Laiko persukimas – kada suksime laikrodžius 2023 metais?

Laiko persukimas – kada suksime laikrodžius 2023 metais?

Kaip aplankyti muziejus visiškai nemokamai
Ar žinai viską temomis, kuriomis ne visi drįsta klausti?
Kaip atliekami grunto ir geologiniai tyrimai?
Rytojaus horoskopas
Nedarbo dienos 2020 metais | nedarbo dienų kalendorius

Laiko sukimas – tai periodinis reiškinys, kai pasikeičia valandų skaičius per parą. Tai dažnai būna įvyksta dėl sezono perėjimo, ir tai gali paveikti mūsų organizmo laikrodį ir kasdieninį ritmą. Laikrodžio sukimas į vasaros ir žiemos laiką daugelyje šalių naudojamas siekiant geriau išnaudoti dienos šviesą.

Vasarinio laiko pereinamojo laikotarpio privalumai ir trūkumai

Pavasarį laiko persukimas vyksta paskutinį kovo savaitgalį – naktį iš šeštadienio į sekmadienį. 2023 metais tai darysime kovo 26 dieną. 3:00 val. nakties reikės persukti laiką viena valanda į priekį.

Vasarinio laiko pereinamasis laikotarpis dažnai prasideda kovo paskutinį sekmadienį ir baigiasi spalio pirmąjį sekmadienį. Šiuo metu valandos per parą šiek tiek pasislenka į priekį, taigi mes prarandame vieną valandą miego. Tačiau yra tam tikrų privalumų ir trūkumų, susijusių su šiuo laiko pokyčiu:

Privalumai:

  • Ilgesnis dienos šviesos laikotarpis: Vasaros metu, dėl valandos pasislinkimo į priekį, dienos šviesos laikotarpis tampa ilgesnis. Tai gali leisti mums daugiau laiko praleisti lauke ir aktyviai leisti laiką.
  • Energiijos taupymas: Teigiama šio laiko pokyčio pusė yra ta, kad sumažėja dirbančiųjų energijos sunaudojimas. Didėjant šviesos laikotarpiui, žmonės mažiau naudoja dirbtinę apšvietimą ir šildymą.

Trūkumai:

  • Miego sutrikimai: Valandos pasikeitimas gali sukelti sutrikimus miego cikle ir organizmo vidiniame laikrodyje. Ši trumpalaikė pertvarka gali lemti, kad jums užtrunka priprasti prie naujo miego režimo.
  • Dėmesio stoka: Pirmosios kelios dienos po laiko persukimo gali sukelti susikaupimo ir dėmesio stokos problemas. Smegenys turi prisitaikyti prie naujo laiko, todėl gali būti sunku sutelkti dėmesį.

Žieminių laiko pokyčių poveikis

Rudenį laiko sukimas vyksta paskutinį spalio savaitgalį – irgi naktį iš šeštadienio į sekmadienį. 2023 metais laiką suksime spalio 29 dieną. 4:00 val. nakties persuksime laiką viena valanda atgal.

Žieminių laiko pokyčių poveikis prasideda spalio pirmąjį sekmadienį ir baigiasi kovo paskutinį sekmadienį. Šiuo metu valandos pasislenka atgal, taigi mes pridėjame vieną valandą miego. Šio laiko pokyčio privalumai ir trūkumai yra šie:

Privalumai:

  • Papildoma valanda miego: Žieminių laiko pokyčių metu daugelis iš mūsų gauna papildomą valandą miego. Tai gali prisidėti prie geresnio bendro savijautą ir miego kokybės.
  • Minkštesnė perėjimo procesas: Dėl valandos atgal persukimo dažniausiai mažiau įtakoja mūsų organizmo laikrodį nei pereinamasis į priekį pokytis. Todėl daugeliui prisitaikyti būna šiek tiek lengviau.

Trūkumai:

  • Trumpesnis dienos šviesos laikotarpis: Žiemą dienos šviesos laikotarpis sutrumpėja, nes saulė leidžiasi anksčiau. Tai gali turėti įtakos mūsų energijos lygiui ir nuotaikai.
  • Sunkumai ryte: Su trumpesniu dienos šviesos laikotarpiu, daugeliui gali būti sunku atsikelti ryte, kai dar yra tamsoje.

Kaip prisitaikyti prie laiko persukimo

Norint lengviau prisitaikyti prie laiko persukimo, galima išbandyti šiuos patarimus:

  • Palaipsniui keiskite miego režimą: Prieš laiko pokyčius palaipsniui keiskite miego laiką, taip organizmas gali priprasti prie naujo režimo.
  • Leiskite sau daugiau laiko prisikelti: Po laiko persukimo leiskite sau daugiau laiko atsikelti ryte, jei tai įmanoma. Tai padės sumažinti pirmosios dienos nuovargį.
  • Laikykite savo dienos ritmą: Stenkitės laikytis įprasto dienos ritmo, net jei jaučiatės pavargę ar prastai. Tai padės organizmui greičiau prisitaikyti prie naujo laiko.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0