Distiliuotas vanduo yra geriausias vanduo sėkloms daiginti, daiginti ir visų rūšių augalams. Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl pirmenybė teikiama distiliuotam vandeniui, o ne vandentiekio vandeniui, yra ta, kad jame yra druskos, chloro ir kitų cheminių medžiagų, kurios gali kauptis augalo dirvožemyje.
Ar galima sėklas mirkyti vandentiekio vandenyje?
Kai kurios sėklos gali toleruoti verdantį vandenį, bet kadangi karščio tolerancija įvairiose rūšyse gali labai skirtis, sėkloms mirkyti saugiausias yra karštas vanduo iš čiaupo. Kai jūsų dubenėlis bus užpildytas karštu vandeniu, įdėkite sėklas į dubenį, tada leiskite sėkloms likti vandenyje, kol jis atvės.
Koks vanduo geriausiai tinka sodinukams?
Distiliuotas arba išpilstytas vanduo laikomas idealesniu sodinukams, palyginti su vandeniu iš čiaupo. Lietaus vanduo laikomas vienu geriausių vandens sodinukams auginti. Venkite laistyti per dažnai, nes tai gali pakenkti jūsų sodinukams.
Kaip padaryti, kad sėklos greičiau sudygtų?
Vienas paprastas būdas pagreitinti sėklų sudygimą – mirkyti jas 24 valandas negiliame inde, pripildytame karšto vandens iš čiaupo. Vanduo prasiskverbs į sėklos apvalkalą ir viduje esantys embrionai padidės. Nemirkykite jų ilgiau nei 24 valandas, nes jie gali pūti. Nedelsdami pasodinkite sėklas į drėgną dirvą.
Kokių sėklų negalima mirkyti prieš sodinant?
Apskritai, jei sėkla yra didelė, kieta ir gali būti susiraukšlėjusi ar gumbuota, mirkymas gali būti naudingas pasirinkimas. Venkite mirkyti smulkių sėklų, tokių kaip salotos, ridikėliai ir pan. Šių rūšių daigumas dažnai nereikalauja daug pagalbos, o šlapias sėklas tvarkyti daug sunkiau, todėl persėjama ir atsiranda švaistymas.
Kiek laiko turėtumėte leisti vandeniui iš čiaupo stovėti prieš laistydami augalus?
Jei naudojate vandenį iš čiaupo, galite pastebėti, kad jūsų augalai užauga ne tokie aukšti ir stiprūssavo sugebėjimų. Kad sumažintumėte kenksmingų cheminių medžiagų riziką vandenyje, leiskite vandeniui iš čiaupo stovėti bent 24 valandas prieš naudodami jį augalams laistyti. Tai leidžia chlorui išsisklaidyti.
Ar galima augalus laistyti vandeniu iš čiaupo?
Dauguma vandens iš čiaupo turėtų tikti jūsų kambariniams augalams, nebent jis būtų suminkštintas, nes suminkštintame vandenyje yra druskų, kurios ilgainiui gali kauptis dirvožemyje ir sukelti problemų. Chloruotas vanduo taip pat yra saugus daugumai kambarinių augalų, bet jei turite filtravimo sistemą, tai daug geriau jūsų augalams.
Kaip neutralizuojate vandenį iš čiaupo augalams?
Lengviausias būdas dechloruoti vandenį iš čiaupo – užvirinti vandenį arba palikti jį saulėje bent 24 valandas. Dėl to jame esantis chloras išgaruos. Tai atlikę galite saugiai naudoti vandenį kambariniams augalams.
Ar geros sėklos plūduriuoja ar skęsta vandenyje?
Vienas iš būdų patikrinti sėklų gyvybingumą yra vandens tyrimas. Paimkite sėklas ir sudėkite į indą su vandeniu. Leiskite sėkloms sėdėti 15 minučių. Jei sėklos skęsta, jos vis dar gyvybingos; jei jie plaukia, išmeskite, nes greičiausiai neišdygs.
Kiek laiko reikia mirkyti sėklas?
Daugelis šaltinių rekomenduoja 8–12 valandų ir ne daugiau kaip 24 valandas. Vėlgi, per daug mirkant ir sėklos pradės irti. Jei naudosite labai karštą vandenį, mirkymo laikas sumažės. Mums visada patiko naudoti šiltą vandenį ir mirkymą pradėti prieš miegą, o ryte pirmiausia sodinti.
Kas nutinka sėklai, kai ji per naktį mirkoma vandenyje?
Kai sėklos mirkomos vandenyje, jos pradeda sušilti ir gamina anglies dioksidą. Sėklos yra ramybės būsenoje arba bent jau beveik ramybės būsenoje. Kai suteikiame jiems šilumos ir drėgmės, jie pradeda augti.
Ar sėklos greičiau sudygsta šviesoje artamsu?
Ar sėkloms reikia šilumos, kad sudygtų?
Sėkloms sudygti reikia ir drėgmės, ir šilumos. Prieš sėdami sėklas, pašildykite dirvą. Geriausia šiluma iš apačios sėklų dėkle, neleidžiant vazonų mišiniui išdžiūti.
Kaip dažnai turėčiau laistyti sėklas, kad sudygtų?
Ar laistote sėklas dygimo metu? Prieš daiginant sėklas laikykite drėgnas, bet ne per šlapias. Tai paprastai reiškia laistymą kartą per dieną. Tačiau, jei naudojate sėklų pradžią, gali pakakti plastikinio dangtelio, kad dirvožemis būtų drėgnas, arba galite uždengti talpyklą plastikine plėvele.
Ar sėklos turėtų skęsti ar plūduriuoti?
Vienas iš būdų patikrinti sėklų gyvybingumą yra vandens tyrimas. Paimkite sėklas ir sudėkite į indą su vandeniu. Leiskite sėkloms sėdėti 15 minučių. Jei sėklos skęsta, jos vis dar gyvybingos; jei jie plaukia, išmeskite, nes greičiausiai neišdygs.
Kas nutinka sėklai, kai ji per naktį mirkoma vandenyje?
Kai sėklos mirkomos vandenyje, jos pradeda sušilti ir gamina anglies dioksidą. Sėklos yra ramybės būsenoje arba bent jau beveik ramybės būsenoje. Kai suteikiame jiems šilumos ir drėgmės, jie pradeda augti.
Ar augalai geriau auga su vandeniu iš čiaupo ar distiliuotu vandeniu?
Palyginus, augalai, laistomi distiliuotu vandeniu, auga greičiau ir stipriau nei laistomi vandeniu iš čiaupo. Manome, kad tai „Geriausias vanduo kambariniams augalams“. Distiliuotu grynu vandeniu laistomi augalai dažniausiai išaugina daugiau lapų ir auga smarkiau.
Kokie augalai jautrūs vandeniui iš čiaupo?
Kai kurios dalys yra ypač jautrios specifinėms cheminėms medžiagoms, esančioms vandentiekio vandenyje. Fluoras kenkia voratinkliniams augalams, kukurūzų augalams, maldos augalams, dracenoms ir taikinėms lelijoms.
Ar leisdami vandeniui iš čiaupo stovėti geriau augalams?
Prieš naudojant augalams, vandeniui nereikia leisti stovėti per naktį. Tai buvo rekomenduota kaip būdas leisti chlorui išgaruoti, bet paprastai vandentiekio vandenyje nėra pakankamai chloro, kad pakenktų daugumai augalų.
Ar turėčiau užvirti vandenį iš čiaupo prieš laistant augalus?
Verdantis vanduo gali padėti ir pakenkti augalui, priklausomai nuo to, kaip jis naudojamas. Kai kurie sodininkai mano, kad verdantis vanduo naudingas augalams, kurie ypač jautrūs vandens priemaišoms. Nors šio teiginio įrodymų nėra, įrodyta, kad tinkamai naudojant verdantis vanduo sunaikina nepageidaujamus augalus.
Ar galite daugintis vandentiekio vandenyje?
Nukirpkite savo augalą. Kai kurie turi mazgus, todėl įsitikinkite, kad jūsų pjūvyje tai yra, kai kuriems tiesiog reikia nupjauti lapą, o kai kurie išveda jauniklius patys. Įdėkite savo pjūvį į indą, pripildytą vandens (kambario temperatūros lietaus vanduo yra geriausias, bet vanduo tiesiai iš čiaupo tikrai tiks).
Ar vanduo buteliuose yra saugus augalams?
Paprastas atsakymas yra TAIP. Paprastai augalus galima laistyti geriamuoju vandeniu buteliuose, palyginti su vandeniu iš čiaupo. Tai taip pat labai nebrangi. Dauguma ekspertų sutinka, kad vandentiekio vandenyje yra daug chloro, kuris gali pažeisti augalų šaknų sistemas, jei naudojamas per daug.
KOMENTARAI