Svarstymai. Agurkai auginami kaip vienmečiai, vadinasi, pasibaigus vegetacijos sezonui augalas neatsinaujina. Kai jis išgyvena maždaug 70 dienų, augalas miršta ir nebegali būti ataugęs.
Ar agurkų augalai derės visą vasarą?
Ir visi žinome, kad per dideli agurkai nėra patys skaniausi vaisiai! Rinkitės anksti ir dažnai, kad visą vasarą augalai derėtų maksimaliai. Kuo daugiau rinksitės, tuo didesnė tikimybė, kad gausite daugiau žydėjimo ir puikių agurkų!
Kiek agurkų gaunate iš vieno augalo?
Priklausomai nuo to, ko klausiate, per maždaug trijų savaičių derliaus laikotarpį iš sveiko agurko augalo galima tikėtis 10 didelių arba 15 mažų.
Ar turėčiau pašalinti gėles nuo agurkų augalų?
A: Nuimkite žiedus, jei norite daugiau stiebų ir lapų, ypač jei augalas jaunas. Galite pašalinti gėles iš apačios, kad augalas daugiau dėmesio skirs viršutiniams agurkams (taip pat agurkai nenulips nuo žemės).
Kaip žinoti, kada jau laikas skinti agurkus?
Skinkite agurkus, kai jie pasieks bent šešių–aštuonių colių ilgį. Atidžiai stebėkite tamsiai žalią odelę ir tvirtus vaisius. Geriausia šių gražuolių derlių nuimti ankstesnėje pusėje, kad gautumėte vaisių dėl jų saldaus minkštimo ir švelnių sėklų. Jie užaugs didesni, o vėliau nuėmus derlių vis tiek galima valgyti.
Kurį mėnesį skinate agurkų derlių?
Agurkams reikalingas ilgas auginimo sezonas, o dauguma jų būna paruošti derliui per 50–70 dienų nuo pasodinimo. Vaisiai sunoksta skirtingu laiku ant vynmedžio, tačiau būtina juos nuskinti tada, kai jie yra pasiruošę, kad išvengtumėte kartaus skonio, atsirandančio agurkams, kurie buvo palikti ant vynmedžio per ilgai.
Kodėl agurkai nustoja augti?
Agurkai auginami kaip vienmečiai, vadinasi, augalas po vegetacijos sezono neatsinaujina. Kai jis išgyvena maždaug 70 dienų, augalas miršta ir negali būti ataugęs. Netoleruojantys net ir lengviausių šalnų, augalai nuvysta ir iškart žūva, jei temperatūra nukrenta žemiau nulio.
Kiek sezono metu auga agurkai?
Agurkams reikalingas ilgas auginimo sezonas, o dauguma jų būna paruošti derliui per 50–70 dienų nuo pasodinimo. Vaisiai sunoksta skirtingu laiku ant vynmedžio, tačiau būtina juos nuskinti tada, kai jie yra pasiruošę, kad išvengtumėte kartaus skonio, atsirandančio agurkams, kurie buvo palikti ant vynmedžio per ilgai.
Kaip karšta yra per karšta agurkams?
Jie mėgsta pilną saulę ir klesti karštu vasaros oru dieną ir šiltu oru naktį. „PennState Extension“ duomenimis, ideali agurkų auginimo temperatūra yra nuo 50 iki 95 laipsnių pagal Farenheitą. Žemesnėje nei 50 laipsnių temperatūroje jie augs lėčiau, kaip ir aukštesnėje nei 95 laipsnių temperatūroje.
Ar agurkai gamina per karštį?
Agurkai yra šiltojo sezono pasėliai, nes jie jautrūs šalčiui, tačiau taip pat jautrūs karščiui. Jie geriausiai auga ir derina saulėje, kai temperatūra nuo 55° iki 85°F, o optimali augimo temperatūra yra nuo 65° iki 75°F.
Ar agurkams reikia lipti?
Agurkams laipioti nereikia – jie gali tiesiog išsisklaidyti per žemę. Tačiau jų auginimas kaip alpinistas yra efektyviausias būdas naudoti erdvę, todėl sodo ypatybė yra dar ryškesnė.
Ar turėčiau nupjauti geltonus lapus nuo agurkų augalo?
Jei įtariate, kad pageltimo priežastis yra liga, geltonų agurkų lapų nupjovimas padės išvengti ligos plitimo.
Kodėl mano agurkų augalai žydi, bet neduoda vaisių?
Aagurkų augalas žydės, bet neduos vaisių, jei augale trūksta vyriškų arba moteriškų žiedų. Vaisių trūks ir dėl prasto apdulkinimo. Augimo sąlygos (pavyzdžiui, temperatūra, oras ir azoto lygis) taip pat turi įtakos apdulkinimui ir gėlių augimui.
Kaip atskirti vyriškas ir moteriškas gėles ant agurkų?
Galite atpažinti vyriškas gėles, nes už jų nėra mažo vaisiaus. Jie gamina žiedadulkes, reikalingas vaisiui susidaryti, tačiau vaisių negamina. Moteriškoji gėlė, priešingai, turi mažą vaiselį už žiedo dar prieš jai išsiskleidus.
Kas žudo mano agurkų augalus?
Vandens trūkumas riboja agurkų vynmedžių augimą Agurkų vynmedžiai yra ištroškę ir jums praneš, jei negaus pakankamai drėkinimo vandens. Jei jūsų vynmedžiai nyksta arba auga lėčiau nei norėtumėte, gali būti kaltas vandens trūkumas.
Kodėl mano agurkų lapai pagelsta?
Jūsų agurkų augalai kasdien turėtų gauti bent šešias valandas saulės šviesos, kad būtų sustiprinta jų sveikata ir išvengta spalvos pasikeitimo. Jei jūsų agurkai negauna pakankamai saulės šviesos, jie greičiausiai nukris, o lapai pageltus.
Ar galiu sodinti pomidorus po agurkų?
Sodo ekspertai, įskaitant dr. Leonardą Githinji iš Virdžinijos valstijos universiteto, laiko agurkus suderinamus su pomidorais. Jų augimo įpročiai yra pakankamai panašūs, kad papildytų vienas kitą, taip pat ir jų priešiškumas (ir pomidorai, nei agurkai nemėgsta augti šalia bulvių).
Kiek laiko duoda agurkų augalas?
Agurkų augalai paprastai agurkus augina maždaug 3 mėnesius, kol miršta – dažniausiai dėl šalčio. Šį laikotarpį galite pratęsti augindami augalus patalpose, šiltnamyje arba uždengdamiplastmasinis. Tačiau kuo ilgiau augalas gyvena, tuo mažiau agurkų paprastai išauginama.
Ar galite per daug laistyti agurkus?
Perlaistymas yra vienas iš baisiausių dalykų, kurie gali nutikti sode. Nors galite manyti, kad dažniau laistydami padedate savo agurkams, per didelis vandens kiekis gali juos sugadinti ir greitai nužudyti, nes šaknys gali įsitvirtinti drėgnoje dirvoje ir iš dirvožemio pašalinamas naudingas deguonis.
Kodėl mano agurkai yra kartaus skonio?
Atsakymas: Agurkų kartumą sukelia junginys cucurbitacin. Cucurbitacins paprastai randamas agurkų augalų lapuose, stiebuose ir šaknyse. Cucurbitacins plinta iš vegetatyvinių augalo dalių į agurkų vaisius, kai augalai patiria stresą.
Per kiek laiko užauga agurkas po žydėjimo?
Priklausomai nuo veislės, agurkų augalas gali duoti vaisių praėjus 35–60 dienų po persodinimo į sodą. Prireiks nuo 4 iki 18 dienų nuo gėlės apdulkinimo, kol bus subrendę vaisiai.
Kaip dažnai reikia laistyti agurkus?
Suteikite jiems pilną saulę ir daug vietos augti ir treniruokite juos ant grotelių ar tvoros. Agurkai geriausiai veikia reguliariai giliai laistant kartą per savaitę ir dažniau, jei oras tam tikrą laiką yra labai karštas. Nepakankama arba nenuosekli drėgmė gali sukelti keistos formos arba prasto skonio vaisius.
KOMENTARAI