Į kokius kriterijus reikia atsižvelgti renkantis nešiojamą įkroviklį?

Į kokius kriterijus reikia atsižvelgti renkantis nešiojamą įkroviklį?

Kuo „iPhone 13” skiriasi nuo „iPhone 13 Pro” ir „iPhone 13 Pro Max
Navitel G550 Moto – puikus navigatorius
Navitel T500 – ne tik planšetinis kompiuteris
Vaizdo stebėjimo kamerų priežiūra
Kaip išsirinkti dūmų detektorių

Tam, kad išmaniuosius įrenginius būtų galima pasikrauti visur ir visada yra sukurtas nešiojamas įkroviklis. Jis yra pravartus tada, kai planuojate išvyką, kurioje nebus galimybės pasikrauti jums reikiamo daikto arba, kai nespėjote (nepastebėjote), jog jums reikiamas įrenginys išsikrovė. Tam, kad galėtumėte įsigyti kokybišką nešiojamą įkroviklį, labai svarbu atkreipti dėmesį į keletą aspektų.

Kodėl yra naudinga turėti nešiojamą įkroviklį?

Nešiojami įkrovikliai (powerbankai) – parankinis maitinimo šaltinis, kurio pagalba galima įkrauti įrenginius be jokio tradicinio įkroviklio ar elektros lizdo. Visi esantys nešiojami įkrovikliai skiriasi tik savo talpa bei tam tikrais parametrais, bet iš esmės jų visų tikslas yra toks pats.

Powerbankas yra naudingas tuo, kad savo išmaniuoju įrenginiu galėsite naudotis tiek, kiek norėsite ir jums nereikės taupyti jo baterijos. Taip pat nešiojamas įkroviklis yra patogus tuo, kad juo galite naudotis kur tik norite, nes jam nereikia jokios prieigos prie elektros energijos tinklo. Savo nedideliu dydžiu gali tilpti net ir jūsų kišenėje, todėl tai yra išties patogus prietaisas. Pačio powerbanko viduje yra speciali diferencijuotos talpos baterija, kurios veikimo principas priklauso nuo to, kad kai ją įkraunate, ji saugo tiekiamą elektros energiją. Nešiojamas įkroviklis atlieka „belaidžio“ pakrovėjo funkciją. Žinoma, tam, kad būtų galima pakrauti jūsų išmanųjį įrenginį reikės jūsų telefono pakrovėjo USB laido.

Kiek trunka powerbanko įkrovimas ir kokius įrenginius juo galima krauti?

Kiek laiko reikia krauti nešiojamą įkroviklį, įspėja indikatoriaus lemputė, kuri yra ant paties įrenginio. Svarbu atkreipti dėmesį, kad ne visi powerbankai turi šią funkciją. Atsižvelgiant į jo paties turimą talpą, nešiojamo įkroviklio visas įkrovimo procesas trunka žymiai ilgiau nei jūsų turimo išmaniojo įrenginio. Daugumoje powerbankų galima rasti microUSB ir USB jungtis, todėl problemų pakrauti įvairius įrenginius – nėra.

Įrenginius, kuriuos galima krauti su nešiojamu įkrovikliu:

  • išmanieji telefonai
  • gamepad’ai
  • elektronines knygų skaitykles
  • iPod’us
  • planšetinius kompiuterius
  • ausines
  • fotoparatus
  • veiksmo kameras

Deja, norint įkrauti savo nešiojamą kompiuterį su powerbanku – to padaryti nepavyks. Nors ir nešiojami įkrovikliai turi nemažą įtampą, jos nepakanka norint įkrauti kompiuterį.

Nešiojamų įkroviklių rūšys

Powerbankų yra išskiriamos dvi rūšys: universalus ir saulės energijos. Universalus nešiojamas įkroviklis gali būti įvairiausių dydžių bei konfigūracijų, o saulės energijos – gali būti įkraunamas tiek tradiciniu, tiek saulės energijos dėka. Kokį įsigyti priklauso tik nuo jūsų pačių norų ir poreikių, nes abi šios rūšys yra išties kokybiškos (viskas priklauso nuo kiekvieno gamintojo).

Reikėtų nesijaudinti saugumo klausimu, nes visi nešiojami įkrovikliai yra pagaminti laikantis visais saugumo atvejais. Šiuolaikiniai powerbankai turi apsaugas nuo trumpojo jungimo, neteisingo laidų sujungimo bei perkaitimo. Tam, kad visi šie elementai būtų įrenginyje, rekomenduojama rinktis tik tuos gamintojus, kurie yra žinomi arba tie, kurie suteikia pakankamai informacijos apie patį gaminį.

Renkantis nešiojamą įkroviklį, galima atkreipti dėmesį ir į baterijos tipą. Jos yra dvi: ličio – jonų ir ličio – polimerų. Jų skirtumas yra toks, jog skiriasi savaiminio išsikrovimo polinkis (Li-Ion baterija turi mažesnį, o Li-Poly – didesnį), įkrovimo laiku (Li-Ion baterija kraunasi ilgiau, o Li-Poly – trumpiau), kaina (Li-Ion baterija yra pigesnis variantas, o Li-Poly – brangesnis) ir forma (Li-Ion baterija dažniausiai būna stačiakampio formos, o Li-Poly – gali būti įvairiausių formų). Na, o jūsų pasirinkimą turi lemti tai, kad nešiojamas įkroviklis jums tarnautų kuo ilgesnį laiką bei galėtų pats neišsikrovęs pakrauti kuo daugiau įrenginių.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0