Lažybos dėl „Oskarų“: kiek nuspėjami yra „Oskarų“ apdovanojimai?

Lažybos dėl „Oskarų“: kiek nuspėjami yra „Oskarų“ apdovanojimai?

Lietuvių kalbos Abėcėlė. Kiek raidžių ją sudaro ir kokia jos kilmė?
Kaip nemokamai išvežti seną buitinę techniką?
Kokia yra teatro meno situacija Lietuvoje?
Kaip pasiskolinti iš „savų žmonių“ – tarpusavio skolinimo platformos
Kaip paruošti vaiką mokyklai

Lazybos nėra tik apie sportą arba atletiškus įvykius. Jos taip pat gali būti susijusios su kitais gyvenimo aspektais, pavyzdžiui, politika ir pramogomis, ypač kai vyksta svarbūs įvykiai. Vienas tokių įvykių – niekas kitas, kaip „Oskarų“ apdovanojimai, arba paprasčiau, Oskarai.

Kiekvienais metais geriausi pasaulio filmai patenka į dėmesio centrą, pritraukdami viso pasaulio dėmesį ceremonijoje, kurią stebi milijardai žmonių visoje planetoje. Glamūras susitinka su menu, ir žmonės laukia, kad pamatytų, kaip visos didžiosios žvaigždės ir įžymybės susirenka į renginį, kuris nėra panašus į kitus filmų festivalius ar konkursus.

Kuris aktorius ar aktorė laimės apdovanojimą už pagrindinį vaidmenį, kas gaus geriausio antraplanio vaidmens apdovanojimą, kas pelnys geriausio filmo, režisūros, kostiumų dizaino, cinematografijos, montažo, originalios muzikos ir t.t. apdovanojimą? Kas gaus daugiausia apdovanojimų? Ar bus filmas, kuris gaus daugiau apdovanojimų nei dabartinis rekordininkas? Visa tai yra klausimai, kurie šauna į kiekvieno kino mėgėjo galvą, kiekvieno lažybų mėgėjo, besidominčio sporto lažybos didžiausioje kino šventėje.

Lažybos dėl Oskarų pastarąjį dešimtmetį tapo itin populiarios. Interneto plėtra ir lengvai pasiekiami statymai internetu leidžia kiekvienam, turinčiam prieigą prie interneto (ir žinoma, esančiam šalyje, kur lažybos yra legalios), dalyvauti lažybose dėl „Oskarų“ apdovanojimų. Tai tapo vienu iš būtinų veiksmų lošėjams.

Lažybos dėl Oskarų iš esmės skiriasi nuo sporto lažybų. Dėl šios priežasties kiekvienas, norintis paremti savo mėgstamą filmą, aktorių, režisierių ar prodiuserį, turi taikyti šiek tiek kitokį metodą. Priešingai nei sporte, kur galutinis žaidimo rezultatas ar mažesni žaidimo metu pasitaikantys įvykiai išlieka nežinomi iki pat jų įvykimo, „Oskarų“ apdovanojimų rezultatai yra nustatomi gerokai iki to momento, kai pristatytojas atveria voką ir paskelbia „…ir Oskaras skiriamas…“!
Sporte ar kitose lažybų rinkose, pavyzdžiui, politikoje, nugalėtojai paaiškėja žaidimo pabaigoje. Nugalėtojai tampa nugalėtojais tą akimirką, kai jie paskelbiami nugalėtojais. Priešingai, „Oskarų“ nugalėtojai žinomi kurį laiką prieš juos iš tiesų paskelbiant auditorijai.

lazybos del oskaru - ZinauKaip.lt Be to, lažyboms dėl Oskarų nereikia sudėtingo prognozavimo modelio – pavyzdžiui, dirbtinio intelekto pagrindu sukurtų modelių, naudojamų sporto lažybose – tai reiškia, kad ankstyvieji favoritai daug nepasikeičia, nebent įvyksta kažkas išties stulbinančio. Ir kas gali būti stulbinančiau nei kiti apdovanojimai?

„Oskarų“ favoritai turi labai didelį laimėjimo procentą. Ypač populiariose kategorijose, pavyzdžiui, Geriausias filmas, Aktorius/Aktorė pagrindiniame vaidmenyje, Aktorius/Aktorė antraplaniniame vaidmenyje, Režisierius ir Montažas, favoritai dažniausiai išrenka namo su „Oskaru“. Staigmenos visada įmanomos, bet konkrečiame renginyje jos pasitaiko retai.

Statistika rodo, kad favoritai nominacijų paskelbimo metu išlaiko didesnę tikimybę laimėti „Oskarą“, net artėjant ceremonijai. Koeficientai gali šiek tiek svyruoti, bet apskritai jie dažniausiai išlieka favoritais.

Vieni iš reikšmingiausių veiksnių, darančių įtaką bukmekerių koeficientams „Oskarų“ rinkose, yra kiti prieš „Akademijos apdovanojimus“ vykstantys apdovanojimai. Pavyzdžiui, „Auksinių gaublių“ ir „Kritikų pasirinkimo filmų apdovanojimai“ yra du renginiai, turintys labai didelį prognozavimo gebėjimą, kas įvyks „Oskarų“ naktį.

Nors „Oskaruose“ gali būti tam tikras nuspėjamumo lygis, visada gali atsitikti viskas kitaip. Gerai tai, kad patyrę lošėjai gali pastebėti, jei kažkas panašaus ketina įvykti. Artėjant „Oskarų“ ceremonijai, nominantai formuoja savo koeficientus. Paprastai mėgstamiausių koeficientai mažėja, kuo arčiau nakties, bet taip pat tai vyksta ir su tamsiais arkliukais. Daug kartų autsaideriai parodė mažėjančius koeficientus, ir būtent tai atskleidė patyrusiems, kaip juda rinka ir kaip pasikeitė tikimybės.

Apskritai, lažybų dėl „Oskarų“ nėra taip lengva, kaip gali atrodyti. Taip, tai yra nuspėjama ir ne tokia dinamiška. Taip, yra keletas dalykų, kuriuos galima padaryti, kad informuotai statyti lažybas (pavyzdžiui, sekant kritikus ir t.t.). Bet ne, nėra nieko, kas galėtų garantuoti laimėjimą lažybose.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: