Ar galima bulves sodinti toje pačioje vietoje kiekvienais metais?

Ar galima bulves sodinti toje pačioje vietoje kiekvienais metais?

Kokią gėlę turėčiau sodinti dabar?
Ar galite konservuoti žalius pomidorus?
Kodėl negalima sėti sėklų per sekliai ar per giliai?
Kodėl mano pomidorų augalai žydi taip anksti?
Ką galiu naudoti vietoj šilumos kilimėlio sėkloms?


Nesodinkite bulvių kiekvienais metais toje pačioje vietoje ir venkite sodinti ten, kur pomidorai buvo sodinti praėjusį sezoną, kad sumažintumėte ligų plitimo riziką.

Ar galima bulves auginti toje pačioje žemėje kasmet?

Niekada neauginkite bulvių toje pačioje dirvoje metai iš metų, nes tai gali sukelti kenkėjų ir ligų kaupimąsi. Tai yra bulvinis ungurys, kuris sukelia lėtą augimą ir prastą derlių.

Ką galiu sodinti ten, kur pernai turėjau bulvių?

Nuėmus derlių, po bulvių dėkite porų, kopūstų, lapinių kopūstų, salotų arba azijietiškų žalumynų. Iš anksto paruoškite sodinukus ir įsitikinkite, kad jūsų pasirinktos veislės turi pakankamai laiko subręsti iki pirmųjų šalnų. Perėjimas prie sodinimo nėra tas pats, kas sėjomaina.

Ar galite sodinti bulves toje pačioje vietoje 2 metus iš eilės?

Svarbu kaitalioti pasėlių šeimas maždaug kas trejus metus, kad būtų išlaikytas sveikas dirvožemis. Jei bulvės sodinamos toje pačioje vietoje kelerius metus, dirvoje gali klestėti patogenai ir lengvai užkrėsti kitą bulvių derlių.

Ar galima pakartotinai naudoti bulvių žemę?

Bulvės yra Solanaceae šeimos nariai, kaip ir pomidorai, ir abi kenčia nuo maro. Jei šiais metais jūsų bulvės turėjo kokių nors maro požymių, nenaudokite dirvožemio niekur savo sode.

Ar turėčiau bulves laistyti kiekvieną dieną?

Paprastai bulvėms reikia 1–2 colių vandens per savaitę; tai gali suteikti lietaus įvykiai arba jūs, norėdami kompensuoti skirtumą.

Ką daryti su bulvėmis jas iškasus?

Kai bulvės bus iškastos, nuvalykite dirvą. Neplaukite bulvių, kol nesate pasiruošę jas naudoti. Skalbimas gali lengvai sutrumpinti laikymo trukmę ir paskatinti pelėsių atsiradimą. Nuėmus derlių, bulves laikykite vėsioje, tamsioje vietoje.

Ar bulvės auga po augalomiršta?

Ar bulvės toliau auga po to, kai augalas miršta? Kai augalas miršta, bulvės baigia augti. Tačiau bulvių odelė sukietėja ir sukietėja, kad būtų tvirtesnė laikymui.

Ar Epsom druska tinka bulvėms?

Ar Epsom druska tinka bulvėms? Taip, Epsom druska gali būti naudinga, kai įpilama į bulvių augalų dirvą. Jis aprūpina augalus dideliu magnio kiekiu, kuris yra naudingas skatinant biochemines reakcijas. Jis taip pat padeda sukurti tvirtas ląstelių sieneles ir palaiko augimo procesą.

Kodėl mano užaugintos bulvės tokios mažos?

Mažas bulves gali sukelti saulės šviesos trūkumas, netinkamas laistymas, maistinių medžiagų trūkumas, aukšta temperatūra arba per anksti nuimtas derlius. Kai kurios bulvių veislės natūraliai užaugs mažesnės nei kitos, ir net vieno augalo bulvės gali būti skirtingo dydžio.

Ar bulvėms reikalinga sėjomaina?

Venkite bulves sodinti tame pačiame lauke metai iš metų. Tinkama sėjomaina padidina dirvožemio derlingumą, padeda išlaikyti dirvožemio struktūrą, sumažinti tam tikras kenkėjų problemas, padidinti dirvožemio organinių medžiagų kiekį ir išsaugoti dirvožemio drėgmę.

Kas atsitiks, kai nenuimsite bulvių derliaus?

Kas nutiks, jei nenuimsite bulvių? Sukursite daugiametį bulvių pleistrą! Priklausomai nuo jūsų klimato, žemėje likusios bulvės arba greitai išdygs ir užaugins naujus augalus, arba peržiemos ir kitą pavasarį išdygs naujų augalų.

Ar galima bulves auginti toje pačioje žemėje kasmet?

Niekada neauginkite bulvių toje pačioje dirvoje metai iš metų, nes tai gali sukelti kenkėjų ir ligų kaupimąsi. Tai yra bulvinis ungurys, kuris sukelia lėtą augimą ir prastą derlių.

Ar turėtumėte pasukti bulvių sodinimo vietą?

Bulvės puikiai naikina piktžoles, nes turi didelius lapus,kuris yra vienas geriausių piktžolių naikintojų. Todėl jie puikiai auginami sėjomainos sistemoje prieš javus, kurie nemėgsta piktžolių, pavyzdžiui, šakniavaisių ar ankštinių augalų.

Kaip auginate dideles bulves?

Jei norite, kad bulvės augtų didesnes nei jūsų kumštis, turėsite tarp augalų bent 14 colių (36 cm) atstumą. Kai kurie žmonės eina dar plačiau ir sodina bulves kalvose, kurių 24 colių (61 cm) skersmens „kalvelėje“ yra 3 augalai. Tiesą sakant, bulvių „kalvos“ yra maždaug 15 cm (6 colių) aukščio suplotos kauburėlės.

Ar galite naudoti senas bulves kaip sėklines?

Ar galima sodinti daigintas bulves? Taip! Galite pasodinti daigintą bulvę ir užsiauginti daugiau bulvių. Jei tai padarysite teisingai, iš vienos sudygusios bulvės iš tikrųjų gausite keletą bulvių augalų, o galiausiai – krūvą naujų bulvių.

Koks kompostas yra geriausias bulvėms?

Geras universalus kompostas (arba 60/40 komposto ir viršutinio dirvožemio sluoksnio mišinys). Bulvių trąšos yra neprivalomos, tačiau rekomenduojamos siekiant didžiausio derliaus.

Ar išmetate seną dirvą vazonams?

Neturėtumėte išmesti senos vazoninės žemės, nes galite ją pakartotinai panaudoti naujiems augalams auginti. Prieš pakartotinį naudojimą tiesiog reikia pagerinti vazoninio dirvožemio tekstūrą ir maistines medžiagas. Vienintelė priežastis išmesti seną vazonų žemę, jei joje yra kenkėjų ar ligų, susijusių su ankstesniais augalais.

Ar kaldami bulves uždengiate lapus?

Pirmą kartą sodinant vynmedžius mėgstu uždengti, kad būtų matomi tik viršutiniai lapai. Tai leidžia po 2–3 savaičių atlikti seklesnį antrąjį sukalimą, aplink vynmedžius atnešant papildomus 2–4 colius dirvožemio.

Ar bulvėms reikia trąšų?

Tręšimas ypač svarbus bulvių pasėliams, nes jiems reikia daug maistinių medžiagų. Per visą jų gyvavimo ciklą juos reikia tręšti keturis ar penkis kartus,o daugelis ūkininkų ir sodininkų kiekvieną kartą naudoja skirtingą trąšų mišinį.

Ar bulves reikia nuimti iš karto?

Visų sodo bulvių derlius nuimamas vėlyvą auginimo sezoną, tačiau kada tiksliai nuimti derlių, priklauso nuo to, kaip jas naudosite. Bulvės, kurias valgysite iš karto, vadinamos naujosiomis bulvėmis, nuimamos anksčiau nei bulvės, kurias planuojate išgydyti, kad būtų galima laikyti per žiemą.

Kiek laiko pražysta bulvės Ar jos paruoštos?

Dauguma ankstyvųjų bulvių veislių žydės birželio mėnesį, taip pat gana gražios. Daugelis yra baltos spalvos, bet taip pat yra violetinės ir rožinės spalvos. Kai tik pradeda žydėti žiedai arba nukrenta neišsiskleidę žiedpumpuriai, žinote, kad bulvės yra paruoštos derliaus nuėmimui. Tai užtruks nuo aštuonių iki dvylikos savaičių po pasodinimo.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: