Ar galima auginti svogūnus pakeltose lysvėse?

Ar galima auginti svogūnus pakeltose lysvėse?

Kaip dažnai turėčiau tręšti vaismedžius?
Kokio gylio turi būti dirva pomidorams?
Kaip dažnai turėčiau dėti kiaušinių lukštus į savo sodą?
Ar pomidorams patinka bananų žievelės?
Ar pomidorų sėklas reikia laikyti tamsoje, kad sudygtų?


Požeminiai sodai ir pakeltos lysvės yra puikios galimybės auginti svogūnus. Svogūnus sodinkite 6 colių atstumu vienas nuo kito eilėmis, kurios yra 12 colių atstumu. Auginkite juos saulėtoje vietoje, kurioje yra derlinga, gerai nusausinta dirva, kurios pH yra 6,0–6,8.

Kiek svogūnų išaugins vienas augalas?

Svogūnai dažniausiai auginami iš svogūnėlių arba „rinkinių“ pavasarį, tačiau paprastai jie gali sėkmingai derėti pasodinus rudenį. Iš vienos lemputės užaugs vienas svogūnas; rinkinius galima sodinti 2 colių atstumu vienas nuo kito, jei jie nuimami kaip laiškiniai svogūnai arba žali svogūnai, arba 4–6 colių atstumu, jei leidžiama subręsti iki pilno dydžio kepimo svogūno.

Per kiek laiko užauga svogūnai?

Svogūnų sėklos yra prieinamos ištisus metus ir yra pigesnės nei rinkiniai. Tačiau sėklos užauga ilgiau. Kadangi svogūnai ir taip ilgai bręsta, juos galite pradėti naudoti patalpose. Vidutinis svogūnų augimo greitis yra 100–175 dienos iki subrendimo.

Kas neauga su svogūnais?

Svogūnai yra puikūs sodinimo kompanionai, nes jie gali pagerinti savo kompanioninių augalų skonį, taip pat atbaido kenkėjus, tokius kaip amarai, japoniniai vabalai ir triušiai. Tačiau žirniai, šparaginės pupelės, krūminės pupelės ir šparagai blogai auga, kai pasodinti šalia svogūnų.

Ar galiu sodinti svogūnus prie pomidorų?

Svogūnai taip pat puikiai dera su burokėliais, brassica, morkomis, krapais, kaliaropėmis, porais, salotomis, braškėmis ir pomidorais.

Kas atsitiks, jei svogūnus laistysite?

Perlaistytuose svogūnuose greitai atsiranda geltona lapija. Viršūnės greitai nukris, jei augalai gaus per daug vandens. Tada svogūnų svogūnėlis ir šaknys pradės pūti, nebent augalas gali visiškai išdžiūti. Kai puvinys įsitvirtina, jūs negalite išgelbėti svogūninių augalų.

Ar galima kartu sodinti svogūnus ir paprikas?

Svogūnai. Viršuje svogūnai neužima daug vietosžemėje ir, kaip teigiama, atbaido daugelį sode įprastų vabzdžių kenkėjų, tokių kaip amarai, šliužai ir kopūstinės kirmėlės, todėl jie yra geras paprikų kompanionas.

Ką sodinate su svogūnais?

Kas tai yra? Svogūnai taip pat puikiai dera su morkomis. Tai klasikinis sodinimo derinys, daugiausia skirtas kenkėjų kontrolei. Svogūnai padeda atbaidyti arba suklaidinti morkų musę, o morkos gali padėti sumažinti svogūnų musių problemas.

Kur turėčiau sodinti svogūnus savo sode?

Pasodinkite svogūnus anksti pavasarį, kai tik žemė bus tinkama. Požeminiai sodai ir pakeltos lysvės yra puikios galimybės auginti svogūnus. Svogūnus sodinkite 6 colių atstumu vienas nuo kito eilėmis, kurios yra 12 colių atstumu. Auginkite juos saulėtoje vietoje, kurioje yra derlinga, gerai nusausinta dirva, kurios pH nuo 6,0 iki 6,8.

Kodėl neturėtumėte sodinti agurkų šalia pomidorų?

Neturėtumėte sodinti agurkų šalia pomidorų, nes galimos bendros ligos, pvz., Agurkų mozaikos virusas ir Fitoftoros maras. Abi ligos greitai plinta iš vienos rūšies į kitą abiem būdais.

Kokio gylio turėtų būti paaukštinta lysvė pomidorams?

Apskaičiuokite numatomą projektui reikalingo grunto tūrį išmatuodami ilgį, plotį ir pakeltos lovos gylį; lova turi būti bent 12 colių gylio, kad šaknys galėtų augti ir tinkamai nusausinti.

Kokias trąšas mėgsta svogūnai?

Tręšimo ir auginimo patarimai Svogūnams reikalingas didelis azoto šaltinis. Trąšų azoto pagrindu (amonio sulfatu arba amonio nitratu) reikia tręšti po vieną puodelį dvidešimties pėdų eilės.

Koks yra geriausias laikas sodinti svogūnus?

Pavasarį svogūnų rinkinius sodinkite lauke, kai tik bus galima apdoroti žemę, dažniausiai kovo pabaigoje arbaBalandis, kai temperatūra nebemažėja žemiau 28 °F (-2 °C). Pavasarį, maždaug 6 savaites prieš persodindami į žemę, svogūnų sėklas pradėkite sodinti patalpoje (kai dirva yra bent 50 °F).

Ar svogūniniams augalams patinka kavos tirščiai?

Taip, jie daro. Kavos tirščiai puikiai tinka svogūnams. Kavos tirščiuose yra azoto, kuris yra būtina maistinė medžiaga svogūnams. Galite pabarstyti dirvą ant lysvių ir palaistyti arba leisti lietaus vandeniui nuskandinti.

Per kiek laiko sudygsta svogūnų rinkiniai?

Vasaros pabaigoje iki ankstyvo rudens (maždaug 6–8 savaites iki pirmųjų šalnų jūsų zonoje) išleiskite svogūnų sėklas sodo lysvėje. Uždenkite maždaug 1/4 colio smulkaus dirvožemio, gerai laistykite. Svogūnai turėtų pradėti dygti per 7-10 dienų.

Ar svogūnams reikia trąšų?

Svogūnams reikalingas didelis azoto šaltinis. Trąšų azoto pagrindu (amonio sulfatu arba amonio nitratu) reikia tręšti po vieną puodelį dvidešimties pėdų eilės. Pirmą kartą purkšti reikėtų praėjus maždaug trims savaitėms po pasodinimo, o vėliau purkšti kas 2–3 savaites.

Kaip žinoti, kada svogūnai pasiruošę pakilti?

Svogūnai yra paruošti derliaus nuėmimui, kai tik pasiekia tinkamo dydžio. Tačiau sandėliuojant derliaus nuėmimo procesą reikia pradėti tada, kai lapai pradeda slinkti arba paruduoja kraštai. Po tokios savaitės šakute atsargiai išskobkite juos iš žemės.

Ar nustojate laistyti svogūnus prieš derliaus nuėmimą?

2 paslaptis: nustokite laistyti svogūnų derlių prieš nuimant derlių. Pastebėję, kad pirmųjų augalų lapai pradeda kristi, nustokite laistyti ir palikite svogūnus žemėje 7–14 dienų (atsižvelgiant į tai, koks sausas ar drėgnas jūsų klimatas), kad jie baigtų bręsti.

Kiek pomidorųar galite įdėti 5 galonų kibirą?

Namų sodininkui yra šimtai veislių. Nesvarbu, ar auginate determinuotą, ar neapibrėžtą veislę, pasodinkite po vieną pomidorą į 5 galonų kibirą, kad pasiektumėte geriausių rezultatų.

Ar galiu sodinti svogūnus į konteinerius?

Svogūnus galima auginti konteineriuose arba žemėje, tačiau jums reikės gero dydžio vazono, kuris būtų bent 10 colių gylio, kad tilptų šaknys. Puodo skersmuo turėtų būti maždaug aštuoni centimetrai. Jei į vieną vazoną sodinate kelis svogūnus, kiekvienam svogūnui, kurį norite auginti, pasirinkite 3 colių skersmens vazoną.

Kodėl mano svogūnai tokie maži?

Jei svogūnai sodinami per arti vienas kito, jie konkuruos vienas su kitu, todėl svogūnėliai bus mažesni. Nesvarbu, ar sėjama tiesiogiai, ar persodinami sodinukai, ar sodinami svogūnų rinkiniai, svogūnai turi būti išdėstyti 3–4 colių atstumu, kad augimas būtų kuo didesnis.

Kodėl mano svogūnai krenta?

Svogūnų laiškai nukrenta, kai augalas subręsta ir svogūnėlis yra paruoštas derliui. Taip atsitinka todėl, kad lapai nusilpsta ir nebegali išlaikyti savo svorio. Šio svogūno laiškai pradeda kristi, vadinasi, svogūnėlis jau beveik subrendęs.

Kaip auginti žaliuosius svogūnus pakeltose lysvėse?

Laistymas: laistykite žaliuosius svogūnus po vieną colį per savaitę. Pakeltos lovos mirkymo žarnos sistema puikiai tinka drėkinimui. Mulčias: norėdami išlaikyti drėgmę dirvoje, galite paskleisti mulčio sluoksnį ant dirvos viršaus aplink žaliuosius svogūnų augalus. Tai taip pat padės įveikti piktžoles, kurios yra nepageidaujami augalai.

Ar turėčiau auginti svogūnus iš sėklų?

Svogūnų rinkiniai atrodo kaip maži svogūnai ir tokie jie yra. Pasodinkite juos ir iš jų išaugs pilno dydžio svogūnai. Pradedančiam sodininkui nėra jokio konkurso, svogūnų rinkiniai kaskart laimi rankas. Jie augagreitesni ir tolerantiškesni dirvožemio bei oro sąlygoms. Taigi kodėl galbūt norėsite auginti svogūnus iš sėklų? Pirmoji priežastis – kaina.

Ar galite mulčiuoti svogūnus, kad jie būtų didesni?

Mulčiavimas palengvina svogūnų ravėjimą, nes slopina piktžolių, kurios konkuruoja su svogūnais, augimą. Po mėnesio jūsų svogūnas bus nuo 18 iki 24 colių. Nupjaukite visas sėklų ankštis, kurios gali pradėti augti, kad augalas sutelktų dėmesį į didesnių svogūnėlių auginimą, o ne sėklų auginimą.

Kada geriausias laikas sodinti svogūnus?

Kovo vidurys arba pabaiga yra geriausias laikas sėti svogūnų sėklas. Sėkite sėklas plonai eilėmis, kurios yra 2,5 colio / 6 cm atstumu. Lengvai padenkite žeme ir švelniai laistykite. Įsitikinkite, kad eilutėje pažymėjote svogūnų veislę ir sėjos datą. Svogūnų daigai turėtų pasirodyti maždaug po trijų savaičių.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: