...

Kaip paskatinti savo cukinijas apdulkinti?

Kaip paskatinti savo cukinijas apdulkinti?

Kodėl mano agurkai iš vieno galo liesi?
Ar kavos vanduo tinka sukulentams?
Ar gleivingi agurkai yra saugūs?
Kokia gėlė auga greičiausiai?
Kokia yra seniausia gyva obelis?


Cukinijų žiedai paprastai plačiai atsiskleidžia ryte, o po pietų dažnai užsidaro, todėl svarbu apdulkinti rankomis ryte. Nuskinkite nuo augalo visiškai atvirą vyrišką žiedą. Nulupkite žiedlapius, kad atsiskleistumėte žiedadulkių turintį dulkinį. Švelniai nuvalykite žiedadulkes ant visiškai atsiskleidusios moteriškos gėlės stigmos.

Kodėl mano cukinija neapdulkina?

Dažniausia priežastis, kodėl cukinijos žydi, bet neduoda derliaus, yra prastas apdulkinimas. Tačiau šią problemą taip pat gali sukelti laistymo problemos, per daug šilumos ir trąšų trūkumas.

Kodėl aš turiu gėlių, bet be cukinijų?

Visas pagrindinis veiksnys yra bičių aktyvumo stoka. Kad nesubrendusi cukinija augtų, ją reikia apdulkinti. Nepakankamas žiedadulkių trūkumas neleis cukinijoms vystytis. Kad užtikrintumėte apdulkinimą, žiedadulkes uždėkite ant vatos tamponėlio ir uždėkite ant moteriškos gėlės piestelės.

Ar galiu pats apdulkinti cukinijas?

Galima apdulkinti vasarinius moliūgus, pvz., cukinijas, žieminius moliūgus, pavyzdžiui, sviestmedžius ar paplotėlius, moliūgus, melionus, moliūgus ir agurkus, kad derlius būtų geresnis. Iš tiesų, daugumos šių augalų atskiri žiedai išsilaiko tik vieną dieną, todėl norint gauti gerą derlių, dažnai reikia apdulkinti rankomis.

Ar turėčiau nupjauti vyriškus cukinijų žiedus?

Pašalinus moliūgų gėles galite kontroliuoti augalo produktyvumą. Moliūgų augalai linkę duoti daugiau vyriškų žiedų nei moteriškų, tačiau galite pašalinti vyriškų žiedų perteklių, kad augalai galėtų sutelkti dėmesį į vaisių vystymąsi. Žiedai taip pat valgomi.

Kaip nustatyti, ar cukinijos žiedas yra vyriškas ar moteriškas?

Vyriški žiedai turi ilgą, ploną stiebą. Pažiūrėkite už gėlės, ar nėra išsipūtusio pagrindo. Gėlės išbrinkusiu pagrindu yra moteriškos, nes tai yra kiaušidė, kuri vėliau išsivysto į cukiniją podaigumas. Suraskite kuokelius įtariamų vyriškų žiedų centre.

Kaip sužinoti, ar mano cukinijos yra apdulkintos?

Ženklai, kad cukinijos žiedas buvo apdulkintas Neapdulkinti moliūgai iš pradžių pradeda geltonuoti. Tada jie nustos augti, taps rudi ir taps minkšti liesti. Vienintelis būdas sužinoti, ar gėlės buvo apdulkintos, pažvelgus į cukinijos moliūgą. Apdulkintas moliūgas išlieka ryškiai žalias ir kasdien auga ilgiau.

Ar norint apdulkinti reikia dviejų cukinijų augalų?

Bet su tik vienu augalu vis tiek gausite vaisių? Sode pats pasodintas cukinijos augalas duos vaisių, antro augalo kryžminiam apdulkinimui NEREIKIA. Taip yra dėl to, kad cukinijų augalai yra vienanamiai, o tai reiškia, kad ant vieno augalo jie skleidžia ir vyriškus, ir moteriškus žiedus.

Kaip padaryti, kad mano cukinijos duotų daugiau?

Kad pagerintumėte apdulkinimą, cukinijų plote ir aplink jį pasodinkite daug žydinčių žolelių ir vienmečių augalų. Taip pat galite apdulkinti vynmedžius rankomis, naudodami teptuką arba piršto galiuką, kad žiedadulkes iš vyriškų žiedų perneštumėte patelėmis (daugiau apie tai, kaip apdulkinti rankomis, rasite čia).

Kaip gauti daugiau moteriškų cukinijų žiedų?

Jei norite, kad augtų daugiau moteriškų gėlių, laistykite augalą dažniau. Pavasarį ir vasarą du kartus per savaitę užpilkite bent 2 colius vandens. Mulčiavimas yra puikus būdas išlaikyti drėgmę dirvoje ir paskatinti daugiau moteriškų moliūgų žydėjimo.

Kokie vabzdžiai apdulkina cukinijas?

Bitės yra pagrindiniai cukinijų augalų apdulkintojai, nors kiti skraidantys vabzdžiai gali būti apdulkintojai. Kai bitė aplanko vyrišką cukinijos žiedą, žiedadulkės iš žiedo kuokelių prilimpa prie plaukuotų bitės kojų.

Kaip gauti daugiau moteriškų cukinijų žiedų?

Padidinkite dažnįlaistyti savo augalą, jei norite, kad augtų daugiau moteriškų gėlių. Pavasario ir vasaros mėnesiais du kartus per savaitę užpilkite bent 2 colius vandens. Mulčiavimas yra puikus būdas išlaikyti drėgmę dirvoje ir paskatinti daugiau moteriškų moliūgų žydėjimo.

Ar norint apdulkinti reikia dviejų cukinijų augalų?

Bet su tik vienu augalu vis tiek gausite vaisių? Sode pats pasodintas cukinijos augalas duos vaisių, antro augalo kryžminiam apdulkinimui NEREIKIA. Taip yra dėl to, kad cukinijų augalai yra vienanamiai, o tai reiškia, kad ant vieno augalo jie skleidžia ir vyriškus, ir moteriškus žiedus.

Ar cukinijas reikia apdulkinti rankomis?

Jis lieka mažas ir pradeda pūti nuo žiedo galo. Mes auginame cukinijų augalus, kad galėtume mėgautis vaisiais! Jūs nenorite prarasti vaisių, todėl cukinijų žiedų apdulkinimas rankomis yra vienas iš būdų užtikrinti didžiausią derlių iš jūsų augalų.

Kiek laiko užtrunka moteriškos cukinijos žiedai?

Pirmasis jų darbas – atidaryti ir pritraukti į sodą bites. Tai įvyksta likus maždaug 10 dienų iki pirmųjų patelių žydėjimo. Vyriški žiedai laikomi virš vynmedžių per ploną stiebą. Turėtumėte stebėti bičių aktyvumą savo sodo lopinėlyje ir aplink jį, tačiau šiuo metu rasite nedaug patelių žydėjimo, jei tokių yra.

Kodėl mano cukinija neduoda vaisių?

Apdulkinimo nesėkmė Jei jūsų vietovėje trūksta bičių, tai gali būti priežastis, dėl kurios jūsų cukinijų augalas neduoda vaisių. Karštas oras taip pat gali sutrikdyti apdulkinimą. Aukšta temperatūra sumažina žiedadulkių daigumą, todėl moteriškos gėlės apdulkinamos nepilnai ir vaisiai tampa neformingi.

Kaip dažnai reikia laistyti cukinijų augalą?

Gaidžiai laistykite. Priklausomai nuo dirvožemio drėgmės, įpilkite maždaug vieno colio vandens. Jei atrodo per sausa, pridėkite anpapildomo colio vandens. Kai ankstyvą pavasarį oras vėsesnis, cukinijas laistykite maždaug kartą per savaitę, o pakilus oro temperatūrai laistykite iki dviejų ar net trijų kartų per savaitę.

Kiek gyvena cukinijų augalai?

Kadangi tai yra vienmečiai augalai, cukinijos gyvens tik vieną auginimo sezoną – nuo ​​90 iki 150 dienų, priklausomai nuo jūsų vietos, augimo sąlygų ir cukinijų įvairovės. Nors per tą laiką jos gausiai derės, vos užėjus pirmosioms šalnoms, cukinijų augalai žus. Kas tai yra?

Ar galima valgyti cukinijų lapus?

Tiesą sakant, cukinijos augalo lapai ir žiedai taip pat yra valgomi. Cukinijos lapai yra tamsiai žali ir su sidabriniais taškeliais. Kol skinate jaunus lapus nuo didelio augalo – didesni lapai gali būti kartūs – švelnius lapus galite virti įvairiais būdais.

Ką daryti, kai nukrenta cukinijų žiedai?

Jei jūsų žiedai nukrenta ir neduoda vaisių sezono pradžioje, patikrinkite, ar augalo moteriški žiedai atsiskleidė. Jei yra atviros ir vyriškos, ir moteriškos gėlės, o augalas nevysta vaisių, cukinijų žiedus gali apdulkinti vabzdžiai, todėl juos reikės apdulkinti rankiniu būdu.

Kodėl mano cukinijos pagelsta ir krenta?

Cukinijos pageltonuoja ir pūva žiedų puvinys Tai sukelia kalcio trūkumas vaisiuose, o priežastis ne visada yra dirvožemio trūkumas. Kalcis sulaiko augalų ląstelių sieneles, o dėl kalcio trūkumo sulėtėja augimas, iškrenta lapai ir pagelsta, pūva vaisiai.

Kodėl mano cukinijų žiedai neatsiskleidžia?

Svarbiausia atskirti vyriškas ir moteriškas gėles. Tačiau atsižvelgiant į tai, kad sezonas vėlesnis, o vasara buvo labai karšta, greičiausiaiPriežastis ta, kad dėl mūsų užsitęsusio karšto oro žiedadulkės gali būti neperspektyvios, tai taip pat paaiškintų, kad gėlė iki galo neatsidaro.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: