Atsakymas: Kol dirvožemis nebuvo užterštas sergančiu augalu, galite pridėti pataisų arba nupjauti seną dirvą nauju ir pakartotinai naudoti.
Ar galima į seną dirvą įpilti naujo?
Daugelis sodininkų paprasčiausiai sumaišo panaudotą vazonų žemę su nauja medžiaga, naudodami maždaug pusę kiekvienos jų, įdedant kelias saujas organinių trąšų, kad pagerintų augalų mitybą. Arba galite įdėti seną vazono žemę į labai didelių talpyklų dugną, o viršutines dalis užpildyti šviežiu mišiniu.
Ar persodinant reikia pašalinti seną dirvą?
Pašalinkite maždaug trečdalį ar daugiau seno vazono mišinio, supančio augalo šaknis. Augdamas jūsų augalas pašalino kai kurias arba visas maistines medžiagas iš dabartinio mišinio, todėl norėsite duoti jam šviežio mišinio vazonams arba dirvožemio.
Ar galite užpilti žemę ant žemės?
Paprastai įpilkite viršutinio dirvožemio sluoksnio į viršutinį 4–6 colių esamo dirvožemio plotą. Jei įpilsite kelis colius viršutinio dirvožemio sluoksnio, net 4 colius, o po juo esantį kietą dirvą pažeminsite 4–6 coliais, tai gali būti sunkus darbas. Nors iš pradžių nereikia įdirbti esamo dirvožemio, jį suskaidžius darbas bus lengvesnis.
Kaip dažnai reikia keisti augalų dirvą?
Paprastai vazoninių augalų dirvožemis turėtų būti keičiamas kas 12–18 mėnesių. Yra keletas išimčių, kurios gali pakeisti šį laiką. Tai apima, jei perkeliate augalą į didesnį vazoną, nes jis peraugo dabartinį vazoną arba jei dirva tapo labai kieta.
Ar reikėtų kasmet keisti dirvą vazonams?
Vazono dirvožemio kasmet keisti nereikia. Tačiau dirvožemį reikia pataisyti, kad nešvarumai gerai nutekėtų ir dirvožemyje būtų pakankamai maistinių medžiagų. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kaip kiekvienais metais pakartotinai panaudoti dirvą vazonams. Senas vazoninis dirvožemis dažnai gali suspausti ir susitraukti nuo vazonų šonųkonteineris.
Ar prieš sodinant reikia pašalinti seną dirvą?
Pašalinus seną dirvą nuo šaknų galima užtikrinti, kad augalas nepatirs persodinimo šoko. Persodinant nuo šaknų pašalinus seną dirvą, aplink šaknis bus pašalinta druska, o šaknys bus apsuptos naujo dirvožemio, kuriame gausu mineralų ir maistinių medžiagų.
Kaip pašalinti senas šaknis iš dirvožemio?
Pabandykite nupjauti toli nuo šaknies kamuoliuko. Tada naudokite kaplį, kad ištrauktumėte nupjautas šaknis. Jei galite, ranka ištraukite papildomus. Stumkite kelmą pirmyn ir atgal, kad atlaisvintumėte šaknis, ir toliau pjaukite ir traukite šaknis, kol galėsite pašalinti šaknies kamuolį iš dirvožemio.
Kada neturėtumėte persodinti augalų?
„Laistykite augalus dieną ar dvi anksčiau, kad šaknys būtų gerai hidratuotos, kad išvengtumėte šaknų šoko“, – sakė ji. „Niekada nepersodinkite, jei augalas nuvyto dėl laistymo. Pirmiausia drėkinkite, tada persodinkite. Augalai augdami pasisavina daug maisto medžiagų, todėl jiems retkarčiais reikia šviežios žemės.
Ar turėčiau uždengti viršutinio dirvožemio sluoksnio krūvą?
Sodininkams, kurie turi didelę viršutinio dirvožemio sluoksnio krūvą, kad vėliau galėtų papildyti naują sodą, geriausia naudoti sieninę saugyklą arba laisvai uždengti dirvą brezentu ar audeklu. Naudokite kuolus, kad brezentas liktų vietoje ir jis nenupūstų.
Ar turėčiau kasti viršutinį dirvožemio sluoksnį?
Vėl klaidinga, nes visą dirvą naudinga periodiškai kasti, kad būtų skatinamas drenažas ir maistinių medžiagų pasisavinimas. Net ir geriausias viršutinis dirvožemio sluoksnis laikui bėgant gali sutankinti, todėl apverskite jį kastuvu ar šakute, įkaskite mėšlo ar komposto ir pabarstykite viršutiniu dirvožemiu, kad metai iš metų sukurtumėte tobulas augimo sąlygas.
Ar galite į vazoninį augalą įberti daugiau žemės?
Jei jūsų augalas atrodo gerai, o vazoninė žemė taip pat atrodo gerai, visiškai to daryti nereikiapakeisti dirvožemį. Tokiu atveju, norint sustiprinti dirvožemį, reikia šviežio, geros kokybės dirvožemio. Į seną vazono dirvą galite įberti šiek tiek sveikos žemės (be piktžolių).
Ar galite į vazoninį augalą įberti daugiau žemės?
Jei jūsų augalas atrodo gerai, o vazoninė žemė taip pat atrodo gerai, nereikia visiškai pakeisti dirvožemio. Tokiu atveju, norint sustiprinti dirvožemį, reikia šviežio, geros kokybės dirvožemio. Į seną vazono dirvą galite įberti šiek tiek sveikos žemės (be piktžolių).
Kaip papildyti sodo žemę?
Greitai pasukite po žemę kultivatoriumi. Jei dirvožemio lygis nukrito, įmaišykite į vazoninę žemę arba sodo mišinį, kad vėl užpildytumėte sodintuvą. Į esamą dirvą paverskite kompostu arba trąšomis, kad sugrąžintumėte kai kurias labai reikalingas maistines medžiagas.
Ar galite pakartotinai panaudoti dirvą su šaknimis?
Galite pakartotinai panaudoti dirvą, kurioje vis dar yra šaknų, priklausomai nuo to, ar jis yra atvirame sode, lysvėje ar vazone. Dirvožemyje yra gerųjų bakterijų, o kartais ir termitų, kurie padės suirti šaknims. Bet tai užtruks ilgai. Laikas gali būti išnaudotas auginant naujus augalus ir pasėlius.
Ar turėčiau pakeisti dirvą vazoniniuose augaluose?
Jei jūsų augalai neklestė arba jei vazoninė žemė sutankinta ir nebesulaiko drėgmės, mišinys tikriausiai išeikvotas ir jį reikėtų pakeisti. Sveikas vazonų mišinys turi būti birus ir purus.
Kas atsitiks, jei paliksite šaknis žemėje?
Jei tai padarysite, atimsite iš savo dirvožemio mikrobų gerą maistą ir pabloginsite ilgalaikį dirvožemio derlingumą. Taip pat netyčia pašalinsite daug gerųjų mikrobų, gyvenančių aplink jūsų senų augalų šaknų sistemas – mikrobų, kurie galėtų padėti jūsų būsimiems augalams.
Kiek laiko užtrunka šaknyssuskaidyti?
Nors šlifuojant kelmus pasirūpinama matomomis medžio liekanomis, seno medžio šaknys vis dar išsiskleidžia po žeme, kartais 4, 8 ar 12 pėdų už kelmo vietos. Po šlifavimo šios šaknys natūraliai sunyksta, tačiau tai ilgas procesas. Gali praeiti 10 ir daugiau metų, kol šaknys visiškai suirs.
Ar turėtumėte laistyti augalus po persodinimo?
Augalai gali atrodyti suvytę ir ištroškę, tačiau būkite atsargūs ir nelaistykite maždaug po savaitės po sodinimo į vazonus, kad įsitikintumėte, jog visos persodinimo metu pažeistos šaknys sugijo.
Ką galiu dėti ant vazoninių augalų?
“ Viršutinio tręšimo parinktys gali būti: upės uoliena, skaldytas šiferis, dangos kopijos, samanos, smulkintas stiklas, kietmedžio mulčias ir kt. Atsižvelgiant į daugybę galimybių, geriausia dirbti su ekspertu, kad išmintingai pasirinktumėte biuro gamyklos viršutinį apdailą. Štai čia Planterra sodininkystės ekspertai gali padėti planuoti.
Ar turėtumėte laistyti augalus iškart po pasodinimo?
Sodinant: laistykite augalus, kai tik juos pasodinsite į žemę. Leiskite vandeniui įsigerti, tada dar kartą laistykite, kol dirva bus gerai sudrėkinta. Pirma savaitė: laistykite augalus kasdien arba kas antrą dieną. Neseniai pasodintos šaknys sugers drėgmę iš nedidelio ploto, kol pradės augti.
Kokio storio turėtų būti viršutinis dirvožemio sluoksnis?
Norėdami paskleisti sodo lysvę, turėsite pakankamai, kad gautumėte bent 2 colių sluoksnį. Norėdami įrengti naują veją, prieš sėjant sėklą arba klojant velėną, atsižvelgiant į esamo dirvožemio kokybę, paskleiskite 3–6 colių viršutinio dirvožemio sluoksnį.
Ar galite užpilti viršutinį dirvos sluoksnį ant esamo dirvožemio?
Geriausias viršutinio dirvožemio sluoksnio tipas, kurį galite pridėti prie esamos vejos, atitinka jau jūsų kieme esančio dirvožemio sluoksnio tekstūrą. Viršutinis dirvožemio sluoksnis, įsigytas iš kitos vietovės, gali būti geresnės tekstūros arba didesnio derlingumo neijūsų kieme esantį dirvožemį, tačiau ant jo susidarys sluoksnis, į kurį vanduo negali lengvai prasiskverbti.
Ar galiu panaudoti seną dirvą savo sode?
TAIP, seną žemę galite naudoti savo vazonuose, vazonuose ir pakeltose lysvėse. Tiesiog pradėkite sezoną su specialiu postūmiu, kuris užtikrina gerus rezultatus.
Kiek dirvožemio reikia pakeisti vazoninėje žemėje?
Jei jums pasisekė turėti naujos vazoninės žemės, maždaug nuo trečdalio iki pusės senos žemės galite pakeisti nauja, kad papildytumėte maistinėmis medžiagomis. Naujo dirvožemio įterpimas taip pat padės aeruoti mišinį jūsų inde.
Koks yra geriausias laikas vejoje dėti viršutinį dirvos sluoksnį?
Timing Viršutinis dirvožemio sluoksnis. Apdorojus veją, žolė pakankamai apkraunama, kad gali sunaikinti dalį arba visą žolės dalį. Geriausias laikas vejai pridėti viršutinį dirvožemio sluoksnį yra praėjus kelioms savaitėms po to, kai žolė pradeda aktyviai augti. Auganti žolė atsigauna nuo naujos dirvos įtempimo veiksmingiau nei neveikianti žolė.
KOMENTARAI