...

Kaip įsteigti MB ( Mažają bendriją)

Kaip įsteigti MB ( Mažają bendriją)

Batų dydžių lentelė ( US, UK, EU dydžiai)
Kaip teisingai skalbti pūkinę striukę
Kaip suderinti finansines galimybes ir komforto poreikį
Kaip įvertinti popieriaus kokybę?
Geras ir gilus miegas – ko jam iš tiesų reikia?

Nuo  2012m.  rugsėjo 1-osios dienos Lietuvoje įsigaliojo nauja verslo veiklos forma – Mažoji Bendrija (MB).

Mažosios Bendrijos privalumai

Didžiausias MB privalumas – nereikia įstatinio kapitalo. Steigiant UAB reikia turėti 10 tūkstančių litų, o tai atbaidydavo nemažai norinčių įkurti savo verslą. Įstatinis kapitalas būdavo gana aukštas barjeras jaunam žmogui, norinčiam tik realizuoti savo kūrybines idėjas. Dabar ši problema visiškai išspręsta.

Antrasis privalumas tas, jog MB – ribotos atsakomybės įmonė. Bankroto atveju jos savininkai atsakys tik įmonės kapitalu bei turtu, įsipareigojimai nebus nukreipti į jų asmeninį turtą. Neribota atsakomybė buvo didžiausias individualios įmonės trūkumas, tad tikėtina, jog daugelis IĮ savininkų pakeis veiklos formą į MB.

Mažųjų bendrijų įstatymo projekte numatoma, kad šios veiklos formos steigimo procedūra bus itin paprasta: nereikės atidaryti banko sąskaitos įnešant kapitalą, reikia duomenis bus galima pateikti ir internetu. MB steigimo dokumentų nereikia tvirtinti pas notarą – tai leis sutaupyti dar keletą litų.

Mažajai bendrijai nebūtinas vadovas, kai tuo tarpu UAB vadovas ir buhalteris yra būtini etatai. Mažosios bendrijos savininkams suteikta galimybė verslo pradžioje sutaupyti būtiniems etatams. Užtenka išsirinkti žmogų, kuris atstovautų kitiems dalyviams.

Galiausiai, mažosiose bendrijose numatytas pelno išmokėjimas avansu. Uždaroje akcinėje bendrovėje pelnas išmokamas tik kartą per metus. Mažojoje bendrijoje dalyviai, pavyzdžiui, kartą per ketvirtį galės dalį pelno išsimokėti avansu.

 

[info] “Mažoji bendrija sudarys galimybę žmonėms be didesnių išlaidų ir gerokai paprasčiau pradėti savo verslą.” [/info]

MB_II_UAB

Mažosios Bendrijos trūkumai

Žvelgiant į įstatymo projektą viskas atrodo gražu, didelių minusų nepastebėta. Vis dėlto ekonomikos apžvalgininkai teigia, jog minusai išryškės įkūrus pirmąsias MB. Tiesa, per ekonominį sunkmetį daugelis vietoj UAB kūrė viešąsias įstaigas, kurių nebus galima pertvarkyti į mažąsias bendrijas.

Kitas mažųjų bendrijų minusas yra tas, kad nėra numatyta mokestinių lengvatų, taip vadinamų mokestinių atostogų. Kai kuriose valstybėse naujai įkurtos įmonės metams ar dvejiems atleidžiamos nuo mokesčių ir taip joms leidžiama atsistoti ant kojų.

Mažosioms bendrijoms galės būti taikomos tik Pelno mokesčio įstatyme numatytos lengvatos – tiek 5 proc. pelno mokesčio tarifas (jei mažoji bendrija atitiks kriterijus), tiek lengvatos įmonėms, investuojančioms į technologinį atsinaujinimą, mokslinius tyrimus (jei bus tenkinamos sąlygos) ir kitos lengvatos. Tačiau specialių – tik mažosioms bendrijoms skirtų – lengvatų nėra numatyta.

[comment_box] Didžiausias MB privalumas – nereikia įstatinio kapitalo. Steigiant UAB reikia turėti 10 tūkstančių litų, o tai atbaidydavo nemažai norinčių įkurti savo verslą. Įstatinis kapitalas būdavo gana aukštas barjeras jaunam žmogui, norinčiam tik realizuoti savo kūrybines idėjas. Dabar ši problema visiškai išspręsta. [/comment_box]

 

Mažosios bendrijos steigimas žingsnis po žingsnio:

Visu pirma visi MB steigėjai ir būsimos buveinės savininkai privalo turėti e.parašą, kurį gali įsigyti pas visus mobilaus ryšio operatorius.

Kai turime e.parašą einame į Registrų centrą: http://registrucentras.lt/savitarna/

mb_1

Spaudžiame „Prisijungti prie VĮRC savitarnos sistemos”

mb_2

Vedam Asmens kodą ir „Jungtis”

Telefonu patvirtiname kodą ir vadovaudamiesi nurodymais suvedame sPIN.

Prisijungus prie Registro centro savitarnos sistemos renkamės „Juridinių asmenų registrą”

mb_3

Kairėje pusėje renkamės „Prašymas laikinai įtraukti pavadinimą į JAR”

mb_4

Sugalvojame pavadinimą. Nepamiršti prieš pavadinimą nurodyti trumpinių MB. Pasirenkate teisinę formą ir užpildote savo duomenis.

„Tęsti”

Vadovaudamiesi nurodymais sumokame už rezervaciją 56 Lt. ir laukiame kol patvirtins pavadinimą.

Kai jau turime pavadinimą pradedame pildyti prašymą.

mb_5

Pasirenkame mums tinkantį variantą.

mb_6

Suvedame visus MB steigėjus ir buveinės savininkus.

mb_7

Pridedame Valdymo organus ir suvedame likusią informaciją.

mb_8

Prieiname prie dokumentų pasirašymo.

mb_9

Žinoma visų dokumentų būsena bus „Nepasirašytas”

Priklausomai nuo to į kuriuos dokumentus būsite įtrauktas tuos ir reikės pasirašyti.

Sutikimas suteikti patalpas – pasirašo buveinės savininkai.
Sutartį ir Nuostatus – pasirašo MB steigėjai
Prašymą JAR – pasirašo tik tas kuris pildo dokumentus.

Reikia nepamiršti, kad dokumentai turi būti pasirašomi tam tikrai eilės tvarka. Sutartis turi būti pasirašoma prieš pasirašant Nuostatus.

mb_10

Prie dokumento spaudžiame „Rodyti”. Atsiras langeliai kuriuose reikės pasirinkti pasirašymo būdą ir beliks pasirašyti.

Kai pasirašote visus reikiamus dokumentus ateina eilė kitiems asmenis tą patį padaryti (steigėjams ir buveinės savininkams).

Tai jie gali padaryti prisijungę prie Registro centro savitarnos ir užėję į „Mano dokumentai”.

Mb_11

Pasirašymas vyksta analogiškai.

Kuomet pasirašo visi suinteresuoti asmenys. Ir būsena pasikeičia į „Pasirašyta” galite „Tęsti”.

Mb_12

Belieka įdėti paslaugą į krepšelį ir už ją susimokėti.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 19
 • comment-avatar

  Puikus straipsnis tiems, kurie steigia įmones. Super.

 • comment-avatar

  Viskas labai aiskiai parasyta, gerai butu apie IV bei UAB registravima elektroniniu budu parasyti.

 • comment-avatar

  O kaip zinoti ar toks vardas dar neuzregistruotas imones?

 • comment-avatar

  Pasitaisykit del MB nariu skaiciaus. Jis nera neribotas

  „Steigėjų (dalyvių) skaičius 1–10 (nariai)”

 • comment-avatar
  Dainius Prieš 10 metų

  Kaip dabar po nauju metu, del mokesciu?
  Ar jau reikia moket PSD ir kitus pilnus mokescius?

 • comment-avatar
  Valerijus Prieš 10 metų

  Kaip įkelti PDF dokumentą „PRAŠYMAS LAIKINAI ĮTRAUKTI PAVADINIMĄ Į JURIDINIŲ ASMENŲ REGISTRĄ” skiltyje? Bandant atlikti rezervaciją nuolat rašo: Dėmesio!
  Neįkeltas dokumentas.

 • comment-avatar
  Valerijus Prieš 10 metų

  Pamiršau paminėti, kad PDF dokumentas yra pasirašytas elektroniniu parašu.

 • comment-avatar

  Aš ir susikursiu mb greitu metu, ačiū už straipsnį.

 • comment-avatar
  Algirdas Prieš 8 metai

  Aš galvoju apie nuosava vbersla ir MB man būtų geras sprendimas. Visi bijo pelno mokesčio, o pas mane pelno nebus, aš dali pelno paleisiu i apyvartines lėšas, o likusi dalinsiu keldamas visiems atlyginima. Man nereikia pelno, aš noriu, kad pelna gautume kaip atlyginima, visi bendrijos nariai, todėl kuo daugiau uždirbsiu, tuo bus didesnni atlyginimai. Galų gale reikia baigti šitas nesamones, su dabartiniais iškrypusiais atlyginimais, aš irodysiu, kad ir Lietuvoje atlyginimai gali būti normalūs.

 • comment-avatar
  imoniu steigimas vilniuje Prieš 6 metai

  Jei steigiate įmones tai geriausia būtų pasikonsultuoti su tos srities profesionalu, kuris išmano tą dalyką puikiiai. Steigiant įmonę yra daug niuansų, tad jei norint viską puikiai atlikti, reikėtų susirasti žmogų, kuris išmano tame dalyke.

 • comment-avatar
  juridinio asmens registravimas Prieš 6 metai

  Įmonės steigimas turėtų būti profesionalų darbas. Dažnai pradedantieji verslininkai net nežino kokio tipo įmonę jiems rekėtų įsteigti ir neteikia tam daug dėmesio, o iš tiesų, tai labai svarbus žingsnis.

  • comment-avatar

   Tai verslą vykdyti irgi gali tik verslo profesionalai, ane 🙂 Čia tipo naujokai nelyskit, arba mokėkit mum 2x už tarpininkavimo paslaugėles. Na jau ne, (MB) tam ir skirta, kad žmonės PATYS kurtų, žaistų nudegtų, vėl kurtų ir taip mokytusi bei tobulėtų.

 • comment-avatar
  Vasilijus Prieš 6 metai

  Sveiki.noreciau atidarit mazoji bendrija.kur galeciau gaut visa informacija.konsultacija ir tp.t MB statybu sritija.Aciu

 • comment-avatar
  buhalterines paslaugos Prieš 6 metai

  MB įsisteigiau pati, bet buhalterines paslaugas man teikia kita imone. Ispradziu bandziau pati, bet tai eikvodavo per daug laiko ir energijos, buvo visikai neefektyvu… Kai visus finansus pavedziau tvarekyti imonei galejau labiau susikoncentruoti i nauju klientu paieska ir imones pletra. 

 • comment-avatar

  Ačiū už straipsnį ir ypač steigimo instrukcijas.
  Man asmeniškai pritrūko informacijos apie piniginius dalykus, t.y. kiek galima (ir kiek patartina) daryti įstatinį MB kapitalą. Ar pakanka po 1€ iš kiekvieno nario ar reikia bent jau 100€, kad iš tų pinigų pvz ir apmokėti steigimo išlaidas. Dabar padariau 1€, o 56€ apmokėjau kaip fizinis asmuo. Nes vistiek pradėjau mokėti(už laikiną vardo įtraukimo prašyma) kaip fizinis asmuo ir įmonės sąskaitos dar nėra fiziškai.
  Sekantis dalykas vėlgi apie finansus – juridinio asmens banko sąskaitos atidarymas. Nes bankai prašo fiziškai vykti į poskyrius su *notaro* patvirtintomis kopijomis… Nors sako yra galimybė ir pačiame registrų centre toliau tęsti elektroniniu būdu. Iki to dar nedaėjau – laukiu steigimo prašymo palaiminimo iš RC.

  P.S. Beje vardas irgi *visiems* stringanti vieta – mažai dėmesio jai čia skirta. t.y. neužtenka kad nebūtų registruota įmonė, turi būti pats žodis neregistruotas kaip prekinis ženklas, otai tikrinama visia kitur, o jų priregistruota tiek ir tiek, dar kad būtų labai lietuviškas ir pan. ir t.t.)

DISQUS: 0