...

Ar augalai gali augti arti vienas kito?

Ar augalai gali augti arti vienas kito?

Kas sukelia pomidorų augalų lapų garbanojimą?
Kokia temperatūra per žema pomidorams?
Kada turėčiau purkšti pomidorų augalus?
Ar galiu sodinti pomidorus 12 colių atstumu vienas nuo kito?
Kiek laiko pomidorai gali išsilaikyti be vandens?


Fizinis augalų perpildymo poveikis Per arti vienas kito augantys augalai konkuruoja dėl tų pačių saulės spindulių, vandens ir dirvožemio maistinių medžiagų. Pirmasis pastebėtas efektas yra konkurencija dėl šviesos. Perpildyti augalai pradeda augti aukštyn, kad gautų šviesą, o ne formuojasi pilnesnio, krūminio silueto.

Kas atsitiks, jei sodinsite per arti vienas kito?

Per arti sodinimo pavojai Jei sodinate gėles per arti vienas kito, augalai patiria stresą ir yra linkę į ligas, sako Kole. Jei oras negali tinkamai cirkuliuoti ir augalai negali išdžiūti tarp laistymo, įsikuria grybelis. Šaknys gali pūti. O kai augalai nusilpsta nuo streso, vabzdžiai įsitraukia.

Ar augalai geriau auga arti vienas kito?

Sugrupavus augalus, kurie klesti panašiomis sąlygomis ir kurių priežiūros poreikiai yra tokie patys, juos prižiūrėti tampa ypač lengva. Ir kai kuriems tai padeda susikurti savo mini biomą. Pavyzdžiui, drėgmės mylėtojus pastatydami arti vienas kito gali padėti sukurti drėgmės kišenę kiekvienam grupės augalui.

Kaip arti augalai gali būti vienas nuo kito?

Dviejų skirtingų augalų išdėstymas vienas nuo kito sudaro pusę bendro abiejų augalų pasklidimo. Pvz., Maži krūmai turi būti sodinami bent 2 pėdų atstumu nuo namo pamatų, vidutiniai krūmai – apie 3 pėdos, o aukšti krūmai – 4–5 pėdų atstumu. 8 pėdų krūmas turi būti maždaug 7 pėdų atstumu nuo 6 pėdų krūmo.

Kodėl augalai auga arti vienas kito?

Kai augalai auga tinkamais atstumais, oras gali laisvai judėti tarp augalų, stiebų ir lapijos, o tai išdžiovina lapus ir apsaugo nuo grybelinių infekcijų. Augalai auga stipriau, o tai taip pat sumažina kenkėjų ir ligų poveikį sode.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: