Kas sukelia agurkų stiebų puvinį?

Kas sukelia agurkų stiebų puvinį?

Kas yra vijokliai, pateikite 5 pavyzdžius?
Kodėl marinuoti agurkai garbanojasi?
Ar pomidoras yra vijoklinis vaisius?
Kas atsitinka, kai agurkų augalai žydi?
Kokios yra mano agurkų augalų klaidos?


Agurkų stiebų puvinys taip pat vadinamas slopinamąja liga. Jį sukelia fuzariumas, verticiliumas arba pitis dirvožemyje. Ankstyvieji požymiai – apatiniai lapai nuvysta, įgauna tamsesnį oranžinės-gelsvos spalvos atspalvį, vėliau paruduoja. Šiltos ir drėgnos sąlygos pagreitina grybų sporų plitimą.

Kodėl pūva mano agurkų stiebai?

Agurkas (Cucumis sativus)-Sclerotinia stiebo puvinys (baltasis pelėsis) Sukelia Sclerotinia sclerotiorum, grybelį. Tai plačiai paplitusi, bet palyginti nesvarbi lauke auginamų agurkų liga, dėl kurios šiltnamiuose prarandami dideli vynmedžiai ir vaisiai. Simptomai Dažniausiai pasireiškia kaip stiebo maras arba vaisių puvinys.

Kaip išvengti agurkų šaknų puvinio?

Naudokite tik sterilias vazonų terpes ir aeruokite dirvą, kad užtikrintumėte tinkamą oro cirkuliaciją į šaknis. Į dirvą įpilkite aukštos kokybės organinio komposto, kad sumažintumėte infekcijos riziką. Pasirinkite ligoms atsparias agurkų veisles ir atidžiai stebėkite daigus, ar neatsiranda ankstyvos infekcijos požymių.

Kodėl atsiranda stiebų puvinys?

Augalai dažnai yra linkę užsikrėsti dėl prastai nusausinto dirvožemio, susigrūdimo, mechaninių sužalojimų, per didelio laistymo, netinkamo augalų maistinių medžiagų balanso ar kitų veiksnių, turinčių įtakos augalų augimui. Konteineriuose auginami augalai dažnai kenčia nuo šaknų puvinio, nors pagrindinė priežastis gali būti kiti veiksniai, išskyrus grybus.

Ar galite išsaugoti augalą su stiebo puviniu?

Nustačius šaknų puvinį, turite nustatyti, ar augalą galima išsaugoti. Jei visa šaknų sistema jau tapo minkšta, gelbėti augalą jau per vėlu. Tačiau, jei yra sveikų, baltų, tvirtų šaknų, pabandykite sugrąžinti augalą į gerą sveikatą persodindami į šviežią dirvą su geru drenažu.

Kuris fungicidas geriausiai tinka nuo stiebo puvinio?

Cheminės medžiagos, tokios kaip fentino hidroksidas, purškiamiVidurinėje dygimo stadijoje, ligos pradžios metu purškiamas metilo tiofanatas gali sumažinti stiebų puvinio paplitimą ryžių lauke. Kitų fungicidų, tokių kaip ferimzonas ir valimicinas A, naudojimas taip pat veiksmingas nuo grybelio.

Ar galima pakeisti šaknų puvinį?

Be to, tai tikrai vienintelis jūsų smūgis – šaknų puvinio negalima atšaukti ir jis gali greitai plisti, todėl palikus jai išlikti dabartinėje irimo būsenoje, galiausiai sunaikins visas augalas.

Kaip dažnai reikia laistyti agurkus?

Suteikite jiems pilną saulę ir daug vietos augti ir treniruokite juos ant grotelių ar tvoros. Agurkai geriausiai veikia reguliariai giliai laistant kartą per savaitę ir dažniau, jei oras kelias dienas yra labai karštas. Nepakankama arba nenuosekli drėgmė gali sukelti keistos formos arba prasto skonio vaisius.

Ar vandenilio peroksidas gali gydyti šaknų puvinį?

Šaknų puvinį dažniausiai sukelia prastas dirvožemio vėdinimas arba per didelis laistymas. Sumaišykite vieną dalį 3% vandenilio peroksido su dviem dalimis vandens ir atsargiai užpilkite ant augalo šaknų sistemos laistytuvu arba purškimo buteliu. Tai sunaikins bakterijas, kurios sukelia šaknų puvinį.

Ar actas padeda nuo šaknų puvimo?

Obuolių sidro actas turi natūralių priešgrybelinių savybių. Sumaišykite 5 procentų obuolių sidro acto tirpalą su 1 galonu vandens. Purškite tirpalą ant augalų lapų ir dirvos paviršiaus šaknų lygyje. Naudokite jį ryte, kad karštoje saulėje actas nesudegintų švelnių augalų audinių.

Ar stiebo puvinys yra tas pats, kas šaknų puvinys?

Ligos, dėl kurių miršta ir paruduoja šaknys, dažnai vadinamos šaknų puviniais. Tos pačios ligos, jei jos puola ties stiebo pagrindu ties dirvos linija, dar gali būti vadinamos vainiko puviniais. Jei jie tęsiasi stiebu, jie gali sukelti stiebo puvimą.

Ar fungicidas padeda nuo šaknų puvinio?

Fungicidas nuo šaknų puvinio gali būti veiksmingas būdas gydyti šią būklę ir išsaugoti jūsų augalą. Štai keletas fungicido naudojimo nuo šaknų puvinio pranašumų: Tai greitai veikiantis vaistas, galintis greitai sunaikinti grybelį.

Per kiek laiko augalas atsigauna nuo šaknų puvinio?

Perlaistytų augalų atsistatymo laikas Daugeliu atvejų perlaistytas augalas atsigaus per 7–14 dienų, jei atliksite aukščiau nurodytus veiksmus. Jei buvo padaryta didelė žala, tai gali užtrukti ilgiau. Tačiau jei buvo pakankamai sveikų šaknų, pagerėjimas paprastai užtrunka tik apie dvi savaites.

Kaip gydote agurkų bakterinį vytimą?

Bakterinio vytulio gydymas Deja, nėra jokio gydymo ar gydymo nuo bakterinio vytulio. Tačiau yra keletas prevencinių priemonių, kurių galite imtis. Kai jūsų agurkų augalas bus užkrėstas, turėtumėte jį visiškai pašalinti. Jei paliksite jį vietoje, vabalai gali išplatinti bakterijas į kitus netoliese esančius agurkų augalus.

Kaip dažnai reikia laistyti agurkus?

Suteikite jiems pilną saulę ir daug vietos augti ir treniruokite juos ant grotelių ar tvoros. Agurkai geriausiai veikia reguliariai giliai laistant kartą per savaitę ir dažniau, jei oras kelias dienas yra labai karštas. Nepakankama arba nenuosekli drėgmė gali sukelti keistos formos arba prasto skonio vaisius.

Kaip išgydote agurkų ligą?

Deja, nėra gydymo. Nedelsdami pašalinkite ir sunaikinkite užkrėstus augalus. Sutelkite dėmesį į jo prevenciją kitais metais, ant sėklų pakelio sodindami tik atsparias veisles su atsparumo ligoms kodu FW. Dirvožemio saulės spinduliavimas gali padėti sunaikinti sporas viršutiniuose dirvožemio centimetruose.

Kaip išvengti agurkų šaknų puvinio?

Naudokite tik sterilias vazonų terpes ir aeruokite dirvą, kad užtikrintumėte pakankamai orocirkuliacija į šaknis. Į dirvą įpilkite aukštos kokybės organinio komposto, kad sumažintumėte infekcijos riziką. Pasirinkite ligoms atsparias agurkų veisles ir atidžiai stebėkite daigus, ar neatsiranda ankstyvos infekcijos požymių.

Ar perlaistymas visada sukelia šaknų puvinį?

Šaknų puvinys taip pat gali atsirasti dėl per didelio laistymo, nesant grybelių ar bakterijų. Jei jūsų augalo šaknys sėdi per daug vandens ir neišdžiūsta, jos pradės pūti ir puvinys gali išplisti į sveikas šaknis net tada, kai dirva išdžiūvo.

Ar perlaistymas sukelia šaknų puvinį?

Augalas perlaistomas, kai dirva nepakankamai išdžiūsta tarp laistymo kartų arba kai augalo šaknys ilgą laiką sėdi vandenyje. Vandens ir drėgmės perteklius ilgainiui gali uždusinti šaknis ir pradėti pūti.

Ar turėčiau laistyti augalą po šaknų puvimo?

Pagydę augalo šaknų puvinį, persodinkite augalą į švarų vazono mišinį. Įsitikinkite, kad konteineris turi gerą drenažą ir laistykite augalą tik tada, kai dirvožemio viršus yra sausas. Ataugindami šaknis, netręškite augalo, nes tai gali jį paveikti. Jūs nenorite, kad augale vėl tektų gydyti šaknų puvinį.

Ar plinta stiebo puvinys?

Stiebų puvinio simptomai yra užkrėstos vietos dažymas, sumažėjęs pasėlių derlius ir pasėlių gedimas. Liga gali užsikrėsti naudojant nefiltruotą vandenį ir nesterilizuotus įrankius.

Ar vario fungicidas gydo šaknų puvinį?

Vario fungicidų, skirtų Pythium šaknų puvinio kontrolei, rezultatai buvo įvairūs – nuo ​​nekontroliavimo iki geros kontrolės (2 ir 3 lentelės). Apskritai šaknų puvinio kontrolės laipsnis, pasiektas naudojant dirvožemį vario fungicidų, nėra pakankamas, kad būtų galima jį naudoti daugeliu sąlygų.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0