Dauguma žolelių klesti tipiškoje sodo dirvoje, jei tik ji turi gerą drenažą. Tačiau kai kurios žolelės, tokios kaip rozmarinas, levandos ir įlankos, yra sumedėję Viduržemio jūros augalai. Šios žolelės mėgsta smėlingą, smarkiai nusausintą dirvą.
Ar žolėms reikia vazoninės žemės?
Kadangi dirvožemio kiekis aplink augalą ribojamas iki talpyklos dydžio, jis greičiau išdžiūsta ir reikalauja daugiau maistinių medžiagų nei jūsų sodo dirvožemis. Žolėms paprastai tereikia gerų natūralių organinių trąšų, kurias prieš sodinant galima sumaišyti su vazonų mišiniu.
Ar galiu naudoti Miracle Grow vazoninį dirvą žolėms?
Jūsų žolelėms šaknų lygyje reikės daug maistinių medžiagų, deguonies ir drėgmės. Visada naudokite kokybišką vazonų mišinį, pvz., Miracle-Gro® Indoor Potting Mix, kuris užtikrins tinkamą oro srautą ir nutekėjimą, kad jūsų žolės galėtų giliai įsišaknyti ir klestėti.
Kokios yra geriausios žolelių trąšos?
Lėto išsiskyrimo trąšos ypač svarbios, jei jūsų sode yra smėlio dirvožemis, nes maistinės medžiagos greitai išsiplauna. Norėdami suteikti papildomos naudos greitai augančioms žolėms, kurias dažnai skinate, taip pat galite tręšti žuvų emulsija – organinėmis trąšomis, kuriose yra daug azoto ir kurių NPK santykis yra 4-1-1 arba 5-1-1.
Kaip dažnai laistysiu žoleles?
Patalpų žolelių laistymo poreikiai Jei auginamos patalpose, daugumą žolelių reikia laistyti kas dvi ar tris dienas. Patikrinkite, ar dirvožemyje nėra drėgmės. Jei manote, kad viršutinis dirvožemio colis yra sausas, jūsų žoleles reikia laistyti.
Kokia žemė geriausiai tinka bazilikui?
Bazilikas mėgsta turtingą, drėgną, bet gerai nusausintą dirvą, kurios pH yra nuo 6 iki 7. Išbandykite dirvą arba tiesiog pagerinkite ją pridėdami daug organinių maistinių medžiagų iš komposto, kraujo miltų ar medvilnės sėklų miltų.
Ar žolės geriau auga vazonuose ar žemėje?
Vazonuose venkite sodo žemės, taip, girdėjoteteisingai, venkite sodo dirvožemių, pavyzdžiui, viršutinio dirvožemio ar juodžemio! Šie dirvožemiai yra sunkūs ir po lietaus išdžiūsta amžinai. Naudodami vazoninę žemę arba ProMix bus lengvesni ir puresni, puikiai tinkantys žolelių auginimui.
Ko negalima sodinti šalia rozmarino?
Nerekomenduojama sodinti morkų, bulvių ir moliūgų šalia rozmarinų, nes jie yra neturtingi draugai. Rozmarinas paprastai mėgsta sausesnę dirvą ir netinka su augalais, kuriems reikia daugiau vandens, pavyzdžiui, pomidorams ir bazilikui. Mūsų vaistažolių sodo lankytojas perspėjo mus, kad aplink rozmariną sodinsime mėtas.
Koks yra geriausias laikas sodinti žoleles?
Tačiau ankstyvas pavasaris yra geriausias ir nuosekliausias metų laikas žolelėms sodinti. Tai yra tada, kai dirvožemio temperatūra yra ideali, o esant švelnesnėms oro sąlygoms, sodinukai nebus sugadinti dėl didelio karščio ar šalčio.
Kokioms žolelėms nereikia trąšų?
Lauko žolės, tokios kaip šalavijas, levandos ir ramunėlės, paprastai išlieka sveikos netręšiant, jei jas reguliariai laistote ir gausite saulės šviesos. Jei pastebėsite, kad jūsų žolelės linkusios nuvyti arba susitraukti praėjus 1–2 savaitėms po augimo ciklo piko, joms gali prireikti trąšų.
Kaip dažnai turėčiau maitinti savo žolelėmis?
Tręškite kas 6 savaites pavasarį, vasarą ir rudenį. Konteineriuose auginamoms žolelėms žiemą nereikia trąšų, net ir auginamos patalpose. Augalų augimas sulėtėja dėl trumpesnės dienos.
Ar žolės mėgsta saulę ar šešėlį?
Daugumai žolelių reikia pakankamai saulės šviesos. Kol žolė auga erdvėje, kur ji gauna bent 4 valandas saulės šviesos per dieną, ji greičiausiai bus gerai. Tačiau dauguma gali toleruoti daug daugiau saulės spindulių, nes tokios žolelės kaip rozmarinas, levandos ir bazilikas klesti saulėje (6–8 valandas per dieną).
Ar turėtumėte laistyti žolelėmisiš viršaus ar apačios?
Įkiškite pirštą colį ar du į nešvarumus šalia augalo pagrindo. Jei jis sausas, laikas laistyti. Laistykite tik šaknų plotą. Tai sumažins garavimą ir padės išvengti drėgmės sukeltų ligų.
Ar turėtumėte laistyti žoleles?
Laistymas iš apačios: jei norite auginti žoleles induose, po puodu padėkite lėkštę ir užpildykite ją vandeniu. Leiskite augalui susigerti tai, ko jam reikia, ir išmeskite vandenį, kuris nesugertas per 15 minučių. Šis metodas labai tinka, jei žoleles auginate patalpose.
Kokią žolę auginti sunkiausia?
5 augti namuose. Antroje vietoje – bazilikas, po to – rozmarinas.
Kokia žolė auga greičiausiai?
Krapai. Krapai yra viena iš greičiausiai augančių žolelių. Atauga iki derliaus nuėmimo, jums atrodo maždaug 40 dienų. Ir nors krapai nėra tokie populiarūs kaip kitos žolelių veislės, jie stebėtinai universalūs.
Ar kiaušinių lukštai tinka bazilikų augalams?
Bazilikas reikalauja tam tikrų maistinių medžiagų – kiaušinių lukštai suteikia kalcio. Visiems augalams reikia azoto, fosforo ir kalio; tačiau jiems reikia ir kitų mikroelementų, įskaitant kalcį. Taigi, nesvarbu, ar auginate baziliką kiaušinių lukštuose, ar įpilate juos kaip dirvos pakeitimą, tai padės jūsų bazilikui ir kitiems augalams.
Kas yra natūralios bazilikų trąšos?
Kaip paprastas namines trąšas galite pakartotinai naudoti kavos tirščius, pasenusį alų, arbatą (žaliąją arba juodąją arbatą) arba mineralinį vandenį. Trąšų, pvz., kavos tirščių, naudojimas bazilikui taip pat padeda sugrąžinti maisto atliekas ir sutaupyti pinigų.
Kokią dirvą mėgsta čiobreliai?
Jiems reikalingas gerai nusausintas dirvožemis ir jie supūs per žiemąjei žemė per šlapia. Jei jūsų žemė per sunki arba turite nedidelį sodą, auginkite čiobrelius vazonuose – jie veš 15 cm (6 colių) vazonuose, užpildytuose smėlinga vazono terpe, geriausia dirva.
Ar žolelės geriau vazonuose ar maltos?
Vaistažolės, tokios kaip mėtos ir raudonėliai, yra aistringos augintojų ir sode yra agresyvios (net invazijos). Kad likusi sodo sklypo dalis būtų saugi, apsvarstykite galimybę auginti šias žoleles vazonuose ir įkasti į žemę.
Kuo maitinti žolelėmis vazonuose?
Vaistažolių, auginamų konteineriuose, šaknys yra daug siauresnės. Todėl geriausia augalus šerti lengvai lėtai atpalaiduojančiomis organinėmis trąšomis arba organinių skystų trąšų, tokių kaip žuvų emulsija, rudadumblių ar komposto arbata, tirpalu.
Kuo skiriasi vazonų mišinys ir vazoninė žemė?
Vazoninis dirvožemis yra bet kokia sodo terpė, sudaryta iš nešvarumų. Tai gali būti visiškai purvas arba sumaišytas su kitomis medžiagomis, kuriose nėra dirvožemio. Paprastai jis naudojamas žemoms vietoms užpildyti paaukštintoje lysvėje. Vazonų mišinys yra sodo terpė be dirvožemio.
KOMENTARAI