Kaip vyksta agurkų apdulkinimas?

Ar duona tinka šunims?
Kaip susigrūdimas veikia augalų augimą?
Kiek vietos reikia agurkams?
Ar vynuogė yra uoga?
Ar pinigų augalas yra vijoklis?


Kaip agurkai apdulkina? Agurkai apdulkinti priklauso nuo apdulkintojų. Bitės yra pagrindinis jų apdulkintojas, nors bitės dažniausiai renkasi kitus augalus, o ne agurkus. Bitės perneša žiedadulkes nuo vyriškų agurkų žiedų į moteriškus agurkų žiedus, todėl moteriškoji gėlė išaugina agurką.

Kaip žinoti, kada agurkas apdulkina?

Tinkamai apdulkintos agurkų gėlės užaugina cilindrinius žalius vaisius. Agurkai turėtų nuolat augti kiekvieną dieną po to, kai pasirodys augale. Vaisiai neturėtų būti pageltę ar deformuoti. Tinkamai apdulkinus, agurkų žiedai užmezga cilindrinius žalius vaisius.

Kokio tipo apdulkinimas vyksta agurkams?

Dauguma agurkų veislių yra vienanamiai su vienalyčiais žiedais – tame pačiame individe turi atskirus vyriškus ir moteriškus žiedus – todėl reprodukcijai reikalingas gyvūnų apdulkinimas. Tačiau kai kurios veislės dažniausiai arba visiškai negyvos (veisia tik moteriškas gėles) ir gali duoti vaisių per partenokarpiją.

Ar agurkams apdulkinti reikia vabzdžių?

Daugeliui agurkų nereikia apdulkinti vabzdžių, nepaisant didelių, spalvingų žiedų ir to, kad susijusioms kultūroms (melionams, cukinijoms, moliūgams ir kt.) paprastai reikia apdulkintojų. Iš tikrųjų kai kurios veislės yra kartaus skonio, jei jos yra apdulkintos.

Ar agurkų augalas gali apsidulkinti?

Agurkai apsidulkina. Savadulkė ​​nereiškia, kad jie apsidulkina patys, bet tai reiškia, kad vienas augalas duoda ir vyriškus, ir moteriškus žiedus.

Kodėl agurkai žydi, bet neduoda vaisių?

Taip yra todėl, kad agurkai neapdulkina: jiems reikia, kad bitės žiedadulkes perneštų nuo vyriškų iki moteriškų žiedų. Norint užauginti vaisius, agurko augalui reikia bičių, kurios apdulkintų žiedus. Be tinkamo apdulkinimo jūsgali turėti daug žiedų be vaisių mezgimo.

Kiek kartų reikia apdulkinti agurkus?

Reguliariai apdulkindami rankomis (maždaug kartą per savaitę), turėtumėte pastebėti didesnį vaisių formavimąsi. Tiesą sakant, sakyčiau, kad ant savo augalų gausite du ar tris kartus daugiau agurkų.

Kodėl mano agurkas duoda tik vyriškus žiedus?

Prasta mityba. Jei žydi vyriški žiedai, bet nėra moteriškų žiedų, nors laukėte, kol augalas subręs, gali būti, kad jūsų augalas negauna tinkamos mitybos. Moteriškiems žiedams išauginti reikia daugiau energijos, todėl būtinai atitinkamai patręškite augalą.

Kaip greitai agurkai auga po apdulkinimo?

Priklausomai nuo veislės, agurkų augalas gali duoti vaisių praėjus 35–60 dienų po persodinimo į sodą. Prireiks nuo 4 iki 18 dienų nuo gėlės apdulkinimo, kol bus subrendę vaisiai.

Kodėl mano agurkų augalas žydi, bet neaugina agurkų?

Moteriška gėlė negali gaminti žiedadulkių, reikalingų vaisiui vystytis, ir priklauso nuo vabzdžių (arba žmonių) apdulkintojų, kurie perneša žiedadulkes iš vyriškos gėlės. Vyriški žiedai pradeda formuotis anksčiau nei susiformuoja moteriškieji žiedai. Taigi, agurkai gali žydėti, bet neduoti vaisių.

Kodėl mano agurkai žydi, bet ne vaisiai?

Taip yra todėl, kad agurkai neapdulkina: jiems reikia, kad bitės žiedadulkes perneštų nuo vyriškų iki moteriškų žiedų. Norint užauginti vaisius, agurko augalui reikia bičių, kurios apdulkintų žiedus. Be tinkamo apdulkinimo galite turėti daug gėlių be vaisių.

Kaip dauginasi agurkai?

Agurkų žiedai yra vyriški arba moteriški, o vaisiai vystosi tik iš moteriškų žiedų. Vyriškos gėlės tiekia žiedadulkes, kurias bitės neša įmoteriškos gėlės, kurių kiaušidės, žiedams apdulkinus, išsipučia. Paprastų agurkų veislių tame pačiame augale yra atskiri vyriški ir moteriški žiedai.

Ar agurkus reikia apdulkinti šiltnamyje?

Yra dvi pagrindinės agurkų veislės: šiltnamio ir lauko. Šiltnamio efektą sukeliančių agurkų augalai užaugina ilgus, lygius vaisius, panašius į tuos, kuriuos rasite prekybos centre. Šiems augalams nereikia apdulkinimo – iš tikrųjų turėtumėte pašalinti visas vyriškas gėles, kad apsidulkintumėte, nes kitaip vaisiai bus kartūs.

Kaip žinoti, kada agurkas apdulkina?

Tinkamai apdulkintos agurkų gėlės užaugina cilindrinius žalius vaisius. Agurkai turėtų nuolat augti kiekvieną dieną po to, kai pasirodys augale. Vaisiai neturėtų būti pageltę ar deformuoti. Tinkamai apdulkinus, agurkų žiedai užmezga cilindrinius žalius vaisius.

Kaip dauginasi agurkai?

Agurkų žiedai yra vyriški arba moteriški, o vaisiai vystosi tik iš moteriškų žiedų. Vyriški žiedai tiekia žiedadulkes, kurias bitės nuneša moteriškoms gėlėms, kurių kiaušidės, žiedams apdulkinus, išsipučia. Paprastų agurkų veislių tame pačiame augale yra atskiri vyriški ir moteriški žiedai.

Ar apdulkinimui reikia dviejų agurkų augalų?

Viennamių agurkų apdulkinimas Tokiems agurkų augalams apdulkinti nereikia kitos veislės agurkų augalo. Tačiau jiems reikia bičių, kitų vabzdžių ar vėjo, kad žiedadulkės iš vyriškų gėlių paskleistų moteriškas. Jei šių pagalbinių priemonių nėra, sodininkai gali imtis rankų apdulkinimo.

Ar agurkai kryžmiškai apdulkina vienas kitą?

Greitas paėmimas: kryžmiškai apdulkinti gali tik tos pačios rūšies augalai. Vasarinis moliūgas (Cucurbita pepo) ir agurkai (Cucumissativus) nepriklauso tai pačiai genčiai ar rūšiai, todėl negali apsidulkinti kryžmiškai.

Kaip žinoti, ar agurko gėlė yra vyriška ar moteriška?

Dauguma šiltnamio efektą sukeliančių agurkų augalų išaugina ir vyriškus, ir moteriškus žiedus – nesunku atskirti, nes vyriškos gėlės turi paprastus stiebus, o moteriškos gėlės turi miniatiūrinius vaisius, besiformuojančius už žiedlapių.

Ką reiškia atviri apdulkinti agurkai?

Atviras apdulkinimas reiškia, kad gėles apvaisina bitės, kandys, paukščiai, šikšnosparniai ir net vėjas ar lietus. Iš susiformavusios sėklos kitais metais išauga tas pats augalas. Kai kurie OP augalai yra savidulkės.

Kuo skiriasi vyriški ir moteriški agurkai?

Vyriški žiedai auga ant trumpesnių stiebų ir dažniausiai auga grupelėmis po tris ar penkis augalo žiedus, o moteriški žiedai auga ant ilgesnių stiebų ir neauga kekėse, o auga pavieniui ant vieno stiebo.

Kaip paskatinti agurkus duoti vaisių?

Įsitikinkite, kad kiekvieną savaitę jie gauna po colį vandens. Išnaudokite visas maisto auginimo pastangas reguliariai maitindami augalus vandenyje tirpiu augaliniu maistu. Kai žemė įšyla, uždėkite šiaudų mulčio sluoksnį, kad vaisiai būtų švarūs ir išvengtumėte šliužų ir vabalų. Nuimkite agurkų derlių, kai jie bus pakankamai dideli, kad galėtumėte valgyti.

Kaip moteriški agurkų augalai užaugina žiedus?

Duokite agurkams pakankamai trąšų Dirvožemis, kuriame gausu organinių medžiagų, pavyzdžiui, kompostuotas gyvulių mėšlas, paskatins moteriškų agurkų žiedų skaičių. Pridėjus organinių skystų trąšų, kuriose yra daug azoto ir kalio, pagerės dirvožemio kokybė ir padaugės moteriškų gėlių.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0