Vandens šildytuvo ( boileris ) puikiai jums tarnaus jei jį tinkamai prižiūrėsite. Lietuvoje dėl didelės geležies ir kalkių normos boileris gali užkalkėti. Nuo to jūsų vandens šildytuvas, gali pradėti blogai veikti, nepašildyti vandens iki reikiamos temperatūros arba veikti neefektyviai taip naudodamas labai daug elektros energijos. Kita opi problema yra blogas karšto vandens kvapas, dažniausiai primenantis supuvusius kiaušinius. Jei jį jaučiate, tai greičiausiai pirminis indikatorius kad jūsų boileriui reikalingas ne remontas, o paprasčiausias profilaktinis valymas.
Beveik kiekvienas elektrinis vandens boileris turi taip vadinamą – anodinį strypą, kuris neleidžia kauptis ir susidaryti kalkių apnašoms ant boilerio kaitinimo elementų, tačiau kalkės kaupiasi boilerio dugne ir ilgainiui didėjantis jų sluoksnis uždengia kaitinimo elementus. Tai dar viena priežastis valyti boilerį, nes ir anoda gamintojas rekomenduoja keisti kas du eksploatacijos metus.
Vandens šildytuvo (boilerio) valymas
- Pirmiausiai pasiruošiame darbo vietą, reikiamus įrankius atsukti vamzdžius, kibirą vandeniui, gumines pirštines, šepetį valymui.
- Išjungiame boilerį iš elektros tinklo.
- Tada nuimame apsauginė plastmasinę boilerio apsaugą, kuri dažniausiai būna boilerio apačioje ir slepia laidus.
- Tada išleidžiame visą vandenį iš boilerio. Gal tam yra išleidimo sklendė, jei jos nėra atsukame karšto išeinančio vandens vamzdį ir išleidžiame per jį, bei atsukame namuose karšto vandens čiaupą kad pasišalintu vanduo ir nesusidarytų slėgis, kuris neleistų jam išbėgti.
- Sekantis etapas atjungiame boilerio kaitinimo elementą ir kitą elektrinę dalį kad mums nemaišytų valymo metu.
Atsukame didžiuosius varžtus kurie laiko kaitinimo elementą ir apatinį boilerio dangtelį.
Jį išimamę, gali išbėgti keli litrai purvino vandens, todėl turėkite kibirą, po ranka.
Kaip matote nuotraukoje, jei boileris naudos bent metus, tai matysite daug kalkių ir geležies apnašų.
Tuomet ištraukiame kaitinimo elementą.
Jį kruopščiai nuvalome, patikriname Anodą, ji rekomenduojama keisti kas du metus, bet galima jį tiesiog pašalinti.
Išvalome ir boilerio vidų
Tuomet viską surenkame atgaline tvarką ir patikriname ar niekur nevarva.
Jūsų boileris veiks tvarkingai, vanduo bus švarus ir ne turės blogo kvapo.
KOMENTARAI
DĖL BOILERIO VALYMO RAŠO MIEGĖJAS,BET NE SPECIALISTAS ARBA ŽMOGUS NEPAGALVOJA,KAD KIEKVIENAS GALI NETURĖTI TAM REIKALINGŲ RAKTŲ,KAD GALIMA APSIPLYKYTI KARŠTU
VANDENIU,KAD KARŠTAS VANDUO IŠ ELEKTRINIO AR UNIVERSALAUS VANDENS ŠILDYTUVO ( BOILERIO) TAIP GREITAI
NEIŠBĖGS DĖL ATBULINIO VOŽTUVO,KURIS RANDASI ANT PADUODAMO ŠALTO VANDENS VAMZDŽIO,PAMIRŠO NET PARAŠYTI, KAD ŠALTO VANDENS PADAVIMAS I BOILERĮ TURI BŪTI UŽDARYTAS IR T.T. TAIGI PIGIAU BŪTŲ IŠSIKVIESTI SANTECHNIKĄ NEGU PAČIAM
VALYTI BOILERĮ
Pigiau tai tikrai nebūtų, lengviau taip.