Agurkus gali užpulti agurkų vabalai, moliūgų vabzdžiai, moliūgų vynmedžiai ir kiti kenkėjai. Kai kurie iš šių kenkėjų taip pat perneša ligas.
Kas ėda mano agurkų augalų lapus?
Ką valgo agurkų vabalai? Vabalai dažniausiai minta lapais ir gali defoliuoti jaunus augalus. Būtent tada augalai yra jautriausi. Vabzdžiai daugiausia maitinasi iš apatinės lapų pusės, palikdami skylutes ir pakitusią spalvą.
Kas gali valgyti mano agurkus?
Agurkų vabalai ir blusų vabalai stulbinančiai greitai randa pasėlius, todėl geriausia kuo greičiau pasiruošti uždėjus fizinį barjerą. Svarbiausia prevencija; kai turėsite tų kenkėjų, juos gali būti sunku suvaldyti.
Kaip atsikratyti agurkų vabzdžių?
Naudokite geltonus lipnius spąstus, kad gaudytumėte agurkų vabalus ir kitus kenkėjus. Numuškite vabalus ant žemės ir gaudykite juos kartono gabalėliu, padėtu po augalu. Arba naudokite rankinį dulkių siurblį, kad susiurbtumėte vabalus.
Ar muiluotas vanduo pašalins agurkų vabalus?
Daugelis augintojų svarsto, ar jie gali purkšti savo augalus muiluotu vandeniu, kad sunaikintų agurkų vabalus, tačiau tai nėra itin efektyvu. Tiesiog paprastas muiluotas vanduo iš jūsų namų agurkų vabalų nenužudys, jums reikia kažko stipresnio. Rekomenduojame išbandyti augalinį ploviklį, pavyzdžiui, nimbamedžio aliejų.
Kas daro skylutes agurkų lapuose?
Suaugę vabalai lapuose ir žieduose daro nuskurusias skylutes, o lervos minta augalų šaknimis. Dryžuoti ir dėmėtieji agurkų vabalai minta augalais ir platina ligas. Jūsų pirmoji gynybos linija – sodinti vabalams atsparias veisles.
Koks gyvūnas valgo visus agurko lapus?
Triušiai neabejotinai yra labiausiai įtariamų jūsų dingusių agurkų augalų sąraše. Laikantis dietos, kurią sudaro 75% žalumynų, jiesunaikins jūsų agurkų augalus valgydami maistinių medžiagų turtingus lapus, ūglius ir žiedus.
Kas ėda skylutes agurkų lapuose?
Štai ką reikia žinoti: dažniausia agurkų lapų skylučių priežastis yra dryžuotasis ir dėmėtasis agurkų vabalas. Suaugę vabalai daugiausia minta lapais, palikdami netaisyklingos formos skylutes. Kitos skylių atsiradimo agurkų lapuose priežastys yra antracnozė, lapų kampinė dėmėtligė ir šašas.
Ar Epsom druska padeda agurkams?
Kaip ir bet kuris kitas augalas, agurkas klesti maistinių medžiagų turtingose dirvose. Epsom druska yra svarbiausia šių maistinių medžiagų atžvilgiu. Tai užtikrina, kad jūsų agurkai turėtų pakankamai magnio ir sieros, nes dėl jų trūkumo augimas sulėtėja.
Ar turėtumėte laistyti agurkus kasdien?
Geriausiai agurkai laistomi reguliariai, giliai laistant kartą per savaitę ir dažniau, jei oras kelias dienas yra labai karštas. Nepakankama arba nenuosekli drėgmė gali sukelti keistos formos arba prasto skonio vaisius.
Ar turėčiau nupjauti geltonus agurkų lapus?
„Pašalinkite senesnius augalo lapus, kad šviesa pasiektų naujus vaisius ir pagerintų oro cirkuliaciją. Reguliariai nukirpkite ūglius, kurie šakojasi nuo jūsų augalo pagrindinio vynmedžio stiebo“, – priduria Starkas.
Kaip apsaugoti agurkus nuo agurkų vabalų?
Naudokite fizinį barjerą. Galite pabandyti apsaugoti savo agurkus, birželio pradžioje arba viduryje pastatydami plaukiojančią eilės dangą ar panašų barjerą, kad dryžuoti agurkų vabalai būtų toliau nuo jūsų augalų. Agurkams pradėjus žydėti, būtinai nuimkite užtvarą.
Kas daro skylutes agurkų lapuose?
Suaugę vabalai lapuose ir žieduose daro nuskurusias skylutes, o lervos minta augalų šaknimis. Dryžuoti ir dėmėtieji agurkų vabalai minta augalais ir plintaliga. Jūsų pirmoji gynybos linija – sodinti vabalams atsparias veisles.
Kaip kontroliuoti amarus ant agurkų?
Valdymas. Stiprus vandens purškimas pašalins visus esamus amarus, tačiau būkite atsargūs, kad nepažeistumėte vynmedžių, kuriuos gali susilpninti mozaikos virusas. Taip pat galite patepti neemo aliejumi arba insekticidiniu muilu, kad nužudytumėte amarus. Purkšti tiesiai ant amarų, būtinai purkšti į apatines lapų puses.
Kaip apsaugoti nuo agurkų vabalus nuo augalų?
Naudokite fizinį barjerą. Galite pabandyti apsaugoti savo agurkus, birželio pradžioje arba viduryje pastatydami plaukiojančią eilės dangą ar panašų barjerą, kad dryžuoti agurkų vabalai būtų toliau nuo jūsų augalų. Agurkams pradėjus žydėti, būtinai nuimkite užtvarą.
Ar neemo aliejus atsikratys agurkų vabalų?
Neem aliejus yra veiksmingas organinis pesticidas, kuris gali būti naudojamas anksti kontroliuoti agurkų vabalus. Neemo aliejus sutrikdo vabalų vystymąsi, neleidžia jiems maitintis ir daugintis, todėl jie miršta nuo bado.
Ar medetkos apsaugo nuo agurkų vabalų?
Auginkite atbaidančius augalus. Gėlės, pavyzdžiui, nasturtės ir medetkos, žolė, pvz., katžolė, ir daržovės, pavyzdžiui, ridikai ir kukurūzai, padeda apsaugoti nuo agurkų vabalų.
Kaip kovojate su agurkų vabalais?
Stebėkite augalus ir auginimo vietas, įskaitant auginimo terpę, ar nėra kenkėjų požymių. Sezono pradžioje naudokite gaudykles su masalu, kai žinoma, kad agurkų vabalai kelia problemų. Rankiniu būdu pašalinkite visas matomas kiaušinių grupes ar suaugusius ir išmeskite. Norėdami apsaugoti sodinukus ir naujus sodinukus, naudokite plaukiojančius eilių dangčius.
Kaip ekologiškai elgiatės su agurkų vabalais?
5užmaskuoti augalus. Taip pat galite pasigaminti agurkų vabalų gaudykles ir sodinti kartu, kad atgrasytų šiuos agurkų kenkėjus.
Ar galima valgyti agurką su skylutėmis?
Tikėtina, kad pyragas su tokiomis skylutėmis gali būti šiek tiek kartaus skonio, bet aš su tuo susiduriu dažnai ir niekada nepastebėjau jokio pašalinio skonio. Galiausiai tai grynai kosmetinė problema, kuri neturėtų trukdyti jūsų salotoms.
Ar actas saugo vabzdžius nuo augalų?
Actas yra tikrai veiksmingas natūralus augalų kenkėjų naikintuvas. Atskieskite jį vandeniu santykiu 1:1 purškimo buteliuke ir purškite ant pažeistų augalų lapų ir po jų. Taip pat galite jį naudoti namuose, kad atgrasytumėte klaidas viduje; acto kvapas greitai išsisklaidys.
Kas pjauna mano augalus naktį?
Lervos vadinamos kirmėlėmis, nes jos nupjauna jaunus augalus, kai minta stiebais dirvos paviršiuje arba po juo. Pjovimo kirmėlės daugiausia maitinasi naktį, o dieną susisuka ilsėtis dirvoje. Kai kurie sodininkai naktį išeina su žibintuvėliais, kad patikrintų, ar virš žemės neveikia kirmėlės.
KOMENTARAI