Triušiai, pelėnai, meškučiai, elniai, burundukai, voverės. Visi valgo augalų lapus arba vaisius daržovėje.
Kas valgo visus mano augalus?
Gleivų, sidabrinių šliužų ar sraigių gleivių pėdsakai yra paskutinis įrodymas, įrodantis, kad šliužai ir sraigės yra kalti. Šliužų ir sraigių lapų skylutės yra dažnos daugelio rūšių augaluose, įskaitant bazilikus, hostą, hibiscus, kopūstus, agurkus, salotas, pomidorus ir paprikas.
Ką daryti, kai kažkas ėda jūsų augalus?
Paprasti čiulpia vabzdžiai yra amarai, moliūgų vabzdžiai ir voratinklinės erkės. Kruopščiai apipurkškite augalus insekticidu, nes čiulpiantys vabzdžiai gali taip greitai veistis, dažnai neužtenka vieno užtepimo. Jei jūsų augalas pakankamai tvirtas, geras pūtimas su žarna gali puikiai juos fiziškai numušti.
Kas valgo mano augalo lapus?
Šliužų ir sraigių skylės Šliužai ir sraigės kramto lapų skylutes daugelyje augalų rūšių, įskaitant hibiscus, hostą, bazilikus, kopūstus, pomidorus, salotas, agurkus ir pipirus. Šliužų ir sraigių lapų skylės suteikia šias užuominas: Skylės yra didelės ir netaisyklingos formos. Skylių kraštai palyginti lygūs.
Kas valgo mano gėles naktį?
Naktį mintantiems laukiniams gyvūnams priskiriami triušiai, elniai, voverės, burundukai, pelėnai, miškiniai paukščiai, žemagariai ir skunksai. Jie daro daug žalos. Bet taip pat ir vabzdžiai. Naktį maitinasi vabzdžiai: vikšrai, meksikiniai pupiniai vabalai, blusų vabalai, japoniniai vabalai, suteptos augalų blakės ir šliužai.
Ar vėjo varpeliai atstumia gyvūnus?
2. Išgąsdinkite juos. Triukšmo sukėlėjai, tokie kaip vėjo varpeliai, vienkartinės pyrago lėkštės ir sūkuriai, gali būti naudojami norint atbaidyti nepageidaujamus lankytojus. Judesio detektoriai, nustatantys pavojaus signalus arba apšvietimą, puikiai tinka naktiniams pašarų ieškotojams.
Kas pjauna mano augalus naktį?
Lervos vadinamos kirmėlėmis, nes jos nupjauna jaunus augalus, kai minta stiebais dirvos paviršiuje arba po juo. Pjovimo kirmėlės daugiausia maitinasi naktį, o dieną susisuka ilsėtis dirvoje. Kai kurie sodininkai naktį išeina su žibintuvėliais, kad patikrintų, ar virš žemės neveikia kirmėlės.
Ar voverės valgo augalus?
Voverės, žinomos kaip graužia riešutus ir ryja paukščių sėklas, taip pat mėgsta vaišintis sodo sodinukais, vaisiais, uogomis, gėlėmis, lapais ir medžių pumpurais. Kaip ir kiti graužikai, voverės turi ilgus smilkinius, kurie niekada nenustoja augti, todėl jos linkusios graužti įvairias medžiagas, kad šie dantys liktų trumpoje pusėje.
Ar actas saugo vabzdžius nuo augalų?
Actas yra tikrai veiksmingas natūralus augalų kenkėjų naikintuvas. Atskieskite jį vandeniu santykiu 1:1 purškimo buteliuke ir purškite ant pažeistų augalų lapų ir po jų. Taip pat galite jį naudoti namuose, kad atgrasytumėte klaidas viduje; acto kvapas greitai išsisklaidys.
Ar posos valgo augalus?
Jie yra tikri visaėdžiai, maitinasi vaisiais, riešutais, augalais, vabzdžiais ir mažais gyvūnais, tokiais kaip pelės ir žiurkės. Nors jie gali atrodyti bauginančiai, jie dažniausiai sustingsta arba pabėga, o ne puola artėjantį žmogų ar augintinį.
Koks gyvūnas valgo lapus?
Be to, gyvūnai ir vabzdžiai, kurie minta daugiausia lapais, pavyzdžiui, pandos, vikšrai, žirafos ar koalos, vadinami folivorais. Gyvūnai, kurie minta tik mediena arba beveik išimtinai, vadinami ksilofagais. Termitai ir Azijos ilgaragiai vabalai yra ksilofagų pavyzdžiai.
Kodėl mano augalų lapuose atsiranda skylių?
Skylutės lapuose: Skylės lapuose dažniausiai siejamos su prasta mityba arba karštu, sausu oru. Daugelis žmonių mano, kad tai sukelia vabzdžiai, tačiau nebent augalą laikote lauke, tai retai būna.
Kaip vadinamos mažytės skylutės ant lapų?
stoma, dar vadinama stoma, daugiskaitos stoma arba stomos, bet kuri iš mikroskopinių angų ar porų lapų ir jaunų stiebų epidermyje. Stomatų paprastai yra daugiau apatinėje lapų pusėje.
Kodėl mano gėlės valgomos?
Kai kurie sodo kenkėjai, pvz., straubliukai ir tripsai, naudoja modifikuotus kandiklius, vadinamus stiletais, kad pradurtų gėlių audinius ir susiurbtų augalų skysčius. Suaugę rožių straubliai, dar vadinami kurkuliais, minta žiedpumpuriais. Jie taip pat deda kiaušinėlius pumpurų viduje, kur išsiritančios lervos minta žiedpumpuriais.
Kokių kvapų nekenčia laukiniai gyvūnai?
Ricinos, pipirmėčių ir šaltmėčių aliejai yra kvapai, kurių nemėgsta kasantys ir besikasantys gyvūnai. (Tai gali būti kurmiai, pelės, kurmiai, žiurkės, skunksai, pelėnai ir kt.)
Ar actas atstumia gyvūnus?
Actas gali neleisti gyvūnams patekti į jūsų kiemą. Elniai, kaip ir kiti gyvūnai, „įskaitant kates, šunis, triušius, lapes ir meškėnus, [nemėgsta] acto kvapo net jam išdžiūvus.
Kokie kvapai atstumia gyvūnus?
Levandų, mėtų, piretrų, pelargonijų eteriniais aliejais ir česnakų pasta galima apšlakstyti arba purkšti aplink augalų pagrindus, kad išvengtumėte probleminių gyvūnų. Pasodinus pelargoniją, rūtą, baziliką, šalavijus, piretrą, česnaką ir svogūnus šalia durų, vabzdžiai ir graužikai nepateks į namus.
Kokiu metų laiku kirmėlės yra aktyviausios?
Visiškai išaugusios lervos yra nuo 1 iki 1,75 colio ilgio ir dažniausiai susisuka į C formą, kai pažeidžiamos. Pjovimo kirmėlės yra aktyviausios ir daro didžiausią žalą pavasario ir vasaros pradžioje. Lervos dienos metu paprastai slepiasi po nuolaužomis dirvos paviršiuje, tačiau naktį jos yra aktyvios, aistringos tiekėjos.
Ar kavos tirščiai atbaido nuo kirmėlių?
Norėdami atsikratytikirminų ant augalų, naudokite kavos tirščius ir kiaušinių lukštus. Kavos tirščiai yra paprastas ir nebrangus būdas atbaidyti kirmėles. Kenkėjai, tokie kaip kirmėlės, nemėgsta kavos tirščių, nes jie dirgina odą, todėl jų nebus.
Kaip atrodo kirmėlės?
Sliekų išvaizda yra panaši. Jie yra lygūs, su labai mažais plaukais ir yra maždaug dviejų colių, kai visiškai užauga. Kai trikdomi, jie paprastai susisuka į griežtą „C“ formą. Įvairios rūšys gali atrodyti skirtingai, o jų spalva gali būti nuo rudos ar gelsvos iki rožinės, žalios arba pilkos ir juodos.
Kokio kvapo voverės nekenčia labiausiai?
Sakoma, kad jie nemėgsta kavos tirščių ir pipirmėčių kvapo, arba galite sugalvoti savo receptą su actu, česnaku ir svogūnais arba pipirmėčių aliejumi, kurį galite purkšti sode. Aitriosios paprikos dribsniai ir pipirai gali juos atbaidyti, todėl pabandykite jais pabarstyti.
Kas sulaikys voveres?
Voverės turi stiprią uoslę, kuriai jie naudojasi maisto šaltiniais ir prieglobsčiu. Galite atbaidyti voveres naudodami kvapus, kurių jos nekenčia, pvz., kapsaiciną, baltąjį actą, pipirmėčių aliejų, kavos tirščius, cinamoną, plėšrūnų šlapimą, česnaką, džiovinimo paklodes, airišką pavasarinį muilą ir rozmariną.
KOMENTARAI