...

Ar prieš sodinant kukurūzų sėklas reikia mirkyti?

Ar prieš sodinant kukurūzų sėklas reikia mirkyti?

Kaip daiginti agurkų sėklas patalpose?
Ar agurkai gali išgydyti bakterinį vytulį?
Ar agurkai mėgsta daug vandens?
Ar galima česnakus auginti vazonuose?
Ar galima nuplauti gleivingus agurkus?


Prieš sodinimą kukurūzų sėklų nemirkykite. Sodinkite 2–5 cm (1–2 colių) gyliu (sekliai, jei norite naudoti sėklą sh2, arba vėsioje dirvoje). Sėkite sėklas maždaug 7,5 cm (3 colių) atstumu vienas nuo kito, eilėmis 60–90 cm (24–36 colių) atstumu. Kadangi kukurūzai yra vėjo apdulkinami, sodinkite į tankų mažiausiai 4 eilių bloką, o ne į vieną eilę.

Kiek laiko reikia mirkyti kukurūzų sėklas prieš sodinimą?

Daugelis šaltinių rekomenduoja 8–12 valandų ir ne daugiau kaip 24 valandas. Vėlgi, per daug mirkant ir sėklos pradės irti. Jei naudosite labai karštą vandenį, mirkymo laikas sumažės. Mums visada patiko naudoti šiltą vandenį ir mirkymą pradėti prieš miegą, o ryte pirmiausia sodinti.

Koks yra greičiausias būdas sudygti kukurūzų sėklas?

Sudrėkinkite popierinį rankšluostį ir padėkite ant jo išmirkytas sėklas. Įdėkite popierinį rankšluostį su sėklomis į uždaromą plastikinį maišelį. Uždarykite maišelį ir padėkite į šiltą vietą (65–75 laipsnių F), atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių. Per kitą savaitę iki 10 dienų periodiškai tikrinkite kukurūzų sėklų maišelį.

Ar kukurūzų mirkymas padeda jiems sudygti?

Norėdami gauti geriausius daigumo rodiklius, palaukite, kol dirvožemio temperatūra bus bent 65 laipsniai pagal Farenheitą, ir prieš sodindami pamirkykite kukurūzus vandenyje. Tai pagreitina pirmąjį kietai dengtų kukurūzų sėklų dygimo etapą, vandens pasisavinimą.

Kurį mėnesį sodinate kukurūzus?

Paprastai augintojai maksimaliai padidina kukurūzų derlių, jei pasodina balandžio pabaigoje arba gegužės pradžioje (1 lentelė). Kai pavasaris ateina anksti, balandžio vidurio sodinimo data duoda panašų derlių, jei jaunų augalų nepažeidžia gegužės mėn. užšalimas.

Kokių sėklų neturėtumėte mirkyti?

Nemirkykite mažų sėklų, tokių kaip salotos, ridikėliai ir pan. Šių rūšių daigumas dažnai nereikalauja daug pagalbos, o šlapias sėklas tvarkyti daug sunkiau, todėl persėjama ir atsiranda švaistymas.

Ar būtina mirkyti sėklas?

Sėklų mirkymas prieš sodinimą padeda suardyti natūralią sėklos apsaugą nuo to, ko ji tikisi iš motinos gamtos, o tai leidžia joms greičiau sudygti. Kita priežastis yra ta, kad nors motina gamta aktyviai puola sėklas, ji taip pat suteikė toms sėkloms vidinį matuoklį, kad padėtų joms žinoti, kada jos turėtų augti.

Kiek laiko užtrunka, kol kukurūzai sudygsta?

Jei sodinimo metu dirvožemio temperatūra yra vidutiniškai 50–55 F (10–12,8 C), kukurūzams išdygti gali prireikti trijų savaičių. Vidutinė 15,6 C (60 F) temperatūra gali pakilti per 10–12 dienų.

Kada turėčiau pradėti auginti kukurūzus patalpose?

Kukurūzų sėklų sodinimas patalpose Maždaug keturios ar penkios savaitės iki paskutinių šalnų yra idealus laikas sėti kukurūzų sėklas patalpose. Užpildykite sterilizuotus konteinerius sėklų mišiniu ir pasėkite po vieną ar dvi sėklas kiekvienoje ląstelėje 1 colio gyliu. Reguliariai laistykite, kad dirva būtų drėgna.

Ar kukurūzų sėklos sudygs ant žemės?

Sėkliniai kukurūzai gali sudygti žemiau dirvožemio, bet ūgliai gali nepajėgti prasiskverbti pro plutą. Kai dirva išdžiūvo, švelniai sulaužykite jos viršutinį paviršių nagais pjaustytu sodo įrankiu. Komposto ar kitų organinių priedų įterpimas į dirvą prieš sodinimą gali padėti išvengti pluta.

Ar padeda pamirkyti sėklas prieš sodinimą?

Sėklų mirkymas prieš sodinimą padeda suardyti natūralią sėklos apsaugą nuo to, ko ji tikisi iš motinos gamtos, o tai leidžia joms greičiau sudygti. Kita priežastis yra ta, kad nors motina gamta aktyviai puola sėklas, ji taip pat suteikė toms sėkloms vidinį matuoklį, kad padėtų joms žinoti, kada jos turėtų augti.

Kas nutinka sėklai, kai ji per naktį mirkoma vandenyje?

Kai sėklos mirkomos vandenyje, jos pradeda sušilti ir gaminti anglįdioksidas. Sėklos yra ramybės būsenoje arba bent jau beveik ramybės būsenoje. Kai suteikiame jiems šilumos ir drėgmės, jie pradeda augti.

Ar galiu prieš sodinimą mirkyti kukurūzų sėklas?

Kukurūzų sėklų daiginimo procesas. Kukurūzų sėklas sudėkite į skaidrų stiklą arba nedidelį indelį, uždenkite vandeniu ir palikite mirkti per naktį. Nors branduoliai nepadidės dvigubai, jie išsiplės naudojant indelį ar stiklinę, kurioje yra daugiau vietos.

Ar galima sodinti džiovintus kukurūzus?

Kukurūzų sėklos iš tikrųjų yra tik džiovinti kukurūzų branduoliai. Taigi galite pabandyti auginti kukurūzus iš kukurūzų varpos. Tiesiog leiskite ausiai išdžiūti ir pasodinkite branduolius.

Kas nutinka sėklai, kai ji per naktį mirkoma vandenyje?

Kai sėklos mirkomos vandenyje, jos pradeda sušilti ir gamina anglies dioksidą. Sėklos yra ramybės būsenoje arba bent jau beveik ramybės būsenoje. Kai suteikiame jiems šilumos ir drėgmės, jie pradeda augti.

Ar galiu sodinti kukurūzus kovo mėnesį?

Ankstesnis sodinimo langas buvo naudojamas naujesniuose tyrimuose, kurių datos prasidėjo jau kovo mėnesį. Crawfordsville mieste buvo naudojamos keturios sodinimo datos (1 lentelė). Panašų derlių davė ir nuo kovo 15 iki balandžio 15 d. pasodinti kukurūzai. Didelis derliaus praradimas nepasitaikė iki kukurūzų pasėjimo gegužės 1 d. (183 bu/akras).

Kiek kukurūzų sėklų pasodinate į kiekvieną duobutę?

Neviršykite trijų sėklų vienoje skylėje. Jei sudygsta daugiau nei vienas, nupjaukite priedus ir nuo dirvos linijos. Taip išvengsite sėjinukų šaknų pažeidimo toje, kurią retinant ir toliau augsite. Į duobutę neįpilkite daugiau nei vienos didelės sėklos.

Kokio tipo dirvožemyje geriausiai auga kukurūzai?

Ideali dirva kukurūzams yra gerai nusausinta ir derlinga, jos pH 6,0–6,8. Paprastai ankstyvus kukurūzus sodinkite į lengvą dirvą (smėlis arba priemolis), o vėliau – į sunkesnę (dumblo ar molio) dirvą, kai yra galimybė.Lengvos dirvos įšyla greičiau nei sunkios, todėl sėklos dygsta lengviau.

Kaip actas veikia sėklų daigumą?

Acto rūgštis padeda tam tikroms sėkloms sudygti greičiau ir leidžia išoriniam sluoksniui suirti, kad augtų greičiau. Tai taip pat leidžia besivystantiems daigams pasisavinti visas maistines medžiagas, kurios pridedamos dygimo metu.

Kiek laiko sėklos turi išdžiūti prieš sėjant?

Sėklos, išdžiovintos prieš sodinimą, turi didesnę tikimybę sudygti, nes džiovinimo metu sukietėja ir užsandarinamas apsauginis sluoksnis aplink vidines dalis. Sėklos džiovinamos 2–3 savaites netiesioginėje saulės šviesoje ant švaraus paviršiaus.

Ar geros sėklos plūduriuoja ar skęsta?

Vienas iš būdų patikrinti sėklų gyvybingumą yra vandens tyrimas. Paimkite sėklas ir sudėkite į indą su vandeniu. Leiskite sėkloms sėdėti 15 minučių. Jei sėklos skęsta, jos vis dar gyvybingos; jei jie plaukia, išmeskite, nes greičiausiai neišdygs.

Ar sėklų mirkymas vandenyje padeda sudygti?

Mirkinimas labai padidins jūsų daigumą ir pagreitins procesą. Tačiau po pasodinimo sėklų priežiūra vis dar yra svarbi. Įsitikinkite, kad žemė yra drėgna, o padėklas pakankamai šiltas, kad galėtumėte tęsti sunkų darbą, kurį įdėjote pradžioje.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: