...

Kaip išsirinkti stalo žaidimus ir kokie populiariausi žaidimai šiandien?

Kaip išsirinkti stalo žaidimus ir kokie populiariausi žaidimai šiandien?

Kaljano Tabako “Al Fakher” TOP 10 Skonių
Kaip pasidaryti matinį nagų laką
Kaip paruošti vaiką mokyklai
MOKEJIMAI.LT – pigiausi mokėjimo pavedimai Lietuvoje ir Europoje
Ką daryti, jei trūksta darbuotojų?

Stalo žaidimų populiarumas pastaraisiais metais itin išaugo ir išgyvena renesansą. Žinoma, konkrečiai šiuo metu tam turėjo įtakos ir karantinas, šeimoms ar poroms norėjosi paįvairinti laisvalaikį. Tačiau ir apskritai, jau senokai stalo žaidimai rado kelią į mūsų širdis, nes tai ne tik puikus laiko praleidimas, tačiau ir galimybė lavinti atmintį, mąstyti, pasitelkti strateginį mąstymą ir taip tobulėti. Tuo pačiu stalo žaidimų laikas leidžia atsitraukti nuo televizoriaus ekrano ar pakelti akis nuo telefono. Poilsis ir pramoga – viename!

Šiandien padėsime pažvelgti į stalo žaidimus visai šeimai – vaikams ir suaugusiems bei išsirinkti pirmuosius žaidimus savo kolekcijai.

Kaip išsirinkti stalo žaidimą?

Išsirinkti gerą stalo žaidimą, nėra sudėtinga, tačiau svarbu rinktis atsakingai, kitaip nebus įdomu žaisti. Renkantis idealų žaidimą, kuris atitiktų jūsų poreikius, reikia atsižvelgti į keletą veiksnių. Štai keletas klausimų, į kuriuos atsakymus rekomenduojame išsiaiškinti:

  • Kokio amžiaus bus žaidėjai? Kai kurie stalo žaidimai yra geresni vaikams nei suaugusiems (ir atvirkščiai!). Jei ketinate žaisti su vaikais, tokie žaidimai kaip Ticket to ride, yra puikus pasirinkimas.
  • Kiek žmonių žais? Ar tai bus dviejų žaidėjų varžybos ar grupės žaidimas? Juk nenorite įsigyti žaidimo 2-3 asmenims, kai vien namiškių turite 5.
  • Ar norite žaisti prieš savo draugus ar su jais? Komandinis darbas yra įdomus, bet iš tiesų, kas gali būti įdomiau, nei nugalėti savo draugus žaidime?
  • Kiek laiko norite žaisti? Vieni stalo žaidimai užtrunka 30 minučių, o kitiems neužtenka ir poros valandų. Mažesni vaikai paprastai neišsėti kelių valandų žaidimo.
  • Ar norite sudėtingo žaidimo su daugybe taisyklių ir elementų, ar palyginti paprasto žaidimo pradedantiems?

Atsakymai į minėtus klausimus padės susitelkti į idealaus stalo žaidimo paiešką.  O tinkamai išsirinktas žaidimas tikrai sutelks namiškius ir draugus įdomiam ir turiningam žaidimų vakarui.

5 geriausi stalo žaidimai

Galime išskirti 5 žaidimus, kurie tinka visai šeimai ir yra itin populiarūs ne tik Lietuvoje bet ir visame pasaulyje 2020-2021 metais. Galima būtų netgi pridėti, jog jei nežaidėte šių žaidimų, reiškia nežaidėte stalo žaidimų apskritai. Tai nėra sudėtingi žaidimai, tad tiks ir pradedantiems ar kaip vakarėlių žaidimai.

Ticket To Ride

Stalo žaidimas „Ticket To Ride“ žaidėjams kelia iššūkį nutiesti geležinkelio maršrutus visame žemėlapyje (Amerikoje ar Europoje tradiciškai, nors yra ir kitų variantų), renkant traukinio korteles ir maršrutus. Laimi žaidėjas, surinkęs daugiausiai taškų žaidimo pabaigoje. Nors tikslas yra uždirbti kuo daugiau taškų nuvažiuojant ilgiausius maršrutus, papildomi taškai duodami ir tiems, kurie įvykdo savo kelionės tikslą sujungdami du tolimus miestus, ir žaidėjui, kuris nutiesia ilgiausią geležinkelio liniją.

Carcassonne

Įkvėptas to paties pavadinimo Prancūzijos viduramžių tvirtovės, „Carcassonne“ yra plytelių klojimo žaidimas, kuriame žaidėjai užpildo kaimą aplink įtvirtintą miestą. Žaidėjai renkasi iš plytelių, kuriose pavaizduoti miestai, keliai, vienuolynai ir laukai, o kiekviena nauja plytelė sukuria nuolat besiplečiančią lentą, kurioje žaidėjai gali pridėti savo sekėjus, surinkdami taškus. Tai paprastas žaidimas, tačiau reikalaujantis strategijos.

Azul

Apdovanojimų pelnęs plytelių klojimo žaidimas, kuriame žaidėjai varžosi dėl aukščiausio rezultato, pretenduodami į lentą ir išdėliodami plyteles, „Azul“ yra lygiomis dalimis konkurencingas ir estetiškas strateginis stalo žaidimas. Žaidimas suteikia galimybę siekti estetinio grožio kuriant savo pasaulį, tuo pačiu varant konkurentus į neviltį.  Žaidime nėra kovos ar mūšių, tačiau tai stebėtinai aštrus strateginis žaidimas. Ne veltui Azul pelnė apdovanojimus.

Jenga

Atrodo neįmanoma sugalvoti paprastesnio žaidimo, kuris sukeltų tiek daug adrenalino. Taisyklė paprasta: ištraukite iš bokšto bloką nenuversdami viso bokšto. Paprastieji blokai taip pat puikiai tinka rašyti pranešimus, palinkėjimus, užduotis, tad Jenga dažnai būna švenčių dalis. Pavyzdžiui, ištrauki bloką, ant kurio parašyta „Padaryk 10 atsitūpimų“. Jei traukiant bloką konstrukcija nukrenta, galima užduotį padauginti iš 3.

Scrabble

Klasikinis kryžiažodžių žaidimas „Scrabble“ – tai  kelių žaidėjų tikslas dėlioti turimas raides lentoje, kad būtų sudaryti aukšto lygio žodžiai. Norėdami pelnyti dar daugiau taškų, turite raides padėti ant aukščiausius taškus turinčius lentos langelių. Svarbiausia žinoti taisykles ir keletą gudrybių, norint gauti daugiau taškų – ir, žinoma, turėti po ranka žodyną, kuriame pateikiami ginčijami žodžiai. Žaidimo pabaigoje laimi žaidėjas, surinkęs daugiausiai taškų. Žinoma, „Scrabble“ yra klasika, tačiau tai yra vienas iš mėgstamiausių pasimatymų vakarų žaidimų visame pasaulyje.

Žvelgdami į galimybes ir pasirinkimus (kurių el.parduotuvėje yra išties gausu!), prieš įsigyjant turėsite atsižvelgti į optimalų žaidimo amžių, žaidėjų skaičių, naudojimo paprastumą (ypač jaunesniems vaikams paaiškinti žaidimą neturėtų užtrukti ilgiau, nei iš tikrųjų žaisti!), ir reikalingo laiko trukmę – nepamirškite, kad vaikams gali kilti sunkumų sėdint ilgesnių žaidimo sesijų metu. Galiausiai nepamirškite, kad įsigyjant žaidimą nurodomas  rekomenduojamas minimalus amžius. Tačiau, net jei turite jaunesnį vaiką, jis galbūt galės mėgautis žaidimais šiek tiek padedat, turint šiek tiek kantrybės ir kiek modifikuojant taisykles. Juk visai šeimai smagu žaisti ir be taisyklių!

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0