...

Kada turėčiau sodinti vaismedžius?

Kokiu atstumu vienas nuo kito turėčiau sodinti agurkus ant grotelių?
Kada turėčiau pašalinti vyriškus agurkų žiedus?
Kokiu atstumu vienas nuo kito sodinate 8 agurkus?
Kiek kiaušinių šuo gali suvalgyti per dieną?
Ar saldžiosios bulvės tinka šunims?


Vaismedžius geriausia sodinti žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį, kol jie neišnyksta iš ramybės. Per tą laiką juos galima įsigyti „plikomis šaknimis“ – be dirvožemio, tai yra, iš užsakymų paštu darželių. Kaip anksti galite sodinti, priklauso nuo to, kur gyvenate, bet iš esmės tai yra klausimas, ar žemė nebėra įšalusi.

Koks mėnuo yra geriausias sodinti obelį?

Plasašaknes obelis reikia sodinti anksti pavasarį, kai tik galima įdirbti dirvą. Konteineriuose auginamas obelis galima sodinti visą vegetacijos sezoną, jei tik joms duodama pakankamai vandens.

Kokį vaismedį lengviausia auginti?

Daugelis žmonių mano, kad kriaušes lengviausia auginti patiems. Tiksliau, Azijos kriaušių veislės yra gerai žinomos kaip puikūs vaismedžiai pradedantiesiems, nes jais paprasta rūpintis ir kiek vaisių duoda mažai pastangų.

Kur geriausia sodinti vaismedį?

Geriausia jūsų sodo vieta vaismedžiui, kai saulė šviečia mažiausiai 6 valandas, yra atokiau nuo vėjo ir gali būti lengvai laistoma. Kasama duobė turi būti dvigubai platesnė už medžio šaknų išplitimą, bet ne per gili.

Kada turėčiau sodinti vaismedžius JK?

Išsirinkus vaismedį, svarbu atsižvelgti į tinkamiausią metų laiką sodinti. Tinkamas laikas sodinti šiuo laikotarpiu priklausys nuo oro ir dirvožemio sąlygų. Paprastai tai yra nuo gruodžio iki kovo.

Ar man reikia 2 obelų, kad gaučiau vaisių?

Obuolius apdulkina vabzdžiai, bitės ir musės perneša vienos obels žiedadulkes į kitos. Tačiau jums nereikia sodinti viso sodo, kad galėtumėte mėgautis obuoliais tiesiai nuo medžio. Du medžiai apdovanos bet kurią šeimą pakankamai vaisių, kad galėtų mėgautis irdalinkitės su draugais.

Kiek vaismedžių turėčiau pasodinti?

Dauguma vaismedžių turi būti apdulkinti bent dviem ar trimis suderinamais medžiais. Tai reiškia, kad jei įmanoma, turėtumėte pasodinti porą medžių, kad paskatintumėte apdulkinimą, paliekant jiems apie 50 pėdų tarpo tarp medžių.

Kokius vaismedžius turėčiau sodinti poromis?

Kokius vaismedžius reikėtų sodinti poromis? Obuoliai, abrikosai, kriaušės, trešnės ir slyvos dažniausiai būna savaime nevaisingų veislių ir turėtų būti auginamos su kitomis tos pačios rūšies veislėmis.

Kokius vaismedžius reikėtų sodinti kartu?

Slyvos ir abrikosai Juos galima sodinti arti vienas kito, todėl yra puikių galimybių kryžminiam apdulkinimui. Taip pat galite lengvai derinti abrikosus ir slyvas vienas šalia kito.

Ar galite sodinti skirtingus vaismedžius vienas šalia kito?

Veislių pasirinkimas Dauguma vaismedžių geriausiai auga pasodinus bent dvi skirtingas veisles. Veislės turėtų žydėti maždaug tuo pačiu metu pavasarį ir turėti suderinamų žiedadulkių. Patikrinkite vaismedžių katalogus, ar nėra viena kitą apdulkinančių veislių.

Kokie vaismedžiai duoda vaisius pirmaisiais metais?

Kai kurios braškių (Fragaria spp.), aviečių ir gervuogių (Rubus spp.) veislės yra tarp augalų, kurie vaisius veda pirmaisiais metais.

Koks vaismedis yra atspariausias?

Taigi, kurie vaismedžiai yra atsparūs šalčiui? Šalčiui atsparūs vaismedžiai yra obuoliai (Gala, Honeycrisp, McIntosh ir Sweet Sixteen), vyšnios (angl. Morello, Meteor, Montmorency ir North Star), kriaušės (Flemish Beauty, Luscious, Max Red Bartlett ir Seckel), ir slyvų (Alderman, Blue Damson, Stanley ir Superior).

Ar galiu sodinti vaismedžius vasario mėnesį?

Vasario pradžia vis dar yra tinkamas metas sodinti rožes ir lapuočių vaismedžius,dabar gausu darželiuose. Jie gali būti parduodami plikomis šaknimis, o tai reiškia, kad juose nėra lapų ir dirvos aplink šaknis, arba jie gali būti supakuoti į maišus, dėžutes ar net medelyno konteinerius.

Ar vaismedžius reikia sodinti poromis?

Kai įvyksta tręšimas, sėklos ir vaisiaus dydis išauga. Kai kuriose veislėse, ypač kriaušėse, nedidelis vaisių skaičius gali išsivystyti be apdulkinimo. Vaismedžiai, kuriems nereikia kryžminio apdulkinimo kita veisle, yra savaime derlingi. Jie duoda vaisių, kai pasodinama viena veislė.

Kada turėtumėte pirkti obelis?

Vaismedžiai auginami metiniu ciklu ir nuimami vėlyvą rudenį. Tai reiškia, kad geriausias laikas užsisakyti yra vasarą, net jei medžius sodinsite tik kitą pavasarį. Klientai, kurie užsisako vasarą, turi geriausią veislių ir dydžių pasirinkimą.

Kiek laiko užauga obelis?

Ar galiu sodinti obelis sausio mėnesį?

Šiais laikais konteineriuose auginamas obelis galite sodinti bet kuriuo metų laiku, tačiau žiema vis dar yra geriausias laikas tai padaryti. Taip yra todėl, kad šiuo ramybės sezonu galite sodinti plikomis šaknimis medžius, kurie yra daug pigesni nei vazonuose auginami medžiai.

Kokie vaismedžiai apdulkina vienas kitą?

Kryžminis apdulkinimas yra būtinas obuoliams, kriaušėms, daugumai saldžiųjų vyšnių ir daugumos japoniškų slyvų. Kryžminis apdulkinimas nėra būtinas, tačiau pagerina abrikosų, europinių slyvų/slyvų, raugintų vyšnių, persikų ir nektarinų vaisių skaičių. Žiedadulkes pirmiausia perneša bitės.

Kas gali apdulkinti obelį?

Bitės, mūrinės bitės ir kamanės yra pagrindiniai obuolių apdulkintojai. Gėlių kvapas ir spalva bitėms signalizuoja, kad viduje laukia skanus nektaras. Kadabitė aplanko gėlę, žiedadulkės prilimpa prie jų plaukų ir nunešamos kitam žiedui.

Kaip toli vienas nuo kito reikia sodinti vaismedžius?

Kas atsitiks, jei vaismedžius pasodinsite per arti vienas kito?

Medžiai sukuria per daug šešėlio ir neleidžia šviesai prasiskverbti į apatines šakas. Medžiai gali sudaryti baldakimą, kuris užgniaužia cirkuliaciją po lapais. Tai gali paskatinti grybų augimą ir sumažinti vaisių gamybą, o tai gali pakenkti arba sugadinti vaisių derlių.

Kiek laiko užtrunka, kol vaismedžiai duoda vaisių?

Vaismedžių derlius užtrunka nuo septynerių iki dešimties metų, ir niekas nenori tiek laukti, kad galėtų valgyti šviežius namuose užaugintus vaisius. Vietoj to, kad augintumėte vidutinį medį, kuris užtrunka per ilgai, kol vaisiai užmezga vaisius, norėsite savo kiemo sode pasodinti vienus greičiausiai augančių vaismedžių.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: