Nėra nieko blogiau nei atidarius šaldytuvo dureles pajusti nemalonų kvapą ─ tuomet ne tik pradingsta apetitas, bet ir tenka paskirti nemažai laiko, kol išsiaiškiname, kas sukelia tokius aromatus. Sugedęs maistas? Pelėsis? Apatinėje lentynoje susikaupę skysčiai? Verčiau nespėliokite ─ siūlome išbandyti Jums kelis paprastus būdus, padėsiančius atsikratyti nemalonių kvapų ir priemones, leisiančias jų išvengti ateityje.
Kruopščiai jį išvalykite
Nors šis žingsnis gali pasirodyti labiausiai bauginantis, be jo tikrai nepavyks apsieiti. Pirmiausia turėtumėte atidžiai peržiūrėti savo šaldytuvo turinį ir išmesti viską, kas galėtų būti sugedę bei tuos produktus, kurių sąžiningai nevalgysite artimiausiomis savaitėmis.
Likusiems produktams suradę saugią šaltą vietą, išjunkite šaldytuvo maitinimą ir išimkite visus stalčius, lentynėles ar bet kokias kitas šio prietaiso dalis bei kruopščiai išplaukite tiek jas, tiek paties šaldytuvo vidų. Nepamirškite ir išorinių detalių ─ juk tiksliai nežinote, kur ir kaip galėjo pratekėti šiuos aromatus skleidžiantys maisto likučiai.
Pasitelkite natūralias priemones
Nesvarbu, kokie ingredientai yra išvardijami valiklio sudėtyje, pripažinkime ─ šiek tiek baugu naudoti chemines priemones prietaisams, turintiems sąlytį su maistu. Laimei, yra natūralių sprendimų, kuriuos galite rasti savo namuose. Bene dažniausiai šiam tikslui siūloma naudoti sodos arba acto ir vandens mišinius ─ jie veiksmingai padės pašalinti tiek nešvarumus, tiek nemalonius kvapus.
Palikite kvapų šalinimo priemones šaldytuve
Net ir nuoširdus šaldytuvo valymas ne visuomet leidžia sėkmingai panaikinti nepageidaujamus aromatus, tačiau tai nereiškia, jog turėtumėte nuleisti rankas. Jei galite bent naktį ištverti be šio prietaiso, palikite jame priemones, puikiai sugeriančias bet kokius kvapus: tam tiks vandens, sodos ir vanilės mišinys, šviežios kavos pupelės ar puodelis acto. Yra manančių (tikėtina, jog ir išbandžiusių), jog su aromatais padės atsisveikinti ir avižų dubenėlis!
Įsitikinkite, jog kvapas iš tiesų išgaravo
Kartais po visų valymo darbų sunku suprasti, ar kvapas iš tiesų pradingo ─ tam, kad tuo įsitikintumėte, reikėtų kurį laiką šaldytuvą palikti tuščią ir neįjungtą. Svarbiausia šiuo atveju palikti atidarytas jo dureles, kadangi taip išvengsite drėgmės ir pelėsių kaupimosi ─ šie veiksniai taip gali tapti nemalonių aromatų priežastimi!
Kaip ateityje išvengti nemalonių aromatų?
Šviežią maistą laikykite gerai matomose vietose. Nelaikykite vaisių ir daržovių apatiniame stalčiuje, jei ketinate apie šiuos produktus pamiršti! Visuomet juos matydami prieš akis (tam ypač tinka viršutinė šaldytuvo lentyna), greičiau pastebėsite, kada jie pradeda gesti, tad išvengsite ir maisto išmetimo, ir prastų aromatų.
Be to, kai kurie šaldytuvų gamintojai, tarp kurių ir lietuviškoji Snaigė, siūlo šaldytuvus su antibakterine danga, kuri ne tik padeda apsisaugoti nuo ligų, bet ir produktus ilgiau išlaiko šviežius. Jei ieškote naujo prietaiso, pravartu pagalvoti apie tokią savybę ─ platų šaldymo įrangos pasirinkimą rasite čia https://pigu.lt/lt/buitine-technika-ir-elektronika/saldymo-iranga.
Naudokite sandarius indus. Pamirškite apie kartotines talpas, servetėles ar kitas sandarumo neužtikrinančias talpas ─ jos tikrai neprisideda prie produktų šviežumo išsaugojimo, bet turi daug įtakos Jūsų šaldytuvo kvapui. Ant sandarių indelių rekomenduojama užsirašyti datą, kada į juos sudėjote maistą: jei išbandysite tokį eksperimentą, pastebėsite, jog kur kas rečiau tenka išmesti sugedusius (ir tikrai nekvepiančius!) produktus.
Pasitelkę visas šias gudrybes, pamiršite, ką reiškia nemalonus šaldytuvo kvapas, tačiau jei kada teks ir vėl su juo susidurti, jau žinosite, kokie veiksmai padės efektyviausiai jo atsikratyti. Tam prireiks tik šiek tiek žinių ir kantrybės!
KOMENTARAI