Sėklų daiginimas (arba sėklų paleidimas) yra augalų auginimas tiesiai iš sėklų, o ne pirkti jau išaugintus augalus. Sėklų daiginimas patalpose yra veiksmingas būdas padidinti daigumą, palyginti su sėklų daigumu lauke tiesiai į dirvą. Sėklų sėjimas tiesiai į dirvą Tiesiog įdėkite sėklą į dirvą, įpilkite šiek tiek vandens ir saulės! Kai kurias daržoves tikrai galima sėti tiesiai į sodo žemę ir jos puikiai papildys pietų stalą. Jokio sėjimo patalpoje, be šviesų, jokio persodinimo. Tiesiog sėti sėklas į dirvą ir jomis rūpintis.
Kiek laiko užtrunka, kol sėklos sudygsta patalpose?
Dygimo greitis skirsis, kai sėklas pradėsite sėti patalpose, atsižvelgiant į kambario, kuriame laikomi jūsų augalai, temperatūrą. Tačiau paprastai dauguma augalų sudygsta per savaitę ar dvi. Kai kurių rūšių augalai, pvz., čili pipirai, pomidorai ar rozmarinai, gali sudygti iki trijų savaičių.
Ar turėtumėte laistyti sėklas iškart po pasodinimo?
Pasodinus jums nereikės laistyti, todėl sėklos nejudėtų. Sukurkite mini šiltnamį, uždengdami sėklų dėklą plastikiniu padėklu arba plastikine plėvele. Tai išlaikys drėgmę ir šilumą viduje, ir jums nereikės dar kartą laistyti, kol sėklos nesudygs.
Ar man reikia auginimo lempučių, kad galėčiau sėti sėklas patalpose?
Taip, jūs tikrai galėtumėte pabandyti pasėti sėklas patalpoje be auginimo lempučių, jei turite saulėtą langą. Kas čia? Tačiau dauguma namų negauna pakankamai natūralios šviesos sveikam sodinukų vystymuisi. Taigi, siekiant geriausių rezultatų, rekomenduoju papildyti dirbtiniais šviestuvais.
Kokios sėklos nėra sėjamos tiesiai į dirvą?
Ryžių pasėlių sėklos nėra tiesiogiai sėjamos į dirvą.
Per kiek laiko sėklos išbris iš dirvos?
TaiDaugumai sėklų sudygsta maždaug dvi savaitės, o kitos sėklos gali užtrukti daug ilgiau. Sėklos turi sudygti per mėnesį nuo pasodinimo, kai pasėtos tinkamomis sąlygomis. Jei nematote daigų, turite nustatyti priežastį.
Kiek laiko daigai turi likti dėkluose?
Pavasarį, prieš persodinant sodinukus į sodo lysves, gali būti naudinga 1–2 savaites „sukietinti“ sodinukus padėkluose lauke.
Ar laistote sėklas kasdien?
Ar laistote sėklas kiekvieną dieną? Taip, sėklas paprastai reikia laistyti bent kartą per dieną, kad dirva būtų drėgna ir neleistų išdžiūti. Esant ypač šiltam klimatui (arba priklausomai nuo dirvožemio ar sodo įrengimo), gali tekti laistyti daugiau nei kartą per dieną.
Kiek šilta turi būti, norint pradėti sėklas patalpoje?
Kad sėklos sudygtų, dauguma jų turi būti laikomos šiltai: apie 65–75 laipsnių pagal Farenheitą. Mėgstamiausia vieta laikyti sėklas šiltai, kad sudygtų, yra šaldytuvo viršuje. Arba galite įsigyti sėklų pašildymo kilimėlius po sėklų padėklais.
Ar turėčiau laistyti sodinukus kiekvieną dieną?
Daigus reikia laistyti kartą per dieną arba kas antrą dieną, priklausomai nuo to, kiek saulės ir šilumos jie gauna. Atminkite, kad sodinukų šaknys yra gana arti paviršiaus ir auga nedideliame kiekyje terpės, todėl jų nereikia giliai mirkyti, kaip tai daro didesniems augalams.
Ar sodinukus reikia laikyti tamsoje?
Dauguma sėklų geriausiai sudygsta, kai jos dedamos tamsoje. Šviesa, kuri yra labai svarbi daigų vystymuisi, iš tikrųjų gali sustabdyti daigumo procesą.
Ar turėčiau savo sėklas uždengti plastikine plėvele?
Naujai pasodintas sėklas sudrėkinkite trintuve arba nedidele laistytuvu. Norėdami pagreitinti daigumą, uždenkite vazonus plastikine plėvele arba plastikiniu kupolukuris telpa virš sėklų pradinio dėklo. Tai padeda išlaikyti sėklas drėgnas, kol jos sudygsta. Kai pamatysite pirmuosius žalios spalvos požymius, nuimkite dangtelį.
Kiek sėklų sėti į duobutę?
Paprastai į duobutę reikia sėti nuo dviejų iki trijų sėklų. Sėklos neturi 100% daigumo, todėl ne kiekviena pasodinta sėkla sudygs. Persėjant duobutes, ląsteles ar vazonus padėsite užtikrinti, kad išaugs jūsų pageidaujamų augalų skaičius (ar daugiau!).
Kaip toli turi būti LED lemputės nuo sodinukų?
Nėra universalios atstumo nustatymo taisyklės, tačiau rekomenduojama, kad šviesos diodai būtų 12–18 colių atstumu nuo augalų. Šviesa yra vienas iš svarbiausių veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti auginant augalus, nes ji skatina fotosintezės procesą.
Ar LED lemputės tinka sėkloms pradėti?
Daugelį metų fluorescencinės parduotuvės lemputės buvo pagrindinė sodininkų lemputė, tačiau šviesos diodai greitai jas pakeitė kaip standartinį pasirinkimą. Šviesos diodai paprastai yra brangesni nei fluorescencinės lemputės, tačiau jie yra labai efektyvūs ir ilgaamžiai.
Ar visas sėklas mirkote prieš sodindami?
Paprasta taisyklė, kad jūsų sėklos sudygs, net jei prieš sodinimą sėklų nemirkysite, tačiau mirkant sumažėja dygimo laikas, o daigumas didėja. Sėklos, kurios turi nuolatinį drėgmės srautą, turi daug didesnę sėkmės tikimybę.
Kas atsitiks, jei pasodinsite sėklą aukštyn kojomis?
Nesvarbu, ar sėkla sėjama aukštyn kojomis, dešine puse į viršų ar ant šono, ji gali išsidėstyti taip, kad stiebai augtų aukštyn, o šaknys – žemyn, praneša „Terrior Seeds“. Sėklose yra augimo hormonų, kurie reaguoja į gravitaciją ir pasuka sėklą į teisingą padėtį.
Ar sėkloms sudygti reikia šviesios ar tamsios spalvos?
Ar tulaistyti sėklas kasdien?
Ar laistote sėklas kiekvieną dieną? Taip, sėklas paprastai reikia laistyti bent kartą per dieną, kad dirva būtų drėgna ir neleistų išdžiūti. Esant ypač šiltam klimatui (arba priklausomai nuo dirvožemio ar sodo įrengimo), gali tekti laistyti daugiau nei kartą per dieną.
Ar prieš sodinant sėklas reikia mirkyti?
Jei tik pradedate ir net jau kurį laiką auginate iš sėklų, prieš sodinimą verta pamirkyti sėklas. Tai gali turėti didžiulį poveikį jūsų daigumui ir bendrai sodo sėkmei! Sėklų mirkymas suteikia jūsų augalams puikų startą jų gyvenimo pradžioje.
Kaip dažnai laistote sodinukus patalpose?
KAIP DAŽNAI laistyti kambarinius sodinukus. Vidutiniškai jūsų sodinukus laistyti reikės kas 48 valandas. Laistykite juos kasdien arba du kartus per dieną ir rizikuojate prastai dygti arba susirgti. Taigi geriausia klysti povandeninėje pusėje.
Kada turėčiau persodinti savo sodinukus į didesnius vazonus?
Po 6–8 savaičių auginimo šviesoje daugelį sodinukų reikia persodinti į didesnius konteinerius, kad būtų užtikrintas tolesnis sveikas augimas, kol ateis laikas juos perkelti į sodą.
Ar galite sėti sėklas tiesiai į žemę (tiesioginė sėja)?
Tai dažnai daroma pomidorams, pipirams ir kitiems augalams, kurie netoleruoja šalčio. Jums gali kilti klausimas, ar tikrai būtina pradėti sėklas uždarose patalpose, ar galite praleisti sodinukų persodinimą. Taigi, ar galite sėti sėklas tiesiai į žemę (tiesiogiai sėti)? Taip, kai kurias sėklas galite sėti tiesiai į žemę, įskaitant:
Ar būtina sėti sėklas patalpose?
(Tiesioginė sėja) Daugelis sodininkų yra girdėję apie sėklų sėjimą uždarose patalpose, užuot pirkę įsisenėjusius augalus iš darželio.Tai dažnai daroma pomidorams, pipirams ir kitiems augalams, kurie netoleruoja šalčio. Jums gali kilti klausimas, ar tikrai būtina pradėti sėklas uždarose patalpose, ar galite praleisti sodinukų persodinimą.
Ar galite sėti sėklas į kalvą?
Jei turite trumpą auginimo sezoną, galite naudoti kalvą, kad greičiau sušildytumėte dirvą ir pagerintumėte drenažą. Sėklų sodinimas kalvose taip pat naudingas tokioms kultūroms kaip agurkai, melionai ir moliūgai, kurie linkę pasklisti ir išsibarstyti didelėje sodo erdvėje. Prieš tiesiogiai sėjant bet kokias sėklas, pirmiausia reikia paruošti dirvą.
Ką galite sodinti tiesiai į žemę?
Sėklos, kurias galite sėti tiesiai į sodą, yra šios: šakniavaisiai, pavyzdžiui, morkos, burokėliai, ridikai ir ropės. Šios kultūros prastai persodinamos, todėl geriausia jas pradėti nuo sėklos, tiesiogiai sėjant į žemę. Vėsiems orams auginami augalai, tokie kaip salotos, špinatai ir žirniai.
KOMENTARAI