Kaip išlaikyti obuolius per žiemą

Kaip išlaikyti obuolius per žiemą

Kokias žoleles galite sodinti kovo mėnesį?
Kaip Lietuvoje auginti citrinmedį
Kaip išnaikinti amarus
Kaip auginti abrikosus
Ar turėtumėte nuimti pomidorų žiedus?

Obuolys puikus lietuviškas vaisius. Mėgautis savo augintais obuoliais galima beveik visą žiemą, tereikia mokėti juos tinkamai išlaikyti.  Obuolius labai svarbu nuskinti tinkamu laiku, tada jie ilgai laikysis sandėliuose. Obuoliai turi būti sveiki, nesudaužyti, nesužaloti, neapšalę, gerai subrendę, bet neperbrendę, lengvai atsiskiriantys nuo kotelio, ryškių spalvų, nepakenkti ligų ar kenkėjų.

Vienas iš sunokimo rodiklių yra Sunokusios sėklos. Anksčiau sunoksta stambūs obuoliai, tad ir skinti juos reikia anksčiau. Obuolius reikia rūšiuoti, kiekvieną veislę dėti į atskiras dėžes. Jei šiltą rudenį nuskinti obuoliai 1 parą laikomi sode, tai 10-15 parų sandėlyje laikysis trumpiau.

Gerai išsilaikys obuoliai, kelias sekundes pamerkti į 100 g pikio ir 500 g spirito ištrauką, o 100 kg obuolių užtenka 0,5 l ištraukos. Galima kiekvieną obuolį suvynioti į popierių (tik ne į laikraščius!). Tinka alyvuotas popierius. Dėžėse obuolius galima sluoksniuoti su ąžuolų, klevų ar drebulių lapais, aukštapelkių durpėmis, kiminais arba 3-7 dienas palaikyti užklotus ant grindų, po to sudėti į molinius ar medinius indus, kurių dugne įberta 2,5 cm švaraus smėlio. Indus sandariai uždengti ir sudėti į sausą rūsį.

Obuoliai induose išlaiko savo aromatą. Kai obuoliai sudėti į patalpas, pirmuosius 2 mėnesius reikia gerai vėdinti, kad pasikeistų 3-4 tūriai patalpos oro, nes tuo metu obuoliai išskiria daug metileno, kuris pagreitina obuolių nokimą, tuo pačiu sumažina saugojimo laiką. Obuolius galima laikyti polietileniniuose maišuose, su keletu nedidelių skylučių. Obuoliai aktyviai kvėpuoja, išskiria energiją. Kvėpavimas slopina deguonį, didina anglies dvideginį. Plėvė yra šilumos laidininkė, tad maiše esantis deguonies kiekis nekis.

Obuolius nepatartina laikyti polietileniniuose maišeliuose, nes juose kondensuojasi drėgmė (vaisiai tiesiogine prasme kvėpuoja ir išskiria vandenį).

Obuoliams laikyti tinkamiausia temperatūra yra 0-4 °C, 80 proc. drėgmės. Jei santykinė drėgmė sumažėja, reikia sandėlyje pastatyti kibirų su vandeniu. Žiemą vėdinant temperatūra negali nukristi žemiau 0 °C. Rudenį obuoliuose yra apytikriai 16 mg vitamino C, o pavasarį lieka tik 1 mg. Obuolius reikia tikrinti 2 kartus per mėnesį, o nuo gruodžio mėn. — 3-4 kartus, gendančius pašalinti.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: