Apskritai, jūs turėtumėte pradėti sėti sėklas patalpoje likus 6–8 savaitėms iki vidutinės paskutinių šalnų datos jūsų vietovėje.
Kada turėčiau pradėti sėti pomidorų sėklas patalpose?
Greitai sudygstančias ir augančias pomidorų sėklas geriausia sėti į patalpą likus maždaug šešioms savaitėms iki vidutinės paskutinės šalčio datos. (Jei norite nustatyti paskutinio šalčio datą, paklauskite sodininko kaimyno arba susisiekite su Master Gardener programa.)
Kokią sėklą lengviausia auginti patalpose?
Geriausi kambariniai augalai pradėti nuo sėklų Kaktusas, gyvasis akmuo, taikinė lelija, afrikinė žibuoklė, anglinė gebenė, šparaginis papartis, gloxinia, coleus ir daugelis kitų žolelių yra lengvai prižiūrimi kambariniams augalams, kuriuos galite užsiauginti iš sėklų.
Kiek pomidorų sėklų įdedate į kiekvieną duobutę?
Kiek pomidorų sėklų turėčiau pasodinti vienoje skylėje? Idealiai tinka sėti po dvi sėklas į duobutę, papildoma sėkla veiks kaip draudimas, kai kitos sėklos nesudygs.
Kokią sėklą lengviausia auginti?
Tai oficialu: pagal Namų sodo sėklų asociacijos sudarytą sąrašą pupelės, žirniai ir moliūgai yra tarp dešimties lengviausiai iš sėklų auginamų augalų. Taip pat sąraše: agurkai, cinijos, kosmosas, saulėgrąžos, salotos, ridikai ir moliūgai.
Kiek laiko daigai turi likti dėkluose?
Pavasarį, prieš persodinant sodinukus į sodo lysves, gali būti naudinga 1–2 savaites „sugrūdinti“ sodinukus padėkluose lauke.
Ar laistote sėklas kasdien?
Ar laistote sėklas kiekvieną dieną? Taip, sėklas paprastai reikia laistyti bent kartą per dieną, kad dirva būtų drėgna ir neleistų išdžiūti. Esant ypač šiltam klimatui (arba priklausomai nuo dirvožemio ar sodo įrengimo), gali tekti laistyti daugiau nei kartą per dieną.
Kiek sėklų reikia pradėti auginti patalpose?
Nesiimkite per daug, kol sužinosite, kaip pradėti sėklądarbų, kambarinėje pasėti ne daugiau kaip porą dešimčių trijų ar keturių veislių augalų. Tai nėra sudėtinga ar sudėtinga, kai supranti procesą, bet geriausia pradėti nuo mažo, kad iš pradžių nepervargtumėte.
Ar galiu dėti sėklas į kiaušinių dėžutes?
Kiaušinių dėžutes galite naudoti kaip dėklą sėkloms pradėti! Priklausomai nuo turimos kartoninės dėžutės tipo, galite net atskirti atskiras dalis ir jas pasodinti, nes dėžutė biologiškai skaidosi. Būtinai padarykite mažas skylutes kanalizacijai, o kartonines dėžutes padėkite ant padėklo arba į negilią keptuvę, kad sugautumėte vandens likučius.
Kokia sėkla užaugs per 2 dienas?
Laškiniai česnakai yra puiki žolė, kurią galima auginti ant virtuvės stalviršio! Jie atsiranda labai greitai – užtruks tik 2–3 dienas, kol laiškiniai česnakai išdygs.
Kaip giliai yra per giliai sodinti pomidorus?
Viskas, kas yra daugiau nei 1/2 colio (13 mm) po dirvožemio paviršiumi, yra per gili pomidorų sėkloms. Jie turėtų sėdėti 1/4 colio (6 mm) gylyje. Bet iki 1/2 colio žemyn yra gerai. Jei jos bus pasodintos giliau, sėkloms bus sunku išdygti virš paviršiaus.
Ar galite kartu pasodinti du pomidorų augalus?
Pomidorų augalų negalima sodinti vienas šalia kito. Nors tai techniškai įmanoma padaryti, šalia esantiems pomidorams bus sunku tinkamai augti. Netinkamas tarpas tarp pomidorų lems nepakankamą šaknų plotą. Kai šaknys susipainioja, nei vienas pomidoras negaus pakankamai maistinių medžiagų.
Kas atsitiks, jei į duobutę įbersite per daug sėklų?
Turėtumėte atlikti daigumo testą, kiek procentų sėklų sudygsta. Jei išdygsta pusė jūsų pasėtų. Tada pasodinkite kelias sėklas į duobę. Paprastai, jei į duobutę pasodinsite kelias sėklas, jei abu augalai išaugs, antrinį (dažniausiai silpnesnį) augalą turėsite nupjauti, nužudyti arba persodinti.
Ar turėčiau mirkytimano pomidorų sėklos prieš sodinimą?
ATSAKYMAS: prieš sodinimą pamirkę pomidorų sėklas arba palikę joms išdygti ant drėgno popierinio rankšluosčio, galite pagreitinti sėkmingą daigumą, todėl jūsų sode atsiras daugiau sveikų augalų.
Ar galiu daiginti pomidorų sėklas popieriniame rankšluostyje?
Norėdami daiginti pomidorų sėklas popieriniu rankšluosčiu, pirmiausia sudrėkinkite rankšluostį ir išspauskite vandens perteklių. Pabarstykite pomidorų sėklas ir apvyniokite jas popieriniu rankšluosčiu prieš dėdami plastikinį maišelį, kad sudygtų. Laikykite šiltoje vietoje ir po savaitės patikrinkite, ar sudygsta.
Kiek pomidorų galite įdėti į 5 galonų kibirą?
Namų sodininkui yra šimtai veislių. Nesvarbu, ar auginate determinuotą, ar neapibrėžtą veislę, pasodinkite po vieną pomidorą į 5 galonų kibirą, kad pasiektumėte geriausių rezultatų.
Ar kovo mėn. per vėlu pradėti sėti?
Taip, galite pradėti daug sėklų per visą pavasario/vasaros/rudens sezoną! Taigi pradėti sėklas tikrai niekada nevėlu. Gera paeiliui sėti ridikėlių, mažųjų brangakmenių salotų, svogūnų, špinatų, kopūstų, brokolių, morkų, agurkų, šparaginių pupelių, kalendros ir net greitai augančių cukinijų sėklas.
Kokia sėkla užaugs per 2 dienas?
Laškiniai česnakai yra puiki žolė, kurią galima auginti ant virtuvės stalviršio! Jie atsiranda labai greitai – užtruks tik 2–3 dienas, kol laiškiniai česnakai išdygs.
Ar žiemą sėklos sudygs patalpose?
Nors jums gali kilti pagunda naudoti nedidelį skaidraus vinilo „šiltnamį“, jie nėra idealūs norint pradėti sėklas lauke prieš pavasarį. Tiesiog per šalta, ir jie nelabai išlaiko šilumos. Galite juos naudoti patalpoje arba šildomoje vietoje, jei taip pat yra pakankamai šviesos jauniems augalams.
Kada turėčiau persodinti savo sodinukus į didesnius vazonus?
Po 6–8 savaičių augimošviesos, daugelį sodinukų reikia persodinti į didesnius konteinerius, kad būtų užtikrintas tolesnis sveikas augimas, kol ateis laikas juos perkelti į sodą.
Kada turėčiau nuimti šiltnamio dangtį?
Kada nuimti šiltnamio dangą nuo sėklų starterio? Šiltnamio danga sulaiko drėgmę, padidindama drėgmę, kad greitai sudygtų. Kai tik pamatysite pirmąjį mažytį daigelį, nuimkite dangtelį. Tai leidžia orui cirkuliuoti aplink sodinukus ir sumažina ligų problemas.
Ar reikia uždengti sėklų padėklus?
Kad paspartintumėte daigumą, uždenkite vazonus plastikine plėvele arba plastikiniu kupolu, kuris tinka ant sėklų pradėjimo padėklo. Tai padeda išlaikyti sėklas drėgnas, kol jos sudygsta. Kai pamatysite pirmuosius žalios spalvos požymius, nuimkite dangtelį.
KOMENTARAI