Norėdami pagreitinti daigumą, uždenkite vazonus plastikine plėvele arba plastikiniu kupolu, kuris tinka ant sėklų pradžios padėklo. Tai padeda išlaikyti sėklas drėgnas, kol jos sudygsta. Kai pamatysite pirmuosius žalios spalvos požymius, nuimkite dangtelį.
Kas nutiks, jei neuždengsite sėklų?
Sėklos gali nutekėti. Taigi, jei netinkamai uždengiate sėklas, sėklos nunešamos ten, kur nenorite, kad augtų jūsų žolė, arba jos gali būti išplautos.
Ar sėklos geriau dygsta tamsoje?
Dauguma sėklų geriausiai sudygsta, kai jos dedamos tamsoje. Šviesa, kuri yra labai svarbi daigų vystymuisi, iš tikrųjų gali sustabdyti daigumo procesą.
Ar galima sėti sėklas be dangtelio?
Sėkloms sudygti reikia šviesos, o jei jos uždengtos, daigumas nebus arba iš tikrųjų sudygs labai mažai sėklų.
Kiek laiko reikia uždengti sėklas?
Likus maždaug savaitei prieš sodinant sodinukus į sodą, pradėkite juos grūdinti. Kelioms valandoms padėkite juos apsaugotoje vietoje lauke (iš dalies pavėsyje, apsaugotoje nuo vėjo) ir atneškite nakčiai. Palaipsniui, per savaitę ar 10 dienų, padėkite juos vis daugiau saulės ir vėjo.
Kaip dažnai turėčiau laistyti dygstančias sėklas?
Ar laistote sėklas dygimo metu? Prieš daiginant sėklas laikykite drėgnas, bet ne per šlapias. Tai paprastai reiškia laistymą kartą per dieną. Tačiau, jei naudojate sėklų pradžią, gali pakakti plastikinio dangtelio, kad dirvožemis būtų drėgnas, arba galite uždengti talpyklą plastikine plėvele.
Ar dygimo metu naudojate auginimo lemputes?
Tačiau sudygusių daigų auginimo šviestuvai būtini, nebent jie būtų saulėtame lange ar kitaip patektų tiesioginiai saulės spinduliai. Vienintelis auginimo žibintų pranašumas prieš daigumąyra tai, kad jie gali suteikti papildomos šilumos, o tai padeda pagreitinti daigumą.
Kiek valandų šviesos reikia, kad sėklos sudygtų?
Dauguma sėklų nesudygs be saulės spindulių ir geriausiai sudygs 12–16 valandų per dieną. Patalpoje sėklų talpyklas dėkite į saulėtą, į pietus nukreiptą langą ir kiekvieną dieną apverskite indą ketvirtadaliu apsisukimo, kad daigai nepasiektų šviesos ir nesusiformuotų silpni, pailgi stiebai.
Kur dedate sėklas daiginti?
Smulkias sėklas galite lengvai paspausti žemiau dirvos paviršiaus, o ne kasti mažas duobutes. Didesnes sėklas, pavyzdžiui, saulėgrąžas, turėtumėte sėti giliau po dirvos paviršiumi. Kad sudygtumėte be nešvarumų ir galbūt greičiau sudygtumėte, sėklas galite uždėti ant drėgno popierinio rankšluosčio ir uždengti plastikiniu maišeliu.
Ką daryti, kai išdygsta mano sėklos?
Kai jūsų daigai auga, keletą valandų per dieną naudokite ventiliatorių, kad šiek tiek įtemptumėte. Taip pat leiskite jiems šiek tiek išdžiūti, kartą per savaitę nelaistydami ir tręšdami, o nakčiai padėkite į vėsią vietą. Jūsų augalai bus daug stipresni ir geriau išgyvens lauke.
Kiek laiko užtrunka daigintų sėklų paviršių?
Iškvėpkite šiek tiek oro į maišelį ir užsandarinkite. Tinkamam inkubacijos laikui sėklas laikykite šiltai nuo 75 iki 85 laipsnių pagal Farenheitą. Raskite šiltą vietą ant šaldytuvo viršaus, ant saulėtos palangės arba ant sėklų kilimėlio ar šildymo padėklo. Per 48 valandas liemeninė šaknis prasiskverbia pro sėklos apvalkalą.
Ar sodinukai turėtų gauti 24 valandas šviesos?
Ar sodinukams reikia 24 valandų apšvietimo? Ne, ir jūs neturėtumėte sodinti sodinukų po auginimo šviesa 24 valandas per parą. Jiems, kaip ir mums, reikia pailsėti naktį. Svarbu laikytis įprasto saulės spindulių režimo, kitaip jūsų sodinukai nukentėslaikas juos išnešti į lauką.
Per kiek laiko sėklos sudygsta patalpose?
Daugeliu atvejų sėklos sudygs per tris savaites (po to pabandykite pradėti naują sėklų raundą). vieta jūsų namuose (geriausia langas į pietus). Toliau laikykite mišinį drėgną, bet ne per šlapią. Daigus reikia laistyti kartą per dieną arba kas antrą dieną, priklausomai nuo to, kiek saulės ir šilumos jie gauna.
Kaip padaryti, kad sėklos greičiau sudygtų?
Vienas paprastas būdas pagreitinti sėklų sudygimą – mirkyti jas 24 valandas negiliame inde, pripildytame karšto vandens iš čiaupo. Vanduo prasiskverbs į sėklos apvalkalą ir viduje esantys embrionai padidės. Nemirkykite jų ilgiau nei 24 valandas, nes jie gali pūti. Nedelsdami pasodinkite sėklas į drėgną dirvą.
Kodėl sėklos greičiau auga tamsoje?
Šviesa sulėtina stiebo pailgėjimą dėl hormonų, kurie siunčiami žemyn nuo stiebo galo. Tamsoje hormonai nesulėtina stiebo pailgėjimo. Tamsiai užaugusios sėklos priklauso nuo ląstelėse sukauptos cheminės energijos (lipidų, baltymų, angliavandenių), kad galėtų augti.
Kokios sėklos geriau auga tamsoje?
Sodo žirniams dygti reikia tamsos. Kai kurioms sėkloms sudygti reikia tamsos. Paprastai tai yra didelės sėklos su plonu sėklų apvalkalu, nors yra ir išimčių. Tiek sodo žirniai, tiek marihuanos sėklos reikalauja tamsos.
Kodėl sėkloms sudygti reikia šviesos?
Šviesa yra išorinis sėklų dygimo proceso veiksnys, o kai kurie augalai neišdygsta tol, kol juos apšviečia šviesa. 3. Temperatūra: temperatūra, reikalinga sėklai sudygti, svyruoja tarp 25-30°C.
Ar daigams po sudygimo reikia šilumos?
Jūsų sėklos turi būti nuolat kaitinamos, kad išlaikytumėtevyksta dauginimosi procesas. Sėkmingo daigumo požymiai bus iš nešvarumų iššokę maži daigai ir iš tų daigų pradėję formuotis lapai. Šiuo metu galite išimti padėklą nuo sodinukų kilimėlio ir jį išjungti.
Ar turėtumėte laistyti sėklas iškart po pasodinimo?
Pasodinus jums nereikės laistyti, todėl sėklos nejudėtų. Sukurkite mini šiltnamį, uždengdami sėklų dėklą plastikiniu padėklu arba plastikine plėvele. Tai išlaikys drėgmę ir šilumą viduje, ir jums nereikės dar kartą laistyti, kol sėklos nesudygs.
Ar turėčiau migloti savo sodinukus?
Galite purkšti paviršių kasdien arba naudoti drėgmės kupolą – bet kuriuo atveju tinka. Kai pamatysite išdygstančius daigus, sumažinkite rūko kiekį – galite pastebėti netolygų dygimą, todėl rūko iš viršaus dar kelias dienas, kol sudygs dauguma sėklų.
Ar galite perlaistyti sėklą?
Per daug vandens: kaip minėta pirmiau, sėklos gali supūti, nes yra per šlapios. Sudarykite sėklų laistymo grafiką, kol jos sudygs, paprastai vieną ar du kartus per dieną. Kai sėklos sudygsta, šiek tiek sumažinkite laistymą, kad nesudrėktų. Slopinimas yra tada, kai daigintos sėklos nukrenta ir miršta, nes buvo per šlapios.
Kiek laiko sodinukai gali išsilaikyti be vandens?
Paprastai augalai be vandens gali išgyventi iki 7 dienų.
Kaip daiginti sėklas lauke jų nepažeidžiant?
Tiesiogiai į lauką pasėtoms sėkloms dar viena galimybė yra padengti plonu smulkiu vermikulito sluoksniu – natūraliu mineralu, turinčiu vandens sulaikymo savybių. Vermikulitas yra pakankamai akytas, kad pro jį galėtų prasiskverbti šviesa, kartu sulaikant pakankamai vandens, kad liktų vietoje, o sėklos ir žemė po juo būtų drėgni.
Ar pradedant reikia uždengti sėklaspatalpose?
Jei bandote sėti sėklas lauke, ne visada jas reikės uždengti, ypač jei gyvenate drėgnoje vietoje. Tačiau norint pradėti sėti viduje, gali prireikti ypatingos priežiūros, įskaitant augalų uždengimą plėvele. Jei niekada anksčiau nespėjote dėti sėklų arba bandėte pagreitinti daigumą, protinga žinoti, ką daryti.
Ar reikia tręšti sėklas sudygus?
Atminkite, kad daugumoje mišinių yra mažai maistinių medžiagų, jei tokių yra, todėl praėjus kelioms savaitėms po jų sudygimo turėsite šerti sodinukus skystomis trąšomis ir tęsti tol, kol persodinsite į sodą. Patikrinkite sėklų pakuotę, kad pamatytumėte, kaip giliai turėtumėte pasodinti sėklas.
Ko reikia, kad sėklos sudygtų?
Nors yra keletas išimčių, sėkloms sudygti reikia: tinkamo oro srauto ir deguonies tiekimo. Tinkamas drėgmės kiekis. Teisingas šviesos lygis – kai kurioms sėkloms sudygti reikia šviesos, tačiau daugeliui jų nereikia, o kai kuriais atvejais šviesa gali užkirsti kelią dygimui.
KOMENTARAI