Kaip užpildyti gilią sodinimo dėžę?

Ar bazilikas išgyvens esant silpnam apšvietimui?
Ar turėčiau tręšti ryte ar vakare?
Ar galima kartu sodinti cukinijas ir moliūgus?
Kokie agurkai turi sėklas?
Kiek laiko užauga saulėgrąžos?


Jei turite perdirbto plastiko, gulinčio šalia, pvz., vandens ar sodos butelių, bakalėjos maišelių arba pieno ir sulčių ąsočių, užpildykite jais didelės vazono dugną. Plastikas yra labiau naudingas jūsų didelės sėjamosios dugne nei sąvartyne.

Ką dedate į gilios sėjamosios dugną?

Jei turite perdirbtą plastiką, kuris guli šalia, pvz., vandens ar sodos butelių, bakalėjos maišelių arba pieno ir sulčių ąsočių, užpildykite jais didelės vazono dugną. Plastikas yra labiau naudingas jūsų didelės sodintuvės pagrinde nei sąvartyne.

Ar turėčiau ką nors dėti į sodinimo dėžės dugną?

Nebent drenažo angos yra didesnės nei 1/2 colio skersmens, per skylutes prarandama labai mažai vazonų mišinio. Taigi puodo dugno iškloti nebūtina, sako dr.

Kaip užpildyti aukštą sodinuko dėžę?

Aukštos sodinimo mašinos yra patrauklus būdas eksponuoti augalus verandoje, terasoje ar kieme. Norėdami sutaupyti pinigų, norėsite iš dalies užpildyti sodintuvą užpildų, pvz., sodos butelių, skardinių, akmenų ar medžio drožlių. Šios medžiagos yra pigesnės nei užpilti visą gruntą ir taip pat palengvins drenavimą.

Ar turėčiau dėti žvyro į sodintuvo dugną?

Mitas, kad vazono dugne esantis žvyras ar akmenys pagerins drenažą. Tai klaidinga. Nedėkite akmenų į augalų vazonų dugną. Žvyro ar akmenų įdėjimas į augalų vazonus su drenažo angomis NE pagerina drenažo, o padidina vandens prisotinimo zoną, dėl kurios atsiranda šaknų puvinys.

Ką sodintuvėje galiu naudoti vietoj akmenų?

Jau sakiau, kad galite turėti vieną akmenį, bet ką daryti, jei turite mažą puodą, kuriame nėra atsarginio nekilnojamojo turto akmeniui? Vietoj to, puodo dugną galite iškloti virtuviniu rankšluosčiu, laikraščiu ar net trupučiukavos filtravimo popierius.

Ar aukštus vazonus užpildote žeme?

Tačiau aukštiems sodinukams reikia daug vazoninio dirvožemio, kad jie būtų visiškai užpildyti. Dėl to ne tik brangus projektas, bet ir sėjamoji gali būti per sunki, kad ją būtų galima perkelti. Yra alternatyvių būdų, kaip užpildyti sodintuvą per daug neišlaidaujant ir neįtempiant nugaros.

Kokią žemę turėčiau dėti į sodinimo dėžę?

Visiems konteineriams sodinti naudosite vazoninį dirvą. Griebkite ne tik dirvą iš savo kiemo – jis per sunkus, joje gali būti daug molio ar uolienų, joje gali būti vabzdžių ir ligų sporų.

Ką geriausia dėti į vazonų dugną drenažui?

Jei sodinate į didelius konteinerius, apačioje galite naudoti plastikinių butelių sluoksnį, kuris padės juos užpildyti. Buteliai turi būti tušti, bet nesutraiškyti, su dangteliais. Galite naudoti vandens butelius arba pusės galono ąsočius.

Kaip pigiai užpildyti pakeliamą lovą?

Pirmiausia iškaskite maždaug dešimties colių gylio ir dviejų pėdų žemiau pakeltos lovos vidurį tranšėją. Padėkite kelis kartono sluoksnius, kad sunaikintumėte visas piktžoles ar žolę. Tada užpildykite pakeltos lovos šerdį. Geriausias pasirinkimas yra šiaudų ryšuliai, bet taip pat galite naudoti lapus, nupjautą žolę ar senas šakeles.

Ar turėtumėte dėti akmenis į pakeltos lovos dugną?

Nereikia dėti akmenų ant pakeltos sodo lovos dugno. Tai iš tikrųjų yra mitas, gyvuojantis keletą metų. Daugelį metų buvo tikima, kad tai pagerins drenažą ir neleis dirvožemiui išsilieti už lysvių.

Ką dedate į medinės sėjamosios dugną?

Siekdami pagerinti drenažą, ant vazono dugno padėkite sluoksnį sulaužytų terakotos vazonų, akmenukų arba polistirolo putplasčio žemės riešutų.

Ar galite įdėtiPutų polistirolas sodintuvo apačioje?

Dabar nerekomenduojama vazoniniams augalams naudoti putų polistirolo žemės riešutų, nes jie gali suirti vandenyje ir dirvožemyje ir nuskęsti konteineriuose.

Ar galiu naudoti sodintuvą be drenažo?

Jei vazone neturite drenažo angos, tikriausiai neturėtumėte jos naudoti lauko augalui, nebent augalas bus apsaugotas nuo lietaus. Turite mikroreguliuoti į puodą patenkančio vandens kiekį; jei jis bus permirkęs liūtyje, viskas gali būti prarasta. Daugiau dirvožemio reiškia daugiau drėgmės ilgiau.

Kaip apsaugoti medinius vazonus nuo puvimo?

Geriausias būdas apsaugoti medinę sėjamąją nuo puvimo – užsandarinti ją aliejiniu medienos konservantu arba hermetiku. Dėžės vidų taip pat galite iškloti plastikiniu įdėklu, kad sumažintumėte drėgnos žemės ir miškingos dėžės sąlytį.

Ar galite užpildyti pakeltą lysvę tik kompostu?

Ne, niekada neturėtumėte užpildyti pakeltos lysvės tik kompostu. Kuriant dirvožemio mišinį jūsų pakeltoms lysvėms, jis turėtų sudaryti 30–50% jūsų sodo dirvožemio. Nors kompostas suteiks jūsų augalams daug maistinių medžiagų, dirvožemis per greitai nutekės, išplaudamas maistines medžiagas, todėl jūsų augalai badauja.

Ar galite naudoti „Miracle Gro“ sumaltoje žemėje vazonuose?

Nerekomenduojama vazonuose naudoti „Miracle Gro“ sodo žemės ar bet kokios kitos sodo žemės. Sodo žemė yra sunkesnė už įprastą vazonų dirvą ir gali greitai suspausti ir prisisotinti vandens, todėl konteineriuose augantys augalai gali prastai arba sulėtėti.

Ar galite įdėti polistirolo putų į sodintuvo dugną?

Dabar nerekomenduojama vazoniniams augalams naudoti putų polistirolo žemės riešutų, nes jie gali suirti vandenyje ir dirvožemyje ir nuskęsti konteineriuose.

Kuo geriausia užpildyti pakeltąlova?

Idealus mišinys yra trys dalys viršutinio dirvožemio sluoksnio, viena dalis aštraus smėlio arba sodininkystės smėlio ir viena dalis smulkiai susmulkintos žievės. Norėdami kovoti su voverėmis ir graužikais, tiesiai po dirvožemio paviršiumi įkiškite plono tinklelio vielos tinklo sluoksnį.

Kokio gylio turi būti purvas pakeltoje sodo lysvėje?

Juose turėtų būti bent 8 colių dirvožemio gylis, kad tilptų augalų šaknų sistemos, nes daugumai augalų šaknų reikia 6–8 colių dirvožemio, kad šaknys gerai augtų. Daugeliui sodo darbų pakaks 8–12 colių gylio.

Ar turėčiau dėti kartoną į pakeltas lovas?

Jei išklojate lysvių dugną, siekdami, kad ant pakeltų lysvių apačios neaugtų piktžolės, kartonas turėtų būti geresnė ir ilgalaikė atgrasymo priemonė.

Ar turėčiau pakeltą sodo lovą iškloti plastiku?

Senkite sodo lysves iškloti plastiku, nes tai apsaugo nuo drenažo ir gali nuskęsti jūsų augalų šaknis. Jei turite piktžolių ir kenkėjų problemą, apsvarstykite galimybę sujungti metalinį tinklelį ir audinį arba aparatūros audinį ir kartoną, kad iš karto gautumėte abiejų privalumų.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: