Pirmieji nėštumo požymiai

Pirmieji nėštumo požymiai

Kaip gydyti nudegimus
Kaip naudoti vaistinį šalaviją
Kaip numalšinti danties skausmą
Kaip sumažinti spaudimą, pulsą
Kaip teisingai naudotis soliarumu
Vienos moterys ar merginos nėštumą pajunta vos tik jam atsiradus, nes planuoja ir labai jo laukia. Kitas šis džiaugsmas užklumpa net to nesitikint. Dažniausi pasitaikantys ir visiems žinomi simptomai tai rytinis pykinimas, krūtinės tempimas ar dingusios menstruacijos.  Tačiau yra ir kitų simptomų, kurie nurodys, kad esate nėščia.  Tačiau 10o procentų tikra ar Jūs nėščia sužinoti yra tik vienas būdas – nėštumo testas ir apsilankymas pas gydytoją.

Ar ankstyvieji nėštumo požymiai vienodai būdingi visoms moterims?

Kiekvienos moters ar merginos organizmas yra unikalus, ir kiekvienas nėštumas yra individualus dalykas. Nėštumo požymiai gali būti skirtingi ne tik tarp skirtingų moterų, bet ir tos pačios moters skirtingų nėštumų. Be to, ankstyvieji nėštumo požymiai paprastai yra labai panašūs į mėnesinių simptomus, todėl dažnai moterys nelabai kreipia į juos dėmesio.

Kada pasireiškia pirmieji nėštumo požymiai?

Kad galėtumėte tiksliau pritaikyti informaciją, pateikiame lentelę, kada dažniausiai pasireiškia minėti požymiai. Nėštumas pradedamas skaičiuoti nuo paskutinių mėnesinių prieš nėštumą pirmosios dienos (pirmosios nėštumo savaitės metu moteris faktiškai dar nėra pastojusi, bet organizmas ruošiasi nėštumui) arba, jeigu ji nustatoma, nuo ovuliacijos dienos. Taigi pvz., jeigu jau dvi savaites vėluoja mėnesinės ir pasireiškia nuotaikų svyravimas bei kūno tempratūros pokyčiai, galima skaičiuoti, kad esate 6 savaites nėščia.

Požymis Laikas nuo paskutinių mėnesinių pirmos dienos
spazmai ir lengvas kraujavimas 1 – 4 savaitė
nėra mėnesinių 4 savaitė
nuovargis 4 – 5 savaitė
pykinimas 4 – 6 savaitė
dilgčiojimas ar skausmas krūtyse 4 – 6 savaitė
padažnėjęs šlapinimasis 4 – 6 savaitė
pilvo pūtimas 4 – 6 savaitė
nuotaikų svyravimas 6 savaitė
temperatūros pokyčiai 6 savaitė
pakilęs kraujo spaudimas 8 savaitė
padažnėjęs pulsas 8 – 10 savaitė
spenelių ir krūtų pakitimai 11 savaitė
svorio augimas 12 savaitė

Apetito pokyčiai

Vienas pirmųjų nėštumo požymių – skonio pojūčių pasikeitimas. Tai gali pasireikšti nenoru vartoti kai kurių maisto produktų ar netgi pasibjaurėjimu jais. Arba atvirkščiai – kaip didžiulis noras vartoti vienus ar kitus produktus dideliais kiekiais. Kartais šis požymis gali pasireikšti kaip padidėjęs alkio jausmas arba atvirkščiai – kaip dingęs apetitas.

pilvo skausmas - ZinauKaip.lt

Rytinis pykinimas

Antrasis požymis neretai žengia kartu su pirmuoju. Pirmosiomis nėštumo dienomis ir savaitėmis šleikštulys reiškiasi nesmarkiai ir dažniausiai vėmimu nesibaigia. Toks nėštumo požymis kaip ankstyvoji toksikozė kartu su vėmimu gali pasireikšti po ketvirtos nėštumo savaitės. O iki to laiko moteris jaučia lengvą šleikštulį, dažniausiai – rytais. Šleikštulys neretai sulig kiekviena diena stiprėja. Ir dažniausiai baigiasi iki 12-os savaitės, nors gali varginti ir iki pat gimdymo.

Nervų sistemos pokyčiai

Šis požymis gali reikštis įvairiai. Moterį gali apimti dirglumas, kartais – agresijos pliūpsniai arba gali padidėti jautrumas, užplūsti liūdna, prislėgta nuotaika. Kartais gali pasireikšti visi šie požymiai vienu metu. Gali išryškėti emocinės būsenos nestabilumas, staigios nuotaikos permainos. Visa tai sukelia hormoniniai pokyčiai besilaukiančios moters organizme!

Bendras silpnumas

Pasireiškia kaip bendras jėgų netekimas, silpnumas, bendras mieguistumas. Paprastos užduotys atrodo labai sunkios ir neįvykdomos, nuolat norisi miego, moteris neretai ir išoriškai atrodo pavargusi, šiek tiek išblyškusi.

Krūtų skausmai

Krūtinė labai anksti reaguoja į hormoninius pokyčius, kurie lydi pirmąsias nėštumo dienas ir savaites. Krūtys, ypač speneliai, tampa skausmingi, prisilietimas sukelia nemalonų jausmą ir skausmą. Atsiranda spenelių pigmentacija. Krūtys šiek tiek paburksta. Pokyčių priežastimi gali tapti žymus hormono prolaktino išsiskyrimas.

Uoslės pokyčiai

Mėgstami kvepalai pradeda kelti pasibjaurėjimą ir šleikštulį. Erzina ir tampa nemalonūs kai kurių maisto produktų kvapai. Maisto gaminimas virsta sudėtingu procesu būtent dėl šios priežasties.

Implantacinis kraujavimas

Pasitaiko ne visada ir gali išmušti moterį iš vėžių. Tuo momentu, kai apvaisinta kiaušialąstė įsiskverbia į gimdos sienelę (7-tą ar 8-tą dieną po apvaisinimo), gali pasirodyti nežymių kraujo išskyrų. Jos gali būti tamsios spalvos, pats kraujavimas dažniausiai labai silpnas. Neretai moteris palaiko šias išskyras eilinėmis mėnesinėmis, kurios prasidėjo anksčiau ir baigėsi ne taip, kaip įprasta. Ir kitą mėnesį laukia kitų menstruacijų, palaikiusios ankstyvuosius nėštumo pradžios požymius, pavyzdžiui, virškinimo sutrikimais. O nėštumas tuo metu tęsiasi lyg niekur nieko…

 

Nėštumo požymius galima suklasifikuoti ir taip:

• Abejotini nėštumo požymiai (gali būti dėl daugelio kitų priežasčių):

padidėjęs seilėtekis, pykinimas, vėmimas, pakitęs jautrumas, apetitas, skonis ir uoslė (nepakantumas kvapams), kintanti nuotaika, mieguistumas, padidėjusi pilvo apimtis, ir pilvo linijos (linija nuo bambos link gaktos) bei krūtų spenelių pigmentacija.

• Apytikriai nėštumo požymiai (labiau būdingi nėštumui):

išnykusios mėnesinės, padidėjusios ir sustangrėjusios krūtys, krekenų išsiskyrimas spaudžiant spenelius, paburkę melsvo atspalvio lytiniai organai (lytinės lūpos, makštis), didesnė nei 37°C bazinė temperatūra, padidėjusi ir suminkštėjusi gimda, teigiamas nėštumo testas.

• Tikrieji nėštumo požymiai (objektyviai įrodo neabejotiną nėštumą):

vaisiaus judesiai, apčiuopiamos vaisiaus dalys, išklausomi vaisiaus širdies tonai, ultragarsu nustatomas vaisius.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: