Kaip išsirinkti sniego kastuvą

Kaip išsirinkti sniego kastuvą

Kaip išnaikinti amarus
Kaip išnaikinti kurmius
Kaip išnaikinti kiaulpienes
Kaip sodinti ir auginti šilauoges
Kaip pasidaryti aitvarą
Kokybiškas sniego kastuvas gali būti naudojamas tikrai ilgai. Kokybiškas kastuvas tikrai palengvina darbą, nes yra lengvai pakeliamas, nenutrina rankų. Kad sniego kastuvas tarnautų kiek įmanoma ilgiau, svarbu pasirinkti jį tinkamo dydžio ir formos, prieš tai įsitikinus, kad jis pagamintas iš kokybiškos medžiagos, pataria specialistai.
Rinkdamiesi kastuvą turime galimybe įvertinti tokius svarbius jo aspektus, kaip: iš ko kastuvas yra pagamintas, kokia yra jo forma, kokio jis yra dydžio ir kiek jis sveria. Kastuvą renkamės sau, kadangi kastuvu darbuosimės patys, o ne kas kitas, reikia, kad jis mums būtų patogus. Kastuvo rankenos ilgį reikia rinktis pagal savo ūgį (aukštam žmogui reikia rinktis ilgesnę rankeną, kad nereikėtų darbuotis susilenkus, o žemesniam – trumpesnę, kad būtų patogiau kasti sniegą).
Pasak specialistų, kastuvas su kampuotai įlenkta darbine plokšte ir trumpesniu kotu skirtas sniegui kasti, o ovalios formos – sniegui stumti. Svarbi ne tik kastuvo darbinė plokštė, bet ir koto forma. Jis turi būti ergonomiškai išlenktas, kad palengvintų darbą ir apsaugotų nugarą nuo pernelyg didelio krūvio.
Kastuvu su plačia darbine plokšte greičiau ir lengviau nuvalysite platų kiemą, takus ar įvažiavimus, tačiau juo nebus patogu nukasti laiptus, prieangį ir siaurus takelius, todėl kastuvų asortimentas toks platus – pradedant nuo vaikiškų kastuvėlių mažiesiems pagalbininkams iki sniego valytuvų, kuriuos pastumti įmanoma tik dviese.
Taip pat būna kastuvų su teleskopiniu kotu, kurio ilgis gali siekti iki 6,4 metro. Tokiu kastuvu patogu valyti sniegą nuo stogo, o tai labai svarbu, nes sniegas gali jį pažeisti arba užkristi namo gyventojams ar praeiviams ant galvų.
Jei galvojate, kad kokybiškiausias kotas yra medinis, turėkite omenyje, kad jis bus daug sunkesnis. O daugumos gamintojų siūlomi aliuminio kotai yra ne tik lengvi, bet ir patvarūs.
Valant sniegą, prireikia ir papildomų priemonių, pavyzdžiui, ledo kirtiklio ar ledo ir sniego tirpinimo medžiagos. Ledą, susidariusį ant grindinio, ypač patogu pašalinti naudojant kirtiklį – ledo kirtikliu galima suskaldyti net ir storą ledo sluoksnį.
Kai sniego nedaug, jį galima nušluoti specialia šluota su patvariais metaliniais šeriais, pataria specialistai.
Kovai su sniegu ir ledu tinka ir tirpinimo medžiagos: techninė druska ir druskos ir smėlio mišinys. Ledas dažniausiai tirpinamas technine druska. Ji veiksmingiausia, kai temperatūra nukrenta žemiau nulio, bet jei jums rūpi ekologija, rinkitės smėlio mišinį.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: