...

Kodėl mano morkos taip ilgai auga?

Kaip dažnai reikia tepti Miracle Grow?
Ar galima skinti agurkus, kai jie šviesiai žali?
Ar saulėgrąžos yra žolė ar krūmas?
Ant ko auga braškė?
Kiek laiko užtrunka, kol agurkai žydi?


Greičiausiai tai yra dirvožemio, temperatūros ar vandens trūkumo problema. Be to, morkoms užaugti reikia laiko, taigi, jei tik praėjusią savaitę pasodinote savo sodą, kol kas nieko nesitikėkite.

Kodėl mano morkos auga taip lėtai?

Morkoms reikia šiltos temperatūros, kad sėklos sudygtų – apie 70 laipsnių pagal Farenheitą arba aukštesnė. Štai kodėl vėsesnėje pavasario temperatūroje morkos dygsta lėtai. Tačiau morkoms reikia vėsios temperatūros, kad išsivystytų saldžios, riebios šaknys – maždaug 40 laipsnių F.

Ar ilgai užauga morkos?

ATSAKYMAS: dauguma morkų subręsta nuo 50 iki 80 dienų, skaičiuojant nuo sėklos pasodinimo datos. Kai kurie gali užtrukti iki 100 dienų, kol jie bus paruošti derliaus nuėmimui. Tačiau praėjus 30 dienų (arba morkos yra jūsų rausvo piršto pločio), galite pradėti rinkti jas kaip morkas.

Kaip padaryti, kad jūsų morkos augtų greičiau?

5

Kaip dažnai reikia laistyti morkas?

Kad geriausiai vystytųsi šaknys, morkoms reikia priemolio, purios dirvos. Laistykite iš karto po pasodinimo, tada duokite augalams 1 colio vandens per savaitę. Kai šaknys pradeda bręsti, padidinkite vandens kiekį iki 2 colių per savaitę.

Ar morkoms patinka daug vandens?

Per savaitę morkoms reikia 1 colio (2,5 cm) vandens. Nelaistykite jų kasdien. Vietoj to kartą per tris dienas pamirkykite dirvą iki 4 colių (10 cm) gylio. Morkos mėgsta nuolat drėgną dirvą.

Kodėl mano morkos yra tik viršūnės, o be apatinių?

Morkų daigai piktinasi persodinami. Jei jie nesugrius per trumpą laiką nuo pasodinimo ir kažkaipsugeba užaugti, jie tiesiog įsižiebia tiesiai į žiedą ir visiškai sugenda – viskas viršuje ir be apačios.

Kodėl mano užaugintos morkos tokios mažos?

Mažų naminių morkų atsiradimo priežastis gali būti vienas iš trijų dalykų: jų neretinote auginimo sezono metu, jūsų žemė per sunki arba morkoms suteikėte per daug azoto. Laimei, visas tris šias priežastis galima lengvai išspręsti.

Koks mėnuo yra geriausias sodinti morkas?

Morkų sėklas galima sėti nuo ankstyvo pavasario iki rugpjūčio pabaigos, o derlių galima skinti beveik visus metus. Dauguma veislių lauke sėjamos nuo balandžio iki liepos mėn.

Ar reikėtų tręšti morkas?

Kaip ir visiems šakniavaisiams, morkoms reikia daug natūralių trąšų, kuriose gausu kalio. Dėl azoto pertekliaus arba netolygios dirvožemio drėgmės šaknys išsišakoja ir skilinėja.

Kodėl mano morkos yra tik viršūnės, o be apatinių?

Morkų daigai piktinasi persodinami. Jei jie nesugriūva per trumpą laiką po pasodinimo ir kažkaip sugeba užaugti, jie tiesiog įsižiebia tiesiai į žydėjimą ir yra visiška nesėkmė – viskas viršuje ir be apačios.

Kodėl mano morkos užauga mažos?

Dažniausiai morkos būna mažos arba neišsivysčiusios dėl to, kad dirva, kurioje jos auga, joms nėra pakankamai puri. Sunkią dirvą galite atlaisvinti, kad išspręstumėte šią problemą, pataisydami ją smėliu arba nulaužtais lapais. Morkos ypač linkusios kovoti molingoje dirvoje.

Kaip padaryti, kad jūsų morkos augtų greičiau?

5

Ar „Miracle Grow“ tinka morkoms?

Jei ieškote puikaus varianto morkoms, ašrekomenduokite universalų augalinį maistą „Miracle-Gro“. Tai viena geriausių morkų trąšų! Šios trąšos akimirksniu maitina didesnes, geresnes morkas. Galite tepti kas dvi savaites su sodo šėrykla.

Kuo maitinate morkas?

Lėto veikimo, daug fosforo turintis organinis pašaras, pvz., kaulų miltai, yra geresnis morkoms nei azoto turinčios kontroliuojamo atpalaidavimo trąšos. Gerai įkaskite sklypą ir įsitikinkite, kad žemė yra pakankamai trupanti, kad šaknys galėtų į ją patekti, o paviršius pakankamai plonas, kad tolygiai padengtų sėklas.

Kaip arti vienas kito galite sodinti morkas?

Reikalavimai tarpui. Morkų sėklas sodinkite ¼ colio gylyje ir 1 colio atstumu vienas nuo kito. Vėliau, pavasarį, ploni morkų augalai 2–3 colių atstumu vienas nuo kito 16–24 colių atstumu vienas nuo kito.

Ar turėčiau nupjauti morkų viršūnes?

Nukirpkite žalius morkų viršūnėlius, kad gautumėte maistinių medžiagų. Šakninių daržovių lapai vagia maistines medžiagas – net ir nuskintos!

Ar augant galima nukirpti morkų viršūnes?

Pirmą kartą morkas genėti reikia tik joms sudygus. Tai laikas, kai galite atskirti stipresnius ūglius nuo silpnesnių. Pastebėję silpnus augalus, genėkite jų viršūnes taip, kad jie neaugtų. Morkos vėl retinamos, kai ūgliai pasiekia 1–3 colius.

Kas atsitiks, jei morkas pasodinsite per arti?

Taip yra todėl, kad morkų sėklos yra labai mažos ir sėjant mažytes sėklas lengva netyčia per storai pasėti. Jei morkos yra per arti viena kitos, nėra pakankamai vietos didelėms sveikoms šaknims išsivystyti ir jos gali sustingti arba netekti formos.

Ar Epsom druska tinka morkoms?

Sodininkai taip pat naudoja Epsom druskas, kad pagerintų rožių, pomidorų, paprikų, morkų irgreipfrutai. Epsom druskų pH lygis yra neutralus, tai reiškia, kad jos neturės įtakos jūsų sodo dirvožemio pH.

Kaip giliai auga morkos?

Norint tinkamai augti, morkoms reikės iki 12 colių (30 centimetrų) gylio lygios žemės. Morkų šaknys (augalo dalis, kurią valgote!) užaugs 2–12 colių (5–30 centimetrų) ilgio. Kas čia? Kai kurios morkų šaknys gali užaugti iki 12 colių ilgio (neskaitant virš žemės augančių žalumynų!)

Kokia temperatūra yra per karšta morkoms?

Kokia temperatūra yra per karšta morkoms? Viskas, kas aukštesnė nei 85 °F (29 °C), yra per karšta morkoms. Kaip vėsaus oro pasėliai, jie teikia pirmenybę vėsioms 15–21 °C (60–70 °F) temperatūrai. Pasodinę morkų sėklas anksti pavasarį ir rudenį, pasieksite geriausių rezultatų.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: