Oro kondicionieriai: kaip išsirinkti?

Oro kondicionieriai: kaip išsirinkti?

Kaip išvengti gaisro
Kaip išsirinkti kaitlentę
Praktiški ir stilingi patarimai, kaip dekoruoti didelius langus
Foteliai: kokius pirksime 2021 – aisiais?
Kaip žinoti ar granulės kokybiškos

Įvairiais metų laikais nuosavų būstų gyventojai ir įmonių darbuotojai susirūpina gaiviu, vėsiu ir švariu patalpų oru. Tam, kad dirbti nebūtų sudėtinga, oras patalpose neslėgtų net ir ypač karštą vasaros dieną, reikalinga vėsa ir tinkamas vėdinimas. Oro kondicionieriai kontroliuoja erdvės temperatūrą ir užtikrina gaivų, švarų ir tinkamą darbui ar poilsiui orą. Kokybiški, ilgaamžiai, ypatingos priežiūros nereikalaujantys kondicionieriai kainuoja nemažus pinigus, tačiau investicija į juos yra atsiperkanti, nes įrenginiai tarnauja ne vienerius metus. Norint įsigyti patikimą, kokybišką, ilgus metus veiksiantį kondicionierių, pasiskolinti reikiamą pinigų sumą rekomenduojama iš vartojimo kreditus teikiančių bankų. Šiuolaikiniai oro kondicionieriai turi ne vieną veikimo režimą. Be vėsinimo, orą jie gali valyti, sausinti, šildyti, panaikinti nemalonius kvapus kaip tabako dūmai ar nukenksminti įvairias bakterijas. Daugiafunkciniai kondicionieriai yra ne tik plataus galios intervalo, bet ir modernūs, įvairių dizainų, spalvų bei patogūs naudoti. Tačiau į ką atsižvelgti, renkantis oro kondicionierių, kokios būna jų rūšys ir kuo jie skiriasi?

Jau ne vienerius metus populiariausia kondicionierių rūšis – sieniniai oro kondicionieriai. Juos lengva montuoti, o taip pat tokio tipo kondicionieriai neužima papildomos namų ar biuro erdvės. Sieniniai oro kondicionieriai skirstomi į buitinius ir komercinius. Pagrindinis jų skiriamasis bruožas – galingumas. Buitinių galia yra šiek tiek mažesnė negu komercinių – siekianti nuo 2kW iki 3,5kW, o komercinių – nuo 4kW iki 10kW. Taip pat buitiniai oro kondicionieriai dažniausiai yra montuojami gyvenamosiose patalpose, butuose ir nuosavuose namuose. Jų galios intervalas yra ypač pritaikytas standartinio dydžio būstams, siekiantiems nuo 20 iki 40 kvadratinių metrų, tačiau jeigu dirbama panašaus dydžio biure, specialistai dažnai rekomenduoja įsigyti taip pat buitinio tipo oro kondicionierius. Tuo tarpu komerciniai kondicionieriai montuojami viešbučiuose, kavinėse, restoranuose, parduotuvėse, administracinėse ir pan. patalpose. Komerciniai sieniniai oro kondicionieriai turi ne tik patalpų vėsinimo funkciją, bet taip pat gali ją drėkinti, šildyti, nukenksminti virusus, bakterijas, neutralizuoti nemalonius kvapus.

Tiek buitiniai, tiek komerciniai kondicionieriai yra ekonomiški, turintys geriausius energijos suvartojimo rodiklius, taupymo režimus. Taip pat įrenginiai gali būti ne tik tradicinių spalvų kaip balta ar pilka, bet ir kur kas ryškesni: juodi, raudoni, geltoni, puošti įvairiais raštais ar ornamentais. Priklausomai nuo patalpos interjero, specialistai gali parinkti modernų kondicionieriaus dizainą ar jo spalvą. Bet kokio tipo kondicionieriais yra lengva naudotis, nes jie valdomi nuotolinio valdymo pulteliais, kuriais įrenginį galima įjungti, išjungti, reguliuoti norimą funkciją ir temperatūros režimą.

Kondicionavimo sistemas rekomenduojama montuoti prieš atliekant apdailos darbus namuose, o prieš įsigyjant įrenginį, apytiksliai nustatyti, kokio galingumo kondicionieriaus reikės. Tai atlikti dažniausiai padeda specialistai, kurie nustato, kiek šilumą skleidžiančių šaltinių patalpoje yra, nes oro kondicionieriaus galingumas turi būti didesnis negu visų šaltinių spinduliuojama šiluminė galia. Visuomet rekomenduojama investuoti į kokybiškesnę įrangą, nes ji tarnaus kur kas ilgesnį laiko tarpą nei pigi ir jos priežiūra bus žymiai paprastesnė. Visi Lietuvoje parduodami oro kondicionieriai atitinka griežtus ES standartus ir normatyvus, todėl jie veikia tiksliai ir, svarbiausia, tyliai. Tai tampa ypač aktualu šeimoms auginančioms, arba, planuojančioms vaikus. Kokios bus naudojamo įrenginio elektros sąnaudos, priklauso nuo jo veikimo dažnumo. Laiku neatlikus techninės kondicionieriaus profilaktikos, jo elektros sąnaudos ir eksploatavimo išlaidos gali didėti. Todėl įrenginį būtina prižiūrėti, o jo profilaktiką atlieka profesionalus specialistas, užtikrinantis sklandų oro kondicionieriaus darbą ir ilgaamžiškumą.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 2
  • komentaras-avataras
    kondicionieriai butams Prieš 7 metai

    Kiek teko domėtis oro kondicionieriais, tai egzistuoja keletas kriterijų, į kuriuos vertėtų atsižvelgti renkantis įrangą. Žinoma, geriausiai patartų šios srities profesionalai.

  • komentaras-avataras
    kondicionieriai Prieš 7 metai

    Dabar kondicionierių yra labai įvairių. Manau, kad svarbu yra pasitarti su šios srities specialistais, kurie padės išsirinkti kiekvieno poreikius atitinkantį kondicionierių.