...

Kaip teisingai valyti kompiuterio ar televizoriaus ekraną

Kaip teisingai valyti kompiuterio ar televizoriaus ekraną

Kaip instaliuoti Windows 8
Kaip kompiuteryje paleisti senesnius žaidimus
Euro ženklas | Kaip rašyti Euro ženklą klaviatūroje – €
Kaip perinstaliuoti Windows
Navitel T500 – ne tik planšetinis kompiuteris

Kadangi dulkės ir visi kiti nešvarumai gali turėti neigiamą poveikį televizoriams ar kompiuteriams, reguliarus plazminių, lcd ar led  televizorių valymas gali užtikrinti jų ilgaamžiškumą ir tinkamą veikimą ilgą laiką. O apie nešiojamų kompiuterių, planšečių valymą nėra net ką kalbėti.

Ekranų valymas ( televizorių, kompiuterių)

Ekraną reikėtų valyti kartą per mėnesį ar dažniau jei jis linkęs rinkti dulkes. Daugelyje elektros prietaisais prekiaujančių parduotuvių galima įsigyti rinkinį ekranams valyti, kurį sudaro specialios priemonės, kuriomis dulkės lengvai nusivalo nepažeidžiant paviršiaus. Kita alternatyva galėtų būti rankšluostis sudrėkintas trupučiu vandens ar stiklui valyti skirtu skysčiu, kuriame nėra amoniako.

[warning] LCD, LED, ar plasminių ekranų negalima valyti paprastu sausu skudurėliu, kadangi jis jautrus ir jį gali subraižyti dulkių dalelės. [/warning]

[list_style_cube]

 1. Pirma negalima nė trupučio spausti  ekrano.
 2. Susiraskite medvilninio audinio servetėlę, jokiu būdu negalima naudoti popierinių nosinių, tualetinio popieriaus ar rankšluosčio, nes tokia medžiaga gali įbrėžti.
 3. Prieš valant, išjunkite ekraną, arba paslėpkite visas ikonas, ir darbastalio foną padarykite juodu, nuleiskite visus atvirus langus. Taip lengviau matysite valytinas vietas.
 4. Valymui jums reikės nejonizuoto arba distiliuoto vandens ir acto arba isopropyl alkoholio (IPA). Nenaudokite paprasto ar mineralinio vandens nes jie paliks druskos nuosėdų dėmes.
 5. Atskieskite actą ar IPA distiliuotu vandeniu proporcija 1:1 ir papurkškite juo medvilninį audinį. Niekad nepukškite jo tiesiai ant ekrano. Sudrėkinkite audinį ir švelniai valykite ekraną tik viena kryptimi – iš viršaus į apačią. Valyti reikia drėgnu, bet ne šlapiu audiniu. [/list_style_cube]

 

Patarimai:[list_style_star] 

 1. Nenaudokite valymui popierinių rankšluosčių, tualetinio popieriaus, vienkartinių noisaičių ar tiesiog medvilninių marškinėlių. Šios ne itin švelnios medžiagos gali lengvai subraižyti paviršių.
 2. Nenaudokite valiklių su sudėtyje esančių amoniaku, etilo alkoholiu, acetonu, toluenu, etilo rūgštimi ar metilchloridu. Šie chemikalai gali sureaguoti su LCD ekranu ir nurirpdyti išorinį paviršių. Tada atsiranda geltonos dėmės ir kitos deformacijos.
 3. Niekada nepurkškite valiklio tiesiai ant ekrano paviršiaus, nes lašai gali nuriedėti į ekrano kraštus ir padaryti žalos vidaus elektronikai. [/list_style_star]

 

Ventiliatorių ir kitų elektronikos elementų valymas

Televizorių reikėtų valyti kas tris – šešis mėnesius naudojant suspausto oro purkštuvą, kurį galima įsigyti elektronikos prekių arba kompiuterių parduotuvėse. Tokiu būdu galima pašalinti susikaupusias dulkes nuo užpakalinių ventiliatorių ir elektronikos elementų. Venkite naudoti oro kompresorius, kadangi juose kartais gali būti vandens, kuris gali padaryti žalos plazminiam televizoriui.

[info] PASTABA: Uždaryti nešiojamo kompiuterio ekraną ar naudoti LCD monitorių galima tik įsitikinus, kad jis yra sausas. Nenaudokite jokių valymo priemonių, kuriose yra acetono, etilo alkoholio, tolueno, etilo rūgšties, amoniako ar metilo chlorido. Nelieskite LCD ekrano pirštais, nes tai gali sukelti taškų perdegimą. [/info]

KOMENTARAI

WORDPRESS: 1
 • comment-avatar
  egidijus Prieš 6 metai

  reikia pagalbos.turiu plazmini monitoriu nec 130cm nebegaliu pajungti meniu su mygtukais esanciais jame.pulto neturiu.ka daryti?

DISQUS: 0