Ruošiatės kelionei automobiliu? Nepamirškite šių daiktų

Ruošiatės kelionei automobiliu? Nepamirškite šių daiktų

Kaip teisingai nusiplauti automobilį
Navitel T500 – ne tik planšetinis kompiuteris
Kaip teisingai nudažyti automobilio ratlankius
Kaip nuvalyti apšalusį priekinį stiklą
Kaip išsirinkti tinkamą starterį savo transporto priemonei?

Žiemos metu oro ir kelio sąlygos dažnai būna nepalankios vairuoti. Kelias neretai yra slidus, padengtas ledu ar provėžuotas, todėl net ir trumpos kelionės gali tapti tikru iššūkiu. Dėl šios priežasties specialistai nuolat primena, kad išvykoms būtina tinkamai pasiruošti.

Auto aksesuarai – galimybė išvengti įvairių rūpesčių

 Dažnai net nesusimąstome, ko mums gali prireikti kelyje, ir leidžiamės į tolimą kelionę visiškai jai nepasiruošę. Tai – didelė klaida, kurią dažnai daro net ir patyrę vairuotojai.

Automobilyje svarbu visada turėti būtiniausius daiktus, kurie praverstų atsitikus nelaimei, atsiradus kelio kliūtims ar tiesiog susidūrus su užšalusiomis durelėmis, apledijusiais veidrodėliais. Žiemos metu tikimybė patekti į avariją, transporto priemonei sugesti, užklimpti tik padidėja. Tad jei norite be didesnių išlaidų ir rizikos sveikatai sulaukti pavasario, patariame pasirūpinti keliais esminiais reikmenimis.

Pasiruoškite nuo automobilio nuvalyti sniegą ir ledą

 Nesvarbu, ar keliausite į darbą, ar paliksite automobilį vos porai valandų, kol pramogausite prekybos centre – tikėtina, kad transporto priemonė bus gausiai apsnigta, o langai – apledėję. Todėl tokie auto aksesuarai kaip šepetys sniegui nuvalyti ir ledo grandiklis yra tiesiog būtini. Jei jūsiškės priemonės nusidėvėjusios, nelaukite kitos žiemos: įsigykite naujų, puikiai sniegą ar ledą pašalinančių reikmenų dabar. Nepamirškite, kad nekokybiškas, sukietėjusia guma padengtas grandiklis gali subraižyti stiklą.

Jei norite sutaupyti laiko, šį komplektą galite papildyti dar viena naudinga priemone – specialiu ledą tirpdančiu skysčiu. Labai praversti gali ir apsauginiai išoriniai automobilio uždangalai.

Pagalvokite, kaip įveiksite pusnis

 Jeigu ketinate važiuoti užmiestyje, tikriausiai susidursite su užpustytais, provėžuotais ir nenuvalytais keliais. Gali atsitikti taip, kad įklimpsite ir negalėsite pajudėti. Laukti pravažiuojančių automobilių ar kviestis techninės pagalbos komandą – ne pats maloniausias siužetas.

Taip pat skaitykite:  Kaip patikrinti iš Švedijos atvežtų automobilių ridą

Dėl to svarbu turėti kastuvą, kuriuo prireikus patys galėsite atsikasti automobilio ratus ir važiuoti toliau. Nebūtina turėti didelį, daug vietos automobilyje užimantį kastuvą: galite išsirinkti mažesnį, kompaktišką. Esama net sulankstomų modelių. Verta pagalvoti ir apie tai, kokie kiti auto aksesuarai padėtų įveikti sniegą – pavyzdžiui, grandinės, lynai.

Pasiruošti reikia ir eismo įvykiams

 Nenumatytos eismo sąlygos, kliūtys kelyje, neatidūs kiti vairuotojai – grėsmės, kurių išvengti išties nelengva. Specialistai primena, kad bet kuriuo metų laiku būtina turėti avarinei situacijai tinkamų reikmenų. Jei tinkamai nepasiruošite, paprasčiausiai sugaišite laiko ir rizikuosite savo bei kitų eismo dalyvių sveikata. Pateikiame kelis svarbiausius dalykus.

  • Įrankių rinkinys. Net jeigu nenusimanote automobilių mechanikoje, įprastas pagrindinių įrankių rinkinys gali išgelbėti planus keliauti. Juk kartais tereikia pašalinti nedidelį gedimą.
  • Atsarginė padanga. Nepamirškite visada automobilyje turėti geros kokybės atsarginę padangą. Jeigu prakiurs padanga ir neturėsite atsarginės, galite prarasti išties nemažai laiko ir pinigų.
  • Avarinės priemonės. Įvykus avarijai labai svarbu pasirūpinti savo saugumu. Tam, kad tamsiuoju paros metu liktumėte matomi, labai naudingi auto aksesuarai yra atšvaitai, apsauginė liemenė, papildomi žibintai. Taip pat būtina turėti avarinių ženklų, kad galėtumėte iš anksto pranešti apie kliūtį kitiems vairuotojams. Nepamirškite ir gesintuvo.
  • Vaistinėlė. Tai – taip pat privalomas dalykas. Jeigu vaistinėlę jau turite, įsitikinkite, kad ją sudarančių medikamentų galiojimo laikas dar nepasibaigęs.

Turėdami šių priemonių, lengviau įveiksite galimus iššūkius patys ir prireikus galėsite pagelbėti nelaimės ištiktiems kitiems eismo dalyviams.

Taip pat skaitykite:  Kaip naudotis Linkomanija.net Torrent.lt ir kitomis blokuotomis svetainėmis Lietuvoje

Papildomos saugumo priemonės

 Norėdami važinėti saugiai, prieš kiekvieną kelionę pasitikrinkite, ar jūsų automobilio būklė yra gera, ar nėra jokių gedimų požymių. Ypatingo dėmesio skirkite padangoms, stabdžių sistemai, akumuliatoriui ir langų valytuvams. Bagažinėje turėkite ir papildomą energijos šaltinį akumuliatoriui.

Papildomi auto aksesuarai, kurie taip pat gali praversti kelionėje, yra nedidelis degalų bakelis, akiniai nuo saulės, automobilinis telefono kroviklis. Žiemą iškeliaujant ilgesniam laikui patartina nepamiršti ir užkandžių, šilto pledo.

Jeigu puikiai paruošėte savo automobilį žiemai, galite drąsiai leistis net į tolimas keliones. Visgi šaltasis metų laikas dar tik įpusėjo, ir jei laukia ilgas kelias, būtina kaskart tinkamai įvertinti situaciją, pasirūpinti trūkstamais reikmenimis. Tokiu atveju ramiau bus keliauti ir šią žiemą, ir ateityje.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: