Augalų auginimas iš vaisių sėklų Jei kada nors susimąstėte, ar galima pasisėti sėklų iš vaisių ir užsiauginti savo vaismedžius, atsakymas yra teigiamas.
Ar galite sėti sėklas tiesiai iš vaisių?
O kaip paimti vaisiaus sėklą ir pasodinti ją, kad išaugtų į savo sodo medį? Deja, vaismedžiai vaisiuose neišauga iš sėklų. Jei rinksite sėklą iš augalo, iš sėklų išauginsite augalus, kurie bus dviejų augalų hibridas.
Ar galima sėti sėklas tiesiai iš vaisiaus?
O kaip paimti vaisiaus sėklą ir pasodinti ją, kad išaugtų į savo sodo medį? Deja, vaismedžiai vaisiuose neišauga iš sėklų. Jei rinksite sėklą iš augalo, iš sėklų išauginsite augalus, kurie bus dviejų augalų hibridas.
Ar galite pasodinti visą vaisių?
Ne, jei tik pasodinsite visą vaisių, ne, labai mažai tikėtina. Yra būdas tai padaryti, bet rudenį reikia ištraukti sėklas iš vaisiaus, jį perpjaunant, atsargiai iškeliant sėklas, tada nuplaunant vandeniu pašalinant likusį minkštimą.
Kodėl negalite užsiauginti vaisių iš parduotuvėje pirktų vaisių?
Hibridizuotos sėklos gaminamos taip, kad tik pirmoji jų karta duos vaisių. Taigi, jei išsaugosite tokios kartos sėklas, tarkime, iš hibridizuoto pomidoro, kurį įsigyjate bakalėjos parduotuvėje, ir pasodinsite, jie neduos geros produkcijos.
Ar galite pasodinti braškę ir ji užaugs?
Deividai, jei iškasite duobę, įdėsite į ją braškę ir uždengsite, greičiausiai niekada nepamatysite, kaip iš braškių auga braškių augalai. Gamtoje braškes minta paukščiai ir kiti gyvūnai, o sėklos vėliau perduodamos. Paprastai tai įvyksta pavasarį arba vasarą.
Ar džiovinate obuolįsėklos prieš sodinimą?
Prieš sodindami obuolių sėklas, iš prinokusių obuolių šerdies ištraukite keletą sėklų ir leiskite joms išdžiūti 3–4 savaites. Po džiovinimo sumaišykite sėklas su durpių samanomis ir keliais lašais vandens.
Koks vaisius užauga greičiausiai?
Kokie vaisiai užauga greičiausiai? Greičiausiai užauga braškės, gervuogės ir rudenį derančios avietės. Visi šie augalai turėtų uogų derlių pirmaisiais metais po pasodinimo.
Ar galiu sėti sėklas iš pomidoro?
Pomidorų vaisiai yra apkrauti mažytėmis sėklomis, kurios lengvai sudygs, jei pasieks dirvą. Tačiau užuot laukę atsitiktinių savanorių, gana paprasta išsaugoti pomidorų vaisių sėklas, kad galėtumėte jas sodinti tiksliai tada, kai norite ir kur norite.
Kodėl sausos sėklos nedygsta?
Per giliai pasodinus sėklas, jos išnaudoja visą sukauptą energiją prieš pasiekdamos dirvos paviršių. Sausos sąlygos reiškia, kad augalas neturi pakankamai drėgmės, kad pradėtų dygimo procesą ir tęstųsi. Kai kurių sėklų lukštai yra tokie kieti, kad vanduo ir deguonis negali prasiskverbti, kol lukštas nesuyra.
Kiek laiko sėklos turi išdžiūti prieš sodinimą?
Sėklos, išdžiovintos prieš sodinimą, turi didesnę galimybę sudygti, nes džiovinimo metu sukietėja ir užsandarinamas apsauginis sluoksnis aplink vidines dalis. Sėklos džiovinamos 2–3 savaites netiesioginėje saulės šviesoje ant švaraus paviršiaus. Džiovintos sėklos tinkamomis sąlygomis gali būti laikomos iki 5 metų.
Ar prieš sodinant pomidorų sėklas reikia išdžiovinti?
Prieš sodinant pomidorų sėklų džiovinti nereikia. Pomidorų sėklos gali augti net tada, kai jos yra vaisiuose. Tačiau džiovinimas gali užkirsti kelią ligoms ir kenkėjams, kurie gali užpulti šlapias sėklas. Džiovinimas taip pat gali padėti išvengti augimo sulėtėjimo.
Kiek laiko reikia išdžiovinti sėklas prieš sėjant?
Sėklos, išdžiovintos prieš sodinimą, turi didesnę galimybę sudygti, nes džiovinimo metu sukietėja ir užsandarinamas apsauginis sluoksnis aplink vidines dalis. Sėklos džiovinamos 2–3 savaites netiesioginėje saulės šviesoje ant švaraus paviršiaus.
Ar prieš sodinant moliūgų sėklas reikia išdžiovinti?
Daugesnės sėklos turės daugiau galimybių sudygti ir išauginti sveikus vynmedžius. Sėklas paskleiskite ant vaško popieriaus sluoksnio ir leiskite išdžiūti per naktį. Moliūgų sėklos yra lipnios, todėl vaško popierius geriausiai tinka pradiniam džiovinimo laikotarpiui.
Ar galima sėti sėklas tiesiai iš vaisiaus?
O kaip paimti vaisiaus sėklą ir pasodinti ją, kad išaugtų į savo sodo medį? Deja, vaismedžiai vaisiuose neišauga iš sėklų. Jei rinksite sėklą iš augalo, iš sėklų išauginsite augalus, kurie bus dviejų augalų hibridas.
Ar galiu pasodinti obelį iš obuolių?
Iš obuolių sėklos galima išauginti obelį. Tačiau daugeliu atvejų obelys neišauga iš sėklų. Pavyzdžiui, iš „Red Delicious“ obuolio paimtos sėklos nebus „Red Delicious“ obels. Sodintinės obelys yra genetiškai skirtingos ir dažniausiai prastesnės už motininį medį.
Ar galiu tiesiog pasodinti obuolį?
Pabuvę šaldytuve drėgname popieriniame rankšluostyje mažiausiai 6 savaites, galite sėti obuolių sėklas taip pat, kaip ir bet kurią kitą sėklą. Jas galima sėti tiesiai lauke, jei po paskutinių pavasario šalnų ir dirvą galima apdoroti.
Kas atsitiks, jei pasodinsite visą ananasą?
Atsakymas: gali būti įmanoma padauginti ananasą, kaip aprašote, pasodinant visą vaisių su vis dar pritvirtintu nauju augalu. Tačiau reikia apsvarstyti keletą problemų. Problema su tai sodintiMažas augalas su vis dar pritvirtintais vaisiais yra tai, kad vaisiuose esantis cukrus paskatins vaisių puvimą.
Ar galiu pasodinti avietę?
Nors dauguma komercinių aviečių veislių auginamos vegetatyvinio dauginimo būdu, dauguma sodininkų gali lengvai pasodinti aviečių sėklas. Sėklomis užaugintos avietės duos tiek pat vaisių, kiek dauginamų augalų, ir bus geresnės kokybės vaisiai.
Ar prieš sodinant braškių sėklas reikia išdžiovinti?
Jei braškių sėklos buvo pradėtos sėti patalpose, jaunus braškių augalus prieš sodinant lauke reikia sukietinti. Kai temperatūra pakyla iki 50-ies, pradėkite augalus kasdien kelias valandas nešti į pavėsį.
Ar galiu sėti braškių sėklas tiesiai į žemę?
Braškių sėklų sodinimas Kai tik žemė sušyla ankstyvą pavasarį, įspauskite mažytes sėklas į drėgną dirvą ir palikite jas neuždengtas. Pasirinkite vietą, kurioje saulė šviečia, o dirvožemis yra šiek tiek rūgštus, kurio pH yra nuo 6,0 iki 6,5. Dirvožemis turi būti gerai nusausintas, į jį paverstas daug komposto.
Ar galima sėti sėklas iš obuolių?
Nuo obuolio: sėklos iki sodinukų Vienas iš būdų yra atsargiai pašalinti nepažeistas sėklas iš obuolio šerdies, jas išvalyti ir leisti išdžiūti. Pradėkite projektą su kuo daugiau sėklų; jie gali ne visi išdygti, bet kuo daugiau jų turėsite, tuo didesnė tikimybė, kad bent keli iš jų pradės augti.
KOMENTARAI