačioje vietoje.

Ar paprikos yra pomidorų pasėliai?

Pipirai yra nakvišiai, priskiriami tai pačiai šeimai kaip ir pomidorai (abu yra Solanaceous). Išsamiau apie sėjomainos planus ir tvarkaraštį papasakosime vėliau. Dabar pakalbėkime apie tai, kodėl turėtumėte kaitalioti pomidorų pasėlius. Kodėl verta kaitalioti pomidorų pasėlius?

Ar pomidorai auga toje pačioje vietoje metai iš metų?

Skirtingai nei dauguma kitų daržovių, pomidorai mieliau auga toje pačioje vietoje metai iš metų. Jei turite problemų su liga, sodinkite į naują plotą. Kadangi jie yra sunkūs tiekėjai, duokite jiems daug komposto arba perpuvusio mėšlo.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: