...

Ar vyriški moliūgų augalai duoda vaisius?

Ar vyriški moliūgų augalai duoda vaisius?

Kodėl mano agurkai apvalūs, o ne ilgi?
Ar moliūgas ir arbūzas yra vijokliai?
Kaip greitai sudygti morkų sėklas?
Ar nuo agurkų gali susirgti?
Kuris medis duoda mums vaisių ištisus metus?


Vegetacijos pradžioje moliūgų augalai dažniausiai duoda daugiau vyriškų nei moteriškų gėlių. Nors gali turėti tonų žiedų, tam, kad duotų vaisių, vienu metu turi būti ir vyriškų, ir moteriškų žiedų.

Kodėl ant savo moliūgo augalo žydi tik vyriškos gėlės?

Skvošo augalai turi atskiras vyriškas ir moteriškas gėles. Jei nėra moteriškų žiedų, nevyksta apdulkinimas. Pagrindinės priežastys, kodėl jūsų moliūgų augalas turi tik vyriškus žiedus, yra aukšta temperatūra ir didelis azoto kiekis dirvožemyje. Taip pat gali būti tiesiog per anksti, kad išdygtų moteriškos gėlės.

Kaip atskirti, ar moliūgas yra patinas ar patelė?

Skvoše tai padaryti labai paprasta. Moteriškos gėlės visada turės mažyčius vaisius po gėle. Vyriškos gėlės auga ant ilgo siauro stiebo. Taip pat galite atskirti juos pažvelgę ​​į dauginimosi organus, esančius gėlės centre. Moteriškuose žieduose yra stigma.

Kaip skvoše gauti daugiau moteriškų gėlių?

Jei jūsų augalas duoda daugiau moteriškų nei vyriškų gėlių, nuimkite vyriškus žiedus ir laikykite juos vandens vazoje šaldytuve iki dviejų dienų. Išsaugotas gėles naudokite moteriškiems žiedams apdulkinti. Vieną vyrišką gėlę galite apdulkinti iki trijų moteriškų gėlių.

Kaip sužinoti, ar moliūgo gėlė yra apdulkinta?

Žinosite, kad jūsų moliūgai apdulkinami, kai vaisiai užauga ir pradeda augti iki pilno dydžio. Jei tai buvo sėkminga, patelės žiedai nuvys ir nukris, o vaisius paliks ant stiebo, kad subręstų.

Kodėl mano moliūgai žydi, bet neduoda vaisių?

Jei jūsų moliūgų augalas duoda daug žiedų, bet niekada neduoda vaisių arba duoda vaisius, kurie nustoja augti, kai yra labai mažas, greičiausiai susidorositesu apdulkinimo problema. Dauguma moliūgų yra vienanamiai, o tai reiškia, kad vienas augalas duoda ir vyriškus, ir moteriškus žiedus.

Kodėl mano moliūgai neduoda vaisių?

Vasariniams moliūgams reikalingi vabzdžiai, pavyzdžiui, bitės, kad žiedadulkes iš vyriškų žiedų perduotų moteriškoms gėlėms. Jei nėra pakankamai apdulkintojų arba jie neranda jūsų augalo, jis neduos pakankamai vaisių.

Kodėl mano moliūgai neauga?

Skvošas nepasiekia viso potencialaus dydžio, kai auginamas sutankėjusioje, lėtai nusausėjančioje, neturtingoje maistinių medžiagų dirvoje ir kai jie negauna pakankamai šilumos, saulės šviesos, vandens ir maistinių medžiagų. Moliūgų dydį taip pat gali riboti grybelinės ligos ir minkštakūniai vabzdžiai kenkėjai.

Kiek moliūgų išaugins vienas augalas?

kiek moliūgų gaunate iš vieno augalo? Sviestinio moliūgo vaisiai per auginimo sezoną gali sulaukti 5 ar 6 vaisių, o kai kurių didesnių moliūgų ir moliūgų – tik 2–4.

Ar visi moliūgų žiedai virs moliūgais?

Atsakymas yra gana paprastas. Skvošo žiedai būna dviejų lyčių: vyriški ir moteriški. Tik moteriški moliūgo žiedai subręsta į moliūgą. Patinas yra tik tam, kad juos apvaisintų.

Ar turėčiau nuskinti moliūgų žiedus?

Skinant moterišką žiedą (kai kurie sako, kad tai skaniausia), sumažės augalo vaisių gamyba. Apdulkinimo tikslais ant augalo galite palikti keletą vyriškų gėlių. Būkite tikri, kad moliūgų augalai išaugins daug žiedų, todėl nėra problemų juos nuskinti ir laukti, kol susiformuos daugiau.

Kodėl mano moliūgas neduoda moteriškų gėlių?

Skvošo augalai turi atskiras vyriškas ir moteriškas gėles. Jei nėra moteriškų žiedų, neįvyks apdulkinimas. Pagrindinės priežastys, kodėl jūsų moliūgų augalas turi tik vyriškus žiedus, yra aukšta temperatūra ir aukšta temperatūraazoto kiekis dirvožemyje. Taip pat gali būti tiesiog per anksti, kad išdygtų moteriškos gėlės.

Kodėl mano cukinija neduoda moteriškų žiedų?

Jei augalas dar nesubrendęs, jam trūks moteriškų žiedų ir jis neduos vaisių. Itin karštas oras taip pat gali būti veiksnys, ribojantis cukinijų vaisių augimą.

Kodėl nėra moteriškų agurkų žiedų?

Aplinkos sąlygos, pvz., netinkamas laistymas, vabzdžių spaudimas ar žala, per didelis karštis ar net netikėtas šaltis, gali paveikti augalą ir nutraukti moteriškų gėlių augimą. Darykite viską, ką galite, kad sumažintumėte stresines sąlygas, ir moteriškus žiedus turėtumėte pamatyti per ilgai.

Ar galite išsaugoti vyriškų moliūgų žiedadulkes?

Ar galiu kaip nors išsaugoti vyriškas gėles, kad vėliau apdulkintų rankomis? Taip, bet jūs neturėtumėte dėl to jaudintis. Ne su moliūgu puode savo balkone…

Kas atsitiks, jei moliūgai nebus apdulkinti?

Jei nevyksta apdulkinimas, nesubrendę vaisiai supūs ir nukris. Sumanūs sodininkai taip pat gali pastebėti, kad kai kurkubitai iš pradžių pradeda žydėti, augalai išaugina tik vyriškus žiedus. Nesijaudink! Tai trunka tik savaitę ar dvi, o netrukus pasirodys daugybė moteriškų gėlių.

Kodėl mano moliūgai pagelsta ir nukrenta?

Labiausiai tikėtina lapų pageltimo priežastis yra netinkamas laistymas – gali būti, kad moliūgus laistote per daug arba per mažai. Skvošui kiekvieną savaitę reikia centimetro vandens. Kad moliūgai būtų tinkamai hidratuoti, dirvožemis turi būti visiškai drėgnas 8–12 colių.

Kiek laiko išsilaiko patinų moliūgų gėlė?

Žiedai gyvybingi tik vieną dieną. Gudrybė – mokėti atskirti vyriškas ir moteriškas gėles.

Kodėl moteriškų moliūgų žiedai neprasiskrenda?

Apgaulė yra turėti galimybęatskirti vyriškas ir moteriškas gėles. Tačiau atsižvelgiant į tai, kad sezonas vėlesnis, o vasara buvo labai karšta, labiausiai tikėtina priežastis yra ta, kad dėl mūsų užsitęsusio karšto oro žiedadulkės gali būti neperspektyvios, o tai taip pat paaiškintų, kad gėlė nevisiškai atsiskleidžia.

Kaip skatinate moliūgus apdulkinti?

Galite tiesiog nupjauti vyrišką moliūgo gėlę nuo augalo, nuimti žiedlapius, kad atsiskleistų kuokeliai, o tada švelniai patrinti jį prie moteriškos gėlės stigmos, kad ją apdulkintumėte. Arba surinkite žiedadulkes iš vyriškos gėlės kuokelių ant minkštų šerių dailininko teptuko.

Ar visos moliūgų gėlės duoda vaisius?

Moliūgų žydėjimas ir vaisingumas Tik moteriškos gėlės gali duoti vaisių; o kad vaisius vystytųsi, o ne nukristų, gėlė turi būti sėkmingai apdulkinta. Paprastai bitės perneša moliūgų žiedadulkes, tačiau ten, kur šių vabzdžių trūksta, žiedadulkes reikia pernešti rankomis, kad būtų užtikrintas geras vaisių sukibimas.

Ar turėtumėte genėti moliūgų augalus?

Atkarpę moliūgų vynmedžius nepakenks augalui ar vaisiams ir nesumažės jų skonis. Genėjimas signalizuoja augalui, kad sezonas jau beveik baigėsi ir jis turi pradėti nokti.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: