...

Ko negalima sodinti šalia paprikų?

Ar pienas yra fungicidas?
Ar galima agurkus auginti toje pačioje vietoje kiekvienais metais?
Ar moliūgas yra vijoklinis vaisius?
Kokie gyvūnai valgys agurkus?
Ką gėlės reiškia moteriai?


Paprikos – pipirų augalai yra geri šparagų, baziliko, morkų, agurkų, baklažanų, endivijų, raudonėlių, petražolių, rozmarinų, moliūgų, šveicariškų mangoldų ir pomidorų kaimynai. Niekada nesodinkite jų šalia pupelių, brassica ar pankolių.

Prie ko negalima sodinti paprikų?

Pipirai – pipirų augalai yra geri šparagų, baziliko, morkų, agurkų, baklažanų, endivijų, raudonėlių, petražolių, rozmarinų, moliūgų, šveicariškų mangoldų ir pomidorų kaimynai. Niekada nesodinkite jų šalia pupelių, brassica ar pankolių.

Ko negalima sodinti šalia aitriųjų paprikų?

Aitriosios paprikos mėgsta būti sugrupuotos su agurkais, baklažanais, eskarole, pomidoru, okra, šveicariška manga ir moliūgais. Šalia jų sodinamos žolelės: bazilikai, raudonėliai, petražolės ir rozmarinai. Niekada nedėkite jų šalia pupelių, brokolių, kopūstų, žiedinių kopūstų, Briuselio kopūstų ar pankolių.

Ar galima paprikas sodinti prie pomidorų?

Nors galite auginti pipirų augalus šalia pomidorų, jie nėra geriausi pomidorų kompanioniniai augalai.

Ko negalima sodinti pomidorais ir paprikomis?

Baklažanai, paprikos, bulvės ir kitos nakvišos. Pomidorai priklauso nakvišų šeimai, o tai reiškia, kad neturėtumėte sodinti jų su kitomis nakvišėmis, tokiomis kaip baklažanai, paprikos ar bulvės. Taip yra todėl, kad nakvišams gali pasireikšti tos pačios bakterinės ir grybelinės ligos.

Ar galima šalia paprikų sodinti jalapenjas?

Papriką ir jalapenjas galite sodinti vienas šalia kito, tačiau, jei ketinate išsaugoti sėklas, žiedus uždenkite plonais tinkliniais maišeliais. Paprikos lengvai apdulkina kryžminį apdulkinimą ir gali išauginti hibridines sėklas.

Ar galiu paprikas pasodinti giliai kaip pomidorus?

Ar galima sodinti pipirus giliai kaip pomidorus? Paprikas galima sodinti giliai, tačiau paprastai tai nerekomenduojama. Pagrindinis pipirų sodinimo giliau nei viršūnė pranašumasšaknų kamuoliuko dalis yra padėti augalams neapvirsti.

Kaip arti galite sodinti paprikas į pakeltą lysvę?

Trumpas paprikų auginimo vadovas Gerai auga pakeltose lysvėse, konteineriuose ir požeminiuose soduose. Pasodinkite juos 18–24 colių atstumu vienas nuo kito saulėtoje, gerai nusausintoje vietoje. Paprikos augalams reikia bent 6-8 valandų saulės šviesos per dieną. Sodinant į dirvą įmaišyti komposto ar kitų organinių medžiagų.

Kaip dažnai reikia laistyti pipirus?

Paprastai paprikų augalus reikia laistyti maždaug kartą per savaitę ir leisti gerai nusausinti. Tačiau šis dažnis gali labai skirtis priklausomai nuo temperatūros, vėjo ir augalo bei jo auginimo talpyklos dydžio. Karščio bangos metu gali tekti laistyti vazonėlius sodintas paprikas kiekvieną dieną!

Ar galima kartu sodinti paprikas ir agurkus?

Pipirai ir agurkai gali gerai augti kartu. Abu augalai turi panašias augimo sąlygas, o kadangi agurkai yra vynmedžiai, o pipirai – krūminiai augalai, jie neturėtų konkuruoti dėl vietos. Kai žinosite, kaip auginti paprikas, pabandykite auginti agurkus vertikaliai ant grotelių ir padėkite pipirus priešais.

Ar galima paprikas sodinti šalia bulvių?

Bulvės priklauso nakvišų šeimai, todėl nesodinkite bulvių šalia kitų nakvišų šeimos narių, tokių kaip paprikos, pomidorai, pomidorai, baklažanai ir okra. Venkite sodinti bulves toje pačioje vietoje, kur neseniai buvo auginami nakvišų augalai.

Ar galiu sodinti pipirus prie braškių?

Yra įvairių kultūrų, kurių neturėtumėte sodinti braškėmis. Tai yra: žiediniai kopūstai, kopūstai, brokoliai, pankoliai, bulvės, melionai, pipirai ir mėtos. Brassica šeimos augalai – žiediniai kopūstai, kopūstai, brokoliai – dėl maistinių medžiagų konkuruotų su braškiniais.

Ar galima kartu sodinti paprikas ir krūmines pupeles?

Pipirai: ekspertai nesutaria, ar paprikos ir pupelės gali egzistuoti kartu. Jie abu gali būti naudingi dirvožemiui. Tačiau kartais pupelių vynmedžiai gali pernelyg agresyviai išplisti tarp pipirų augalų ir juos užspringti.

Ar galima kartu sodinti cukinijas ir paprikas?

Ar paprikas ir cukinijas galima sodinti kartu? Cukinijos gali pasiūlyti šiek tiek pavėsio ir dirvos dangos paprikoms, o abu augalai gerai auga kartu. Paprikos nesuteikia jokios konkrečios naudos cukinijoms, tačiau galite auginti abi kartu ir turėti gerą abiejų derlių.

Ar galiu kartu pasodinti 2 pipirų augalus?

1. Į vieną konteinerį pasodinkite DU PIRKINIŲ DAIGUS. Paprikos gerai augs pačios, bet derlingesnės, jei pasodinsite dvi iš jų kartu. Šiuos pipirus pradėjau atskirai sudėti į puodus, tada sugrupavau, kai atėjo laikas perkelti į didesnius vazonus.

Ar galima sodinti jalapenjas prie pomidorų?

Taigi, ar galite kartu auginti pomidorus ir jalapenjas? Taip, pomidorus ir jalapenjas galite auginti kartu nedidelėje sodo lysvėje. Pomidorai ir jalapenos yra puikūs kompanionai ir jiems reikia panašių dirvožemio, saulės spindulių ir maistinių medžiagų sąlygų.

Ar galima kartu auginti pomidorus, pipirus ir agurkus?

Agurkai – kaip ir pomidorai bei pupelės, agurkai taip pat gali būti auginami užtvarose ar atramose, kad būtų galima kuo geriau išnaudoti mažesnį auginimo plotą. Jie puikiai tinka kartu su pomidorais ir paprikomis, nes jiems reikia panašių augimo sąlygų.

Ar prie saldžiųjų paprikų galima sodinti aitriąsias paprikas?

Puiku sodinti saldžiąsias ir aitriąsias paprikas arti vienas kito, net maišant paaukštintoje lysvėje ar toje pačioje eilėje savo sode. Jei auginate paprikas konteineriuose, saldžiųjų ir aitriųjų paprikų nereikia atskirti.

Ar galite sodintikalendra prie paprikos?

Kalendra ir kalendra: šias žoleles puikiai tinka auginti šalia pipirų augalų, kalendra pritraukia į sodus naudingus vabzdžius, o kartu atbaido kenkėjus, pvz., amarus. Pasodinus kalendrą pipirų augalų šešėlyje, kalendra užauga vešliu ir krūminiu augalu.

Ar galiu kartu pasodinti 2 pipirų augalus?

1. Į vieną konteinerį pasodinkite DU PIRKINIŲ DAIGUS. Paprikos gerai augs pačios, bet derlingesnės, jei pasodinsite dvi iš jų kartu. Šiuos pipirus pradėjau atskirai sudėti į puodus, tada sugrupavau, kai atėjo laikas perkelti į didesnius vazonus.

Kas atsitiks, jei pasodinsite pipirus per arti vienas kito?

Jei pipirai bus pasodinti per arti, jie išaugs į savo kaimynus. Tai sumažina oro cirkuliaciją aplink augalus, o žalumynai ne taip greitai išdžius po laistymo ar lietaus. Šlapi lapija – kvietimas į ligas.

Ar galima sodinti pipirus toje pačioje vietoje kiekvienais metais?

Taigi, šiais metais toje pačioje vietoje nesodinkite paprikų ar kitų jų giminaičių – pomidorų, baklažanų ar bulvių. Iš skaudžios patirties sužinojau, kad geriausia yra 3–4 metų rotacija, ypač sodininkams, kurie nori maksimaliai padidinti produkciją iš mažo auginimo ploto.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: