Geriausias būdas pakoreguoti esamo sodo dirvožemį – kiekvieną sezoną į lysvę įpilti centimetrą ar du komposto. Kompostas suyra, pagerės dirvožemio struktūra ir derlingumas.
Ar galima pasodinus dirvą taisyti?
Dirvožemio pakeitimo tikslas yra suskaidyti žemę, kuri laikui bėgant sutankino, ir papildyti jos gyvybiškai svarbiomis mineralinėmis ir maistinėmis medžiagomis. Procesas yra toks pat paprastas, kaip įdirbti arba pasukti žemę, tada įpilti daug organinių medžiagų ir tam tikros rūšies trąšų.
Ką reiškia pakeisti dirvą aplink augalus?
Dirvožemio pakeitimas yra bet kokia medžiaga, pridedama prie dirvožemio, siekiant pagerinti jo fizines savybes, tokias kaip vandens sulaikymas, pralaidumas, vandens įsiskverbimas, drenažas, aeracija ir struktūra. Tikslas – sukurti geresnę aplinką šaknims. Norint atlikti savo darbą, priedas turi būti kruopščiai įmaišytas į dirvą.
Kaip pakeisti dirvožemį aplink esamą medį?
Du paprasti dalykai, kuriuos galite padaryti, kad pradėtumėte gerinti dirvą aplink medžius, yra mulčiavimas ir drėkinimas: už kelių colių (7,5 cm) nuo kamieno užtepkite 2–4 colių (5–10 cm) organinio mulčio sluoksnį. prie lašintuvo linijos ir prireikus pakartotinai užtepkite.
Ar turėčiau purenti dirvą aplink augalus?
Nesvarbu, kokio tipo sodą įrengėte, reikėtų vengti vaikščioti žeme šalia augalų. Nesvarbu, ar turite įkurtą sodą, ar ruošiate naują vietą, verta atlikti paprastą dirvožemio tyrimą, kad išsiaiškintumėte dirvožemio pH ir pajustumėte turimų maistinių medžiagų kiekį.
Kaip darote pakeistą dirvą?
Norėdami pakeisti molio dirvožemį, pradėkite įpildami 3–4 colių komposto, kad būtų lengviau dirbti. Po to kiekvienais metais rudenį į dirvą įmaišykite dar 1 colio komposto. Pluoštinės medžiagos, tokios kaip šiaudai arba smulki žievėmulčias taip pat suteiks daugiau struktūros molio dirvožemiui.
Kada reikėtų keisti dirvožemį?
Nereikia laukti pavasario, kad pagerintumėte dirvožemį. Aš dažnai pridedu dirvožemį į savo sodą vasaros pabaigoje ir rudenį, kai lengva gauti organinių medžiagų, tokių kaip lapai. Pridėjus rudenį, dirvožemio maisto tinklas turi laiko suskaidyti šias medžiagas, kad jūsų augalai galėtų pasinaudoti pavasarį.
Kaip pataisyti kietą dirvą?
Atlaisvindami dirvą, įpilkite organinių medžiagų, pvz., komposto, durpių samanų ar lapų pelėsio. Suspaudžiamas dirvožemis dėl svorio. Transporto priemonės, pastatytos ar važiuojamos per teritoriją, statybos darbai ir net vietos, kuriose intensyvus pėsčiųjų srautas, gali būti suspaustos.
Kiek dirvožemio pakeitimo man reikia?
Jei sodinate naujus sodus ar kraštovaizdžius, į dirvą įpilkite 1–3 colių organinio dirvožemio pataisos ir įterpkite bent 6–8 colių gyliu. Jei jūsų dirvožemyje trūksta organinių medžiagų (paprastai šviesios spalvos ir prastų fizinių savybių), pridėkite 2 arba 3 colių pataisos.
Ar galiu pakelti dirvos lygį aplink medį?
Palaikykite esamą dirvožemio lygį kamiene. Viena dažna namų savininkų daroma klaida – aplink medį sukurti paaukštintą kraštą, o paskui jį užpildyti dirvožemiu, kad būtų sukurta sodinimo lova. Papildomas dirvožemis aplink kamieną gali sukelti žievės puvimą, todėl medis gali būti jautrus ligoms ir vabzdžiams.
Ar aplink medį galite kaupti nešvarumus?
Venkite medžių nestabilumo problemų, kai tvarkote kraštovaizdį arba statote naują namą. Pernelyg dažnai žmonės įneša viršutinį dirvos sluoksnį arba užpildo ir užkasa esamų medžių kamieno stulpelius, dėl kurių atsiras stiebus juosianti šaknis, kuri destabilizuoja medį.
Kaip pagerinti aplink medžius sutankintą dirvą?
Užtepkite mulčią – paskleiskite 4–6 colių storio stambaus sluoksniomulčias, pvz., medienos drožlės ar žievė, ant dirvos paviršiaus toje vietoje, kuri gali būti sutankinta. Mulčias neturi liesti medžio kamieno. Storesnis mulčio sluoksnis (iki 12 colių) gali būti laikinai naudojamas statybų metu aplink šaknų zoną.
Kada reikėtų keisti dirvožemį?
Nereikia laukti pavasario, kad pagerintumėte dirvožemį. Aš dažnai pridedu dirvožemį į savo sodą vasaros pabaigoje ir rudenį, kai lengva gauti organinių medžiagų, tokių kaip lapai. Pridėjus rudenį, dirvožemio maisto tinklas turi laiko suskaidyti šias medžiagas, kad jūsų augalai galėtų pasinaudoti pavasarį.
Kaip į dirvą įpilama maistinių medžiagų po pasodinimo?
Lengvesnis ir sveikesnis būdas – į dirvos paviršių įberti komposto ar augalų liekanų arba įterpti jas tik į kelis viršutinius dirvožemio centimetrus. Dirvožemio biota pasirūpins, kad medžiaga būtų suskaidyta į maistines medžiagas, kurias gali panaudoti jūsų augalai, ir nuneštų maistines medžiagas į dirvą, kur augalų šaknys gali jas rasti.
Ar verta keisti dirvožemį?
Dirvožemio pakeitimai yra skirti pagerinti jūsų dirvožemį, tačiau nereikalingi pakeitimai gali atsiliepti ir sukelti daugiau problemų nei išspręsti. Per daug sumažinus dirvožemio pH, gali susidaryti toksiškos sąlygos. Per didelis dirvožemio pH padidinimas sukelia maistinių medžiagų disbalanso grandinę. Netgi organinės medžiagos gali sukelti problemų, jei naudojamos per daug.
Ar galite supakuoti per daug dirvožemio?
Per daug paspaudus dirvą, dirvoje esančios erdvės bus uždarytos aeracijai ir drenažui, o tai galiausiai gali pakenkti jūsų augalams. Todėl jūsų dirvožemis turi būti pakankamai supakuotas, kad būtų galima lengvai nusausinti ir vėdinti, kartu užtikrinant tvirtą atramą.
Kas yra gerai sutvarkytas dirvožemis?
Pataisyti dirvožemį reiškia jį pagerinti papildomomis medžiagomis. Šie dirvožemio pakeitimai arba dirvožemio gerinimo priemonės pagerina fizinį dirvožemio pobūdįdirvožemio. Jie sumažina sutankinimą, aeruoja dirvą, kad vanduo ir maistinės medžiagos galėtų lengviau judėti per ją ir pasiekti augalų šaknis.
Kaip pakoreguoti dirvožemį, kad būtų geresnis drenažas?
Į molingą dirvą įdėjus daug organinių medžiagų, pvz., komposto, ūkio mėšlo ar susmulkintų lapų, ji lengviau nutekės ir sulaikys reikiamą vandens ir oro kiekį, kad augalai geriau augtų ir padidėtų biologinis aktyvumas. Pridėti smėlio gali būti sudėtinga ir paprastai nerekomenduojama jo pilti į molingą dirvą.
Kokia žemė geriausiai tinka augalams auginti?
Norint sukurti idealią aplinką sveikiems augalams klestėti, reikia sodraus, smėlingo priemolio, kuris yra tolygus smėlio, dumblo ir molio dirvožemių mišinys.
Kuo skiriasi trąšos ir dirvožemio pakeitimas?
Trąšos pagerina maistinių medžiagų tiekimą dirvožemyje, tiesiogiai paveikdamos augalų augimą. Dirvožemio pakeitimai pagerina dirvožemio fizinę būklę (pvz., dirvožemio struktūrą, vandens įsiskverbimą), netiesiogiai veikiant augalų augimą.
Ar kompostas patenka ant dirvožemio?
Daugeliu atvejų komposto geriausia pilti tiesiai ant dirvožemio, kad kompostas veiktų geriausiai. Tada ant komposto turėtumėte užpilti mulčio. Tai ypač aktualu pirmą kartą dedant mulčią.
Ar galima ant medžių šaknų užpilti purvo?
Nepaisant to, turite būti įspėti, kad ant medžio šaknų neužbertumėte žemės. Paviršiaus šaknys iš tikrųjų yra padengtos lęšiais, kurie yra dujas keičiančios struktūros. Medžių šaknims reikia deguonies, o ant jų numetus storą purvo sluoksnį, jos gali uždusti.
KOMENTARAI