Cukinijos yra šiltojo sezono pasėliai, kurie netoleruoja šalčio ar šalčio, todėl geriausia cukinijas sodinti vasaros pradžioje, kai temperatūra yra bent 70 laipsnių pagal Farenheitą ar daugiau.
Kokia temperatūra yra per karšta. cukinijos?
Cukinijos atlaiko iki 100 °F temperatūrą, tačiau aukštesnėje nei 85 °F temperatūroje augimas ir vaisiai gali sumažėti, o gėlės gali nukristi aukštoje temperatūroje. Daugelis veislių auga lėtai arba visai neauga žemesnėje nei 60°F temperatūroje.
Ar cukinijos gali gauti per daug saulės?
Cukinijų augalams reikia mažiausiai šešių iki aštuonių valandų saulės per dieną. Dėl mažesnio apšvietimo gali atsirasti ilgi, liekni augalai su šviesiai žalia lapija ir sumažėti derlius.
Ar cukinijos gali augti tropiniame klimate?
Klimatas: cukinijos yra vasarinės kultūros vietovėse, kuriose vasaros karštos ir sausos, o vėsaus klimato pasėlis atogrąžų ir subtropikų vietovėse. Dirvožemis: mėgsta gilią, gerai nusausintą dirvą, praturtintą pasenusiu mėšlu ir kompostu. Padėtis: pilna saulė, erdvė plisti. Žydėjimas ir derėjimas: iš cukinijų išaugina ir vyriškus, ir moteriškus žiedus.
Ar turėčiau laistyti cukinijas kasdien?
1. Giliai laistykite cukinijas, įpilkite 1–2 colių vandens, kai tik dirvos viršus jaučiasi sausas. Paprastai laistykite kartą per savaitę, kai oras vėsus, o karštu ir sausu oru laistykite iki dviejų ar trijų kartų per savaitę.
Ar galima laistyti augalus karštą dieną?
Dienos karštyje laistymas neturėtų pakenkti augalams – jis iš tikrųjų juos atvėsina, tačiau tai daug mažiau efektyvus vandens naudojimas, nes daug vandens išgaruos prieš patekdama į šaknis. Stenkitės, kad augalai nesušlaptų vėlai dieną, nebent tai yra vienintelis laikas, kai galite juos laistyti.
Ar galima per daug laistyti cukinijas?
Keturi pagrindiniai cukinijų augalų perlaistymo požymiai yra lėtas augimas,geltoni lapai, pelėsių atsiradimas ir vaisiai, pūvantys ant vynmedžio. Per daug vandens išplauna maistines medžiagas iš dirvožemio ir šaknys gali užmirkti. Duoti cukinijoms tiek vandens, kad jos klestės, dažnai yra nemenkas iššūkis.
Kodėl mano cukinijos augalas žydi, bet neduoda vaisių?
Dažniausia priežastis, kodėl cukinijos žydi, bet neduoda derliaus, yra prastas apdulkinimas. Tačiau šią problemą taip pat gali sukelti laistymo problemos, per daug šilumos ir trąšų trūkumas.
Kaip dažnai reikia laistyti cukinijas?
Gaidžiai laistykite. Priklausomai nuo dirvožemio drėgmės, įpilkite maždaug vieno colio vandens. Jei atrodo, kad jis per sausas, įpilkite papildomą centimetrą vandens. Kai ankstyvą pavasarį oras vėsesnis, cukinijas laistykite maždaug kartą per savaitę, o vieną kartą pakilus oro temperatūrai laistykite iki dviejų ar net trijų kartų per savaitę.
Kodėl mano cukinijos pagelsta ir pūva?
Paprastai cukinijos pagelsta ir pūva dėl prasto apdulkinimo, žiedų puvinio ir ligų ar kenkėjų. Žiedų puvinį paprastai sukelia kalcio trūkumas vaisiuose. Be to, kai cukinijų lapai pagelsta, labai tikėtina, kad kaltininkai yra ligos arba vabzdžiai.
Kodėl mano cukinijos nuolat pūva?
Cukinijų ir kitų vasarinių moliūgų vaisiaus žiedinis galas pradeda pūti ir per trumpą laiką supuvo visas vaisius. Žiedų galo puvinys atsiranda dėl kalcio trūkumo besivystančiame vaisiuje. Daugeliu atvejų kalciu į dirvą tręšti nereikia.
Ar turėčiau nupjauti vyriškus cukinijų žiedus?
Pašalinus moliūgų gėles galite kontroliuoti augalo produktyvumą. Moliūgų augalai linkę duoti daugiau vyriškų žiedų nei moteriškų, tačiau galite pašalinti vyriškų žiedų perteklių, kad augalai galėtų sutelkti dėmesį į vaisių vystymąsi. Žiedai taip pat valgomi.
Kaip karšta yra per karšta agurkams?
Jie mėgsta pilną saulę ir klesti karštu vasaros oru dieną ir šiltu oru naktį. „PennState Extension“ duomenimis, ideali agurkų auginimo temperatūra yra nuo 50 iki 95 laipsnių pagal Farenheitą. Žemesnėje nei 50 laipsnių temperatūroje jie augs lėčiau, kaip ir aukštesnėje nei 95 laipsnių temperatūroje.
Kodėl mano cukinijų lapai geltoni?
Maistinių medžiagų trūkumas cukinijų augaluose sukelia geltonus lapus. Dažniausiai šios maistinės medžiagos yra geležis ir azotas. Lapų pageltimas yra vienas iš pirmųjų geležies trūkumo cukinijų augaluose požymių. Tačiau tai nebūtinai reiškia, kad jūsų dirvožemyje nepakanka geležies.
Kokia temperatūra per karšta cukinijoms?
Cukinijos atlaiko iki 100 °F temperatūrą, tačiau aukštesnėje nei 85 °F temperatūroje augimas ir vaisiai gali sumažėti, o gėlės gali nukristi aukštoje temperatūroje. Daugelis veislių auga lėtai arba visai neauga žemesnėje nei 60°F temperatūroje.
Kas atsitiks, jei cukinijas pasodinsite per arti?
Ar augalus geriau laistyti naktį ar ryte?
Iš tikrųjų geriau laistyti ryte, o ne vakare, nes augalas turi laiko išdžiūti prieš saulei nusileidus. Naktį vanduo linkęs ilsėtis dirvožemyje, aplink šaknis ir ant lapijos, o tai skatina puvimą, grybelių augimą ir vabzdžius.
Kokia temperatūra per karšta laistyti augalus?
Bendras atsakymas yra maždaug 90 laipsnių F, su kai kuriomis taisyklės išimtimis. Tai reiškia, kad kai temperatūra pakyla virš 90 ir išlieka ilgą laiką: lapai nuvysta. Esant dideliam karščiui vanduo greičiau išgaruoja į atmosferą ir išeikvoja augalo atsargas.
Ar turėčiau laistyti pomidorus kiekvieną dieną?
Taigi, kaip dažnai laistyti pomidorų augalus? Pomidorų augalus reikia laistyti kasdienarba kas antrą dieną, nebent neseniai lijo. Augalams reikia 1–1,5 colio vandens per savaitę, tačiau konteineriuose auginamus pomidorų augalus reikia laistyti du kartus per dieną.
Kaip gauti daugiau moteriškų cukinijų žiedų?
Jei norite, kad augtų daugiau moteriškų gėlių, laistykite augalą dažniau. Pavasarį ir vasarą du kartus per savaitę užpilkite bent 2 colius vandens. Mulčiavimas yra puikus būdas išlaikyti drėgmę dirvoje ir paskatinti daugiau moteriškų moliūgų žydėjimo.
Ar norint apdulkinti reikia dviejų cukinijų augalų?
Be to, pasodinus kelias cukinijas į kalvą, padidės apdulkinimas. Nesvarbu, ar nuspręsite pirkti sodinukus, ar sodinti cukinijų sėklas tiesiai į savo sodą, turėtumėte sugrupuoti du ar tris augalus, kad būtų geriausias apdulkinimas.
Kaip dažnai turėčiau tręšti cukinijas?
Kaip dažnai turėčiau tręšti cukinijų augalus? Tai priklauso nuo to, kokias trąšas naudojate. Daugumą skystųjų trąšų (tiek ekologiškų, tiek įprastų) reikia šerti kas 1–2 savaites, nors sezono pabaigoje skystąsias trąšas tręšiu rečiau.
KOMENTARAI