Neperpildykite savo konteinerių. Šie maži jauni augalai gali greitai augti auginimo sezono metu, todėl kurdami konteinerį atsižvelkite į subrendusį dydį. Mažose talpyklose augalų augimas gali sulėtėti, nes šaknų sistemos neturi pakankamai vietos pilnai vystytis. Bet kokiu atveju augalų perpildymas sukelia keletą problemų: Liga: nepaliekant pakankamai oro tarpų tarp augalų, gali atsirasti su drėgme susijusių ligų. tokių kaip miltligė. O liga, kuri paveikia vieną augalą, gali lengviau išplisti į kitus augalus, jei jie liečia lapus.
Kas atsitiks, jei sodinsite per arti vienas kito?
Per arti sodinimo pavojai Jei sodinate gėles per arti vienas kito, augalai patiria stresą ir yra linkę į ligas, sako Kole. Jei oras negali tinkamai cirkuliuoti ir augalai negali išdžiūti tarp laistymo, įsikuria grybelis. Šaknys gali pūti. O kai augalai nusilpsta nuo streso, vabzdžiai įsitraukia.
Ar perpildymas naudingas augalams?
Tuo pačiu metu svarbu užtikrinti, kad jūsų sodinukai nebūtų perpildyti. Perpildyti sodinukai yra dažna problema, dėl kurios augalai negali išnaudoti viso savo potencialo. Jei nepasėsite sėklų pakankamai toli vienas nuo kito, jos turės konkuruoti dėl tos pačios saulės, vandens, oro ir maistinių medžiagų dirvožemyje.
Ar galite suteikti augalui per daug vietos?
Jums gali kilti pagunda duoti savo augalui daug didesnį vazoną, kuriame būtų daugiau vietos šaknims įaugti, tačiau tai gali padaryti daugiau žalos nei naudos. Per didelis vazonas gali turėti per daug vandens dėl padidėjusio dirvožemio tūrio, o tai gali sukelti šaknų puvinį.
Kuo užpildote aukšto sodinuko dugną?
1. Pakavimo medžiagos. Užpildui rekomenduojami polistirolo žemės riešutai (dar žinomi kaip pakavimo žemės riešutai) arba putplasčio blokai (dar žinomi kaip putplasčio blokai). Kad užpildas būtų saugesnis irįdėkite juos į tuščią vazoninio dirvožemio maišelį.
Ar augalai geriau auga kartu su kitais juos supančiais augalais?
Sugrupavus augalus, kurie klesti panašiomis sąlygomis ir kurių priežiūros poreikiai yra tokie patys, juos prižiūrėti tampa ypač lengva. Ir kai kuriems tai padeda susikurti savo mini biomą. Pavyzdžiui, drėgmės mylėtojus pastatydami arti vienas kito gali padėti sukurti drėgmės kišenę kiekvienam grupės augalui.
Ar augalams patinka būti šalia?
Paprastai kambariniai augalai neturėtų liesti vienas kito. Mokslas atskleidė, kad jie gali jausti prisilietimą, taigi, jei juos liečia kitas augalas, jis gali sukelti genetinę gynybos reakciją, kuri sulėtina augimą. Be to, besiliečiantys kambariniai augalai gali būti lengviau užkrėsti kenkėjais.
Kaip arti augalai gali būti kartu?
Jei nerandate informacijos apie konkretų augalą, paprastai mažus daugiamečius augalus dėkite 6–12 colių atstumu, 2–3 pėdų aukščio daugiamečius augalus 12–18 colių atstumu, o aukštesnius – 18–36 colių atstumu. atskirai. Ar šis puslapis buvo naudingas?
Ar augalai užauga tik tiek, kiek jų vazonai?
Dabar žinote, kad augalas gali užaugti tik tiek, kiek leis vazono dydis. Taip yra todėl, kad šaknyse trūksta maistinių medžiagų, kurias jie gali surinkti iš dirvožemio. Šią techniką galite naudoti ir savo naudai. Jei turite ribotą auginimo erdvę, galbūt nenorite, kad augalai augtų tokie dideli.
Ar augalai geriau auga didesniuose vazonuose?
Jie taip pat išnagrinėjo 65 nepriklausomus tyrimus, kuriuose dalyvavo įvairios rūšys, įskaitant pomidorus, kukurūzus, pušį, kaktusą, kviečius ir medvilnės augalus, ir nustatė, kad visos rūšys pasiekia didesnius dydžius, kai auginamos didesniame vazone. Vidutiniškai padvigubėjus vazono dydžiui augalai išaugo 43 % didesni.
Ar didesni vazonai reiškia didesnius pumpurus?
Didesni vazonai nereiškia didesnių augalų.Rekomenduojamas vazono dydis persodinimui yra nuo 2 iki 4 colių didesnio skersmens nei vazonas, į kurį buvo pasodintas augalas. Tai suteikia šaknims pakankamai erdvės pasklisti ir pasisavinti daugiau vandens bei maistinių medžiagų.
Ar turėčiau ką nors dėti į sodintuvo dugną?
Praleiskite žvyrą atskirų arba puodų įdėklų dugne – mitas, kad po žeme esantis žvyro sluoksnis (atskiro vazono dugne) pagerina talpyklos drenažą. Vietoj to, kad papildomas vanduo iš karto nutekėtų į žvyrą, vanduo „susikaupia“ arba kaupiasi dirvoje tiesiai virš žvyro.
Ar aukštus vazonus užpildote žeme?
Tačiau aukštiems sodinukams reikia daug vazoninio dirvožemio, kad jie būtų visiškai užpildyti. Dėl to ne tik brangus projektas, bet ir sėjamoji gali būti per sunki, kad ją būtų galima perkelti. Yra alternatyvių būdų, kaip užpildyti sodintuvą per daug neišlaidaujant ir neįtempiant nugaros.
Ar turėčiau dėti žvyro į sodintuvo dugną?
Mitas, kad vazono dugne esantis žvyras ar akmenys pagerins drenažą. Tai klaidinga. Nedėkite akmenų į augalų vazonų dugną. Žvyro ar akmenų įdėjimas į augalų vazonus su drenažo angomis NE pagerina drenažo, o padidina vandens prisotinimo zoną, dėl kurios atsiranda šaknų puvinys.
Kaip toli augalai turėtų būti vienas nuo kito?
Kai kurie augalai, pavyzdžiui, krūmai ir apvaliagalviai medžiai, užauga maždaug tokio pat pločio, kaip ir aukšti. Jei pločio skaičių rasti nepavyksta, įvertinkite pagal galutinį aukštį. Augalas, užaugantis nuo 5 iki 10 pėdų aukščio, gali būti sodinamas 7–8 pėdų atstumu vienas nuo kito. Krūmui, kuris užauga 2–5 pėdų aukščio, gali prireikti maždaug 3 pėdų atstumo.
Koks svarbus augalų atstumas?
Jei jūsų sode nėra pakankamai vietos tarp augalų, tada ištekliai, tokie kaip maistinės medžiagos, vanduo iršviesa išspaudžiama arba suvartojama per daug, todėl augalai gali nukentėti. Netinkamas atstumas gali lemti lėtą augalų augimą, mažą derlių ir bendrą augalų sveikatos pablogėjimą.
Ar galima sodinti medžius arti vienas kito?
Arti pasodinti medžiai auga kaip miške. Žmonės mieliau leidžia laiką tokio tipo erdvėje, nei ten, kur stogas yra žemai iki žemės. Atkreipkite dėmesį į katedrą primenantį baldakimą, kuris išsivystė, kai šie gyvi ąžuolai buvo pasodinti arti vienas kito. Toliau vienas nuo kito esantys medžiai labiau plinta.
Kaip atstumas veikia augalų augimą?
Kiekvienas sodo augalas turi tam tikrus atstumo reikalavimus optimaliam augimui. Atstumas nustatomas pagal augalo rūšį ir dirvožemio derlingumą. Perpildyti augalai blogai auga. Augalai, esantys per toli vienas nuo kito, neduoda tokio bendro derliaus, kokį galėtų gauti, jei būtų išdėstyti arčiau.
Kokiu atstumu vienas nuo kito reikia sodinti nesuderinamus augalus?
Kaip arti jie turi būti? Augalai, turintys naudingų ryšių (draugų), turėtų būti sodinami per dvi ar tris eiles vienas nuo kito. Augalai, kurie, kaip žinoma, turi žalingų santykių (priešų), turi būti sodinami bent 2-3 eilučių atstumu vienas nuo kito.
Ar augalai gali atpažinti savo šeimininkus?
Tyrėjų teigimu, augalai gali skaičiuoti, priimti sprendimus, atpažinti savo giminaičius ir net prisiminti įvykius. Ir nors jie gali neturėti smegenų, jie gali mokytis panašiai kaip žmonės ir gyvūnai, teigia mokslininkai.
Ar augalai jaučiasi vieniši vazonuose?
Augalai tikrai patirs kažką panašaus į „vienišumą“ vazonuose, nes jiems trūksta požeminių jungčių. Dauguma augalų sudaro simbiozes su grybais po žeme, per savo šaknis.
Ar augalams patinka, kai su jais kalbasi?
Ne tik jūsų augalai bus naudingi jūsų pokalbiams, bet ir jumsgauti ir psichologinį postūmį. Laikas su augalais ir šalia jų nuramina, gerina psichinę ir fizinę sveikatą. Karališkoji sodininkystės draugija atliko mėnesį trukusį tyrimą, kuriame 10 sodininkų kasdien skaitydavo pomidorų augalą.
Kas atsitiks, jei perpildysite savo augalus?
Bet kuriuo atveju augalų perpildymas sukelia keletą problemų: Liga: nepaliekant pakankamai oro tarpų tarp augalų, gali atsirasti su drėgme susijusių ligų, tokių kaip miltligė. Ir liga, kuri paveikia vieną augalą, gali lengviau išplisti į kitus augalus, jei jie liečia lapus. Sustabdo augimą: augalai žino, ar yra konkurencija dėl drėgmės, maisto ir oro.
Kokios yra perpildymo problemos?
Maistinių medžiagų trūkumas. Perpildyti augalai turi konkuruoti tarpusavyje dėl dirvožemio maistinių medžiagų, todėl gali padidėti trąšų poreikis. Dirvožemyje yra ribotas azoto ir kitų augalams reikalingų maistinių medžiagų kiekis. Kuo daugiau augalų yra mažoje erdvėje, tuo greičiau šios maistinės medžiagos sunaudojamos.
Kokios yra dirvožemio perpildymo priežastys?
Perpildyti augalai turi konkuruoti tarpusavyje dėl dirvožemio maistinių medžiagų, todėl gali padidėti trąšų poreikis. Dirvožemyje yra ribotas azoto ir kitų būtinų augalams maistinių medžiagų kiekis.
Kodėl perpildytiems augalams reikia trąšų?
Perpildyti augalai turi konkuruoti tarpusavyje dėl dirvožemio maistinių medžiagų, todėl gali padidėti trąšų poreikis. Dirvožemyje yra ribotas azoto ir kitų augalams reikalingų maistinių medžiagų kiekis. Kuo daugiau augalų yra mažoje erdvėje, tuo greičiau šios maistinės medžiagos sunaudojamos.
KOMENTARAI