Ar moliūgai gamina vyriškas ir moteriškas gėles?

Ar moliūgai gamina vyriškas ir moteriškas gėles?

Ar kukurūzai yra trumpos dienos augalas?
Kaip dažnai reikia tręšti vazoninius augalus?
Kurį agurko galą nupjaunate pirmiausia?
Kodėl miršta mano agurkų augalų lapai?
Ar augalai atpažįsta savo šeimininkus?


Nauji sodininkai dažnai nustemba sužinoję, kad moliūgai ir moliūgai turi atskiras vyriškas ir moteriškas gėles ant to paties augalo. Šios gėlės buvo paimtos iš to paties augalo, tačiau kairėje esanti gėlė yra vyriška, o dešinėje – moteriška. Vaisius formuoja tik moteriškos gėlės.

Ar turėčiau pašalinti vyriškus žiedus nuo moliūgo augalo?

Kad tai būtų lengviau, pašalinkite juos visus. Norėdami sutaupyti pastangų, atidžiai pažiūrėkite į juos. Vyriškos gėlės bus ant ilgų, plonų stiebelių. Moteriškos gėlės augs ant trumpesnių stiebelių su labai mažu svogūnėliu prie pagrindo; tai yra kuriamas moliūgas. Jums tikrai reikia tik pašalinti moteriškas gėles, kad išvengtumėte papildomų moliūgų.

Kaip atskirti moliūgų patiną ir patelę?

Pažiūrėję į pirmąsias gėles, išsiskleidžiančias ant jūsų moliūgų vynmedžių, kurie yra vyriški žiedai, galėsite palyginti jų išvaizdą su moteriškais žiedais, kurie vystosi vėliau. Vyriškos moliūgų gėlės laikomos ant stiebo; moteriškos gėlės taip pat yra, bet moteriškų žiedų stiebas šiek tiek patinsta po gėle.

Kaip sužinoti, ar moliūgas yra apdulkintas?

Ieškokite žiedadulkių ir apdulkintojų. Jie visi yra veiksmingi apdulkintojai. Taip pat galite vizualiai apžiūrėti moteriškų žiedų žiedadulkes, ar jos neprilipo prie jų stigmų, ir patikrinti, ar auga moliūgų pumpurai, kai žiedai pradeda trauktis. Sveikų apdulkintojų populiacijų skatinimas labai padidina jūsų derlių.

Ar moliūgų augalai grįžta kiekvienais metais?

Kadangi moliūgų auginimo sezonas trunka nuo ankstyvo pavasario iki rudens, svarbu nuimti augalų derlių prieš pirmąsias kietas žiemos šalnas. Šie vaisiai turi būti persodinami kiekvienais metais – jūsų moliūgai patys negrįš pavasarį.

Ar visi moliūgų žiedai virsta moliūgais?

Ar kiekviena gėlė virsta moliūgu? Tik moteriškos gėlės tampa moliūgais, o tai atsitinka tik tuo atveju, jei žiedadulkės iš vyriškos lyties moliūgo žiedų kuokelių patenka į moteriškąją stigmą, vadinamą apdulkinimu.

Kodėl mano moliūgo augalas neturi moteriškų žiedų?

Per daug šilumos ir vandens trūkumas yra bloga žinia moteriškoms moliūgų gėlėms, kaip ir per daug vandens. Vandeninga žemė sugadins šaknis ir moliūgų žiedus, todėl moliūgų nebus. Jei gausiai lyja, moliūgų pleistrą turėsite uždengti.

Ar galite sutaupyti vyriškų moliūgų žiedadulkių?

Žiedadulkes galima užšaldyti, o geriausia tai padaryti pirmiausia išdžiovinus. Tačiau kiek tai truks, priklauso nuo augalų įvairovės, nebent turite sėklų saugyklų išteklių. Nepakenks pabandyti išsaugoti žiedadulkes.

Kaip skvoše gauti daugiau moteriškų gėlių?

Jei norite, kad augtų daugiau moteriškų gėlių, laistykite augalą dažniau. Pavasarį ir vasarą du kartus per savaitę užpilkite bent 2 colius vandens. Mulčiavimas yra puikus būdas išlaikyti drėgmę dirvoje ir paskatinti daugiau moteriškų moliūgų žydėjimo.

Kodėl mano moliūgai neduoda vaisių?

Vasariniams moliūgams reikalingi vabzdžiai, pavyzdžiui, bitės, kad žiedadulkes iš vyriškų žiedų perduotų moteriškoms gėlėms. Jei nėra pakankamai apdulkintojų arba jie neranda jūsų augalo, jis neduos pakankamai vaisių.

Kiek laiko po žydėjimo pasirodo moliūgai?

Kiek laiko vaisiai pasirodys po žydėjimo. Sėkmingai apdulkinus, moliūgas subręsta per 45–55 dienas. Moliūgas pradeda augti didesnio dydžio, o jo spalva pradeda keistis priklausomai nuo jūsų pasodintos veislės.

Kodėl mano moliūgai pagelsta ir krentaišjungti?

Auginimo sąlygos Dėl vandens trūkumo lapai nuvysta ir nusvyra. Augalų augimas sulėtėja, o besivystantys vaisiai gali nuvyti, pageltonuoti ir mirti. Moliūgus apdulkina bitės, kurios iš vyriškų žiedų žiedadulkes platina moteriškiesiems žiedams.

Ką dėti po moliūgais auginant?

Jei po moliūgu yra smėlio sluoksnis, jis gali lengviau augti. Tai prasminga, pagalvokite, kaip lengva smėliui tekėti per pirštus. Jį sudaro daugybė mažų dalelių. Leidžiama mažiau trintis nei auginant tiesiai ant dirvos.

Kas atsitiks, jei paliksite moliūgą ant vynmedžio?

Nesvarbu, ar tai būtų muskato riešuto prieskoniais pagardinti pyragai, ar pašaipūs Jack-O-Lanterns, moliūgų derlius turi būti nuskintas prieš atšalant orams. Turėtumėte palikti moliūgus ant vynmedžio kiek įmanoma ilgiau. Jie subręs ir pakeis spalvą tik augdami. Skirtingai nei pomidorai ir bananai, moliūgai nenuskinti nepagerės.

Kiek moliūgų išaugins vienas augalas?

Taigi, kiek moliūgų gali išauginti vienas augalas? Vienas moliūgų augalas gali užauginti nuo dviejų iki penkių moliūgų. Miniatiūrinės moliūgų veislės, tokios kaip Jack B. Little (taip pat žinomas kaip JBL), gali užauginti net dvylika moliūgų.

Kodėl moterys nepjausto moliūgų?

Dėl minėto įsitikinimo, jei moteris pjauna moliūgą ir jis supuvo, visuomenė kaltina moterį nešvarumu, todėl moterys vengia pjauti moliūgą net siekdamos išvengti viešos gėdos.

Ar galite sutaupyti vyriškų moliūgų žiedadulkių?

Žiedadulkes galima užšaldyti, o geriausia tai padaryti pirmiausia išdžiovinus. Tačiau kiek tai truks, priklauso nuo augalų įvairovės, nebent turite sėklų saugyklų išteklių. Nepakenks pabandyti išsaugoti žiedadulkes.

Kaip dažnai reikia laistyti moliūgus?

Moliūgams reikia 1 colio vandensper savaitę. Giliai laistykite ryte ir labai karštomis popietėmis, ypač vaisių mezgimo metu. Venkite laistyti žalumynus ir vaisius, nebent tai saulėta diena.

Kodėl mano mažyliai moliūgai pūva ant vynmedžio?

Dažniausios priežastys, dėl kurių moliūgai pūva ant vynmedžių, yra drėgmės perteklius dirvožemyje, nepakankamas laistymas, mitybos trūkumas arba kenkėjų išpuoliai. Daugumą šių problemų galima išspręsti, jei naudojate tinkamus metodus. Moliūgus dažnai galima išgelbėti, jei šias problemas pastebėsite anksti.

Kodėl mano moliūgo augalas neturi moteriškų žiedų?

Per daug šilumos ir vandens trūkumas yra bloga žinia moteriškoms moliūgų gėlėms, kaip ir per daug vandens. Vandeninga žemė sugadins šaknis ir moliūgų žiedus, todėl moliūgų nebus. Jei gausiai lyja, moliūgų pleistrą turėsite uždengti.

Kiek laikosi vyriškos moliūgų gėlės?

Vyriški moliūgų žiedai pirmiausia pasirodo ant moliūgo vynmedžio. Minesotos universiteto pratęsimo duomenimis, dauguma moliūgų žydi tik apie keturias valandas. Nors kiekvienas žydėjimas trunka tik kelias valandas, kiekvieną rytą atsiveria nauji vyriški žiedai, kad pritrauktų kamanes.

Kiek moliūgų išaugins vienas augalas?

kiek moliūgų gaunate iš vieno augalo? Sviestinio moliūgo atveju per auginimo sezoną galite tikėtis 5 ar 6 vaisių iš vieno augalo, kai kurių didesnių moliūgų ir moliūgų – tik nuo 2 iki 4.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: