...

Kaip įsirengti lietaus nuvedimo sistemą

Kaip įsirengti lietaus nuvedimo sistemą

Kaip dekoruoti namus Velykoms?
Kaip vėdinti garažą
Kaip pasirinkti interneto modemą?
Kaip žinoti ar granulės kokybiškos
Kaip išnaikinti nemalonius kvapus
Daugiau nei pusę metų mūsų šalyje vyrauja drėgni, šalti orai. Rudeniniai lietūs, žiemos pūgos ir pavasariniai atlydžiai – mūsų gyvenamiesiems namams tenka atlaikyti pakankamai nedraugiškas klimato sąlygas. Mums gi tenka rūpintis, kaip išvengti drėgmės savo namuose, todėl lietaus vandens nuvedimo sistemos yra aktualios kiekvienam individualaus namo savininkui.
Lietaus vandens nuvedimo sistema labai svarbi namui. Ji ne tik papildo namo išorinį vaizdą, išryškina perėjimą nuo stogo prie sienų, bet ir apsaugo sienas nuo kritulių poveikio, drėgmės, tuo prailgindama sienų tarnavimo laiką ir išlaikydama estetinę fasadų išvaizdą. Ne mažiau svarbu ir teisingai įrengti lietaus vandens surinkimą drenažiniais kanalais ir jų nuvedimą į kanalizaciją. Tai padeda išvengti vandens patekimo per gruntinius vandenis į namo rūsio patalpas.
Pagrindinės savybės Renkantis lietaus vandens nuvedimo sistemą:
labai svarbu, kad ji būtų ne tik neblunkanti ar norimos spalvos, bet ir tvirta, atspari blogoms oro sąlygoms (žemai temperatūrai, didelėms ledo ir sniego apkrovoms, neįtrūkti dėl šalčio, saulės ultravioletiniam spinduliavimui ir druskingam rūkui pajūrio zonose), ilgaamžė.
Labai aktualu didelis sistemos našumas, t.y. ji turi būtų maksimaliai efektyvi net ir labai stiprios liūties metu.
Žinoma, sistema būtinai turi būti sandari, tad svarbu atkreipti dėmesį į jos montavimo būdą. Jei sistema yra surenkama, tai vaikščiojimo pasekmių padeda išvengti guminės tarpinės, o jei klijuojama – reikalingos kompensacinės nuolajos.
Beje, ilgiau estetiškai atrodys ne dažyti, o iš vientisos spalvotos masės lieti elementai: pažeidus dažytą metalą, jis ims rūdyti, dažytą plastiką – matysis baltos žymės.
[info] Viena, ko reikėtų nepamiršti, tai išvalyti lietlovius rudenį. Juose gali būti prikritusių lapų, ypač jeigu nmas yra netoli miško ar apsuptas didelių medžių. Į lietlovius įdėjus susuktą plastikinė tinklą, galima palengvinti jų eksploataciją. Lietaus vandenį nuo stogo galime be problemų nuvesti per vandens surinkimo šulinį į lietau nuotekų tinklus. Pirmoji surinkimo tampa sulaiko stambius  nešvarumus. Ši talpa lengvai išsimama ir iš jos visai nesunku pašalinti visas šiukšles. Tokiu būdu, pagrindinis nuotekų vamzdynas yra patikimai apsaugotas nuo stogo nešvarumų. Ant vandens surinkimo šulinio iš stipraus polimerinio betono gali važiuoti lengvieji automobiliai. [/info]
Medžiagos, iš kurių gaminamos
Medžiagos, iš kurių gaminamos lietaus vandens nuvedimo sistemos yra įvairios – tai plastikas, cinkas, varis ir cinkuotas plienas.
Temperatūrinio išsiplėtimo reikšmės skirtingoms medžiagoms, milimetrais latako metrui kai temperatūros pokytis 1°C.
Plastikas – 0.070 mm/ m°C
Cinkas – 0.022 mm/ m°C
Cinkuotas plienas – 0.012 mm/ m°C
Efektyvaus stogo paviršiaus apskaičiavimas
Parenkant lietaus vandens nuvedimo sistemą, svarbiausia, kad sistemos matmenys atitiktų plotą, nuo kurio bus surenkamas vanduo. Todėl būtina teisingai apskaičiuoti efektyvų stogo šlaito plotą.

Jei stogo nuolydis neviršija 50 laipsnių, o lietaus vandens srauto slėgis yra 75 mm / val, tai naudojama atitinkama skaičiavimo formulė.

Nesudėtingos konstrukcijos stogas
Pirmiausia išmatuojamas stogo aukštis – nuo pagrindo iki aukščiausio taško (С), po to – horizontalioji dalis – atstumas nuo pagrindo centro iki stogo krašto (В). Būtina taip pat išmatuoti stogo ilgį, palei kurį reikės montuoti lataką.
Išmatavus, gautus duomenis reikia įstatyti į tokią formulę:
Efektyvus stogo paviršius (kv.m.) = (C / 2 + B) * stogo ilgis

Sudėtingos konstrukcijos stogas
Šiuo atveju, todėl rekomenduojama atkreipti dėmesį į dar vieną faktorių – kampų, jungiančių latakus, naudojimą.
Jei kampas numatytas mažesniu nei 2 metrų atstumu nuo nuolajos, rekomenduojama pridėti 10 proc. prie bendro stogo paviršiaus ploto, o jei virš 2 metrų, tai – 5 proc.
Lietvamzdžių išdėstymas
Vandens šalinimo našumas priklauso nuo lietvamzdžių išdėstymo vietų bei skaičiaus, nes vanduo pašalinamas tuo greičiau, kuo trumpesnis atstumas yra tarp lietvamzdžių.
Lietaus vandens nuvedimo sistemų gamintojai pateikia lenteles, kuriose nurodytas maksimalus stogo plotas, nuo kurio galima vandenį nuleisti vienu lietvamzdžiu. Iš jų, pagal apskaičiuotą efektyvų stogo plotą matyti, kokio skersmens latakai bei nuolajų vieta yra tinkami konkrečiu atveju. Jeigu plotas, nuo kurio bus surenkamas vanduo, yra didesnis, nei norimos sistemos našumas, reikia pridėti papildomą nuolają.
Latakų nuolydis turi būti 3mm vienam bėginiam metrui latako ilgio. Tačiau jei atstumas tarp lietvamzdžių yra didesnis nei 20 m, tai šis nuolydis jau ryškiai matomas ir gadina fasado išvaizdą. Todėl rekomenduojama, kad lietvamzdžiai būtų montuojami ne rečiau kaip kas 20 m, o nuolydis tarp jų būtų padarytas nuo vidurio, tai yra 10 m į kiekvieno lietvamzdžio pusę.

 

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0