Ar bulvės ir pomidorai gali kryžmiškai apdulkinti?

Kiek pupelių sėklų pasodinate į duobutę?
Ar pomidorų augalų papildymas padidina derlių?
Ar galite paimti sėklas iš pomidorų ir jas pasodinti?
Kodėl mano agurkų augalai turi daug žiedų, bet neturi vaisių?
Ar galiu dėti pomidorų sėklas popieriniame rankšluostyje?


Tiesą sakant, negalima sukryžminti bulvės su pomidoru. Net jei taip būtų, apdulkinimas neturės įtakos vaisiaus išvaizdai. Išskyrus sėklas, vaisius yra motininis audinys ir nėra paveiktas žiedadulkių tėvo. 1977 07 17

Ar galima šalia pomidorų sodinti bulves?

Bulvės priklauso tai pačiai nakvišinių augalų šeimai, kaip ir pomidorai, paprika arba paprikos, todėl jos nėra geri bulvių sodinimo kompanionai. Jie konkuruos dėl tų pačių maistinių medžiagų, jei bus pasodinti vienas šalia kito. Be to, kenkėjai ir ligos taip pat lengvai pasklis tarp jų, todėl juos reikia laikyti gerai vienas nuo kito.

Ar bulvės ir pomidorai priklauso tai pačiai augalų šeimai?

Manome, kad bulvės ir pomidorai yra gana skirtingi, tačiau abu augalai yra glaudžiai susiję. Abi priklauso ne tik nakvišinių (Solanaceae) šeimai, bet ir tai pačiai (Solanum) genčiai.

Kodėl nepasodinus pomidorų prie bulvių?

Pomidorai ir bulvės priklauso nakvišų šeimai, jie trokšta tų pačių dirvožemio maistinių medžiagų ir yra jautrūs toms pačioms ligoms. Jei sodinsite pomidorus šalia bulvių, abu augalai konkuruos dėl maistinių medžiagų ir bus jautresni marui.

Kodėl mano bulvių augalai yra pomidorai?

Atrodo, kad bulvių augalai duoda mažai žalių vaisių, maždaug tokio dydžio, kaip didelis vyšninis pomidoras. Šios apvalios žalios uogos iš tikrųjų yra bulvių augalo vaisiai. Nenuostabu, kad jie atrodo kaip pomidorai, nes abu augalai priklauso nakvišų šeimai.

Ar galiu sodinti pomidorus ten, kur pernai buvo bulvės?

Augalai, kurių neturėtumėte auginti su bulvėmis arba po jų, yra baklažanai, pomidorai ir paprikos. Bulvės blogai laikosi ten, kur buvo pasodintos arba kai pasodinate šalia.

Kaip išvengti kryžminio apdulkinimo?

Su vėjuarba vabzdžių apdulkinamiems augalams, norint išauginti sveikų sėklų, augalus reikia apdulkinti iš kitų augalų (tiek tų pačių, tiek skirtingų veislių) žiedų. Kad išvengtumėte kryžminio apdulkinimo, turėtumėte sodinti skirtingas veisles 100 jardų (91 m) ar didesniu atstumu vienas nuo kito. Namų sode tai paprastai neįmanoma.

Ar agurkai kryžmiškai apdulkina?

Atsakymas: Agurkai nebus kryžminiai apdulkinimai su moliūgais, moliūgais, muskusais ar arbūzais. Agurkų veislės gali kryžminti viena su kita. Tačiau šių metų derliaus kokybei įtakos neturi.

Ar bulvėms reikia pilnos saulės?

Bendrieji patarimai. Bulvės visada geriausiai dera saulėje. Jie yra agresyviai įsišakniję augalai, ir mes manome, kad jie duos geriausią derlių pasodinti į lengvą, purią, gerai nusausintą dirvą. Bulvės mėgsta šiek tiek rūgščią dirvą, kurios pH yra nuo 5,0 iki 7,0.

Ko negalima sodinti šalia bulvių?

Bulvės priklauso nakvišų šeimai, todėl nesodinkite bulvių šalia kitų nakvišų šeimos narių, tokių kaip paprikos, pomidorai, pomidorai, baklažanai ir okra.

Ar turėčiau bulves laistyti kiekvieną dieną?

Paprastai bulvėms reikia 1–2 colių vandens per savaitę; tai gali suteikti lietaus įvykiai arba jūs, norėdami kompensuoti skirtumą.

Kokie yra patys blogiausi pomidorų kompanioniniai augalai?

Kas yra blogi pomidorų kompanionai? Brokoliai, kopūstai, Briuselio kopūstai, kaliaropės ir kitos daržovės. Brassicas, įskaitant brokolius, kopūstus, rūtus ir žiedinius kopūstus, dėl maistinių medžiagų konkuruos su pomidorais, nes ir brassicas, ir pomidorai yra sunkūs tiekėjai.

Kodėl neturėtumėte sodinti agurkų šalia pomidorų?

Bendrios agurkų ir pomidorų ligos Fitoftorinis maras ir šaknų puvinys yra rimtesnės problemos, nes šios ligos sukėlėjai gali nusiaubti ir agurkus, irpomidorai.

Ar galima kartu sodinti paprikas ir pomidorus?

Tikrybė yra tokia, kad dėl to, kad jie abu turi panašius augimo poreikius, jie gali būti gana sėkmingai auginami kartu. Pomidorams ir pipirams būdingos ligos yra Verticillium wilt ir bakterinė dėmėtligė.

Ar bulvėms reikia pilnos saulės?

Bendrieji patarimai. Bulvės visada geriausiai dera saulėje. Jie yra agresyviai įsišakniję augalai, ir mes manome, kad jie duos geriausią derlių pasodinti į lengvą, purią, gerai nusausintą dirvą. Bulvės mėgsta šiek tiek rūgščią dirvą, kurios pH yra nuo 5,0 iki 7,0.

Kokie žali rutuliukai auga ant mano bulvių augalų?

Kas tai yra? Bulvių vaisiai dar žinomi kaip sėklų rutuliukai, bulviniai obuoliai, bulviniai pomidorai arba tiesiog „uogos“, o tai – botaniškai – tiksliausias apibūdinimas. Iš tikrųjų jie primena mažus vyšninius pomidoriukus, tačiau odelė dažnai nenusispalvina ir lieka odinė.

Ar turėtumėte leisti žydėti bulvių augalams?

Taip, turėtumėte leisti bulvėms žydėti. Žydėjimas yra natūrali bulvių dauginimosi ciklo dalis. Nepaisant to, jei nenorite, kad jūsų bulvės žydėtų, galite nupjauti pumpurus, kai jie pasirodys. Labiausiai paplitęs bulvių auginimo būdas yra sėklinių bulvių sodinimas.

Ar galiu pakartotinai panaudoti bulvių auginimo dirvą?

Žinoma, galite juos naudoti pakartotinai. Tiesiog saugokite juos nuo lietaus visą žiemą. Tada, kai reikia sodinti bulves, jas purenkite, šiek tiek pataisykite mėšlo kompostu, granuliuotą laiką atleiskite tręštą ir pasodinkite sėklines bulves.

Ar galite pakartotinai panaudoti pomidorų žemę?

Kl.: Ar galiu pakartotinai panaudoti dirvą vazonams iš pomidorų? A: Nenaudokite vazoninio dirvožemio iš pomidorų, kad vėl augtų pomidorai mažiausiai 3 metus. Jie yra sunkūs tiekėjai, kurie iš dirvožemio ištraukia daug maistinių medžiagų. Be to, pomidorai yra linkę į ligas.

Ką darytisodinate kitais metais po bulvių?

Nuėmus derlių, po bulvių dėkite porų, kopūstų, lapinių kopūstų, salotų arba azijietiškų žalumynų. Iš anksto paruoškite sodinukus ir įsitikinkite, kad jūsų pasirinktos veislės turi pakankamai laiko subręsti iki pirmųjų šalnų. Perėjimas prie sodinimo nėra tas pats, kas sėjomaina.

Ar galima valgyti kryžmadulkintus pomidorus?

Kai pomidorai kryžmiškai apdulkina, dviejų pomidorų veislių genetinė medžiaga susijungs ir sėklos bus hibridizuotos. Kryžminis apdulkinimas nepaveiks vaisių, tik sėklos viduje.

Kaip toli vienas nuo kito turi būti pomidorai, kad neapdulkintų?

Pasodinkite pomidorus bent 25 pėdų atstumu vienas nuo kito, pageidautina 10 ar daugiau tos pačios veislės augalų su konkuruojančiomis gėlėmis tarp jų ir išsaugokite sėklą tik tada, kai yra mažai apdulkintojų. Tai sumažins kryžminį apdulkinimą iki minimumo.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0