...

Kaip vėdinti garažą

Kaip vėdinti garažą

Kaip papuošti namus Kalėdoms
9 dalykai, kuriuos būtina žinoti apie spalvų derinimą namuose
Kaip pakeisti-įsirengti klozetą
Kaip kovoti prieš langų rasojimą
Kaip pasidaryti aitvarą

Atrodo tokia paprasta patalpa yra garažas, tačiau kaip prakalbame apie garažo vėdinimą, ne vienam kylą klausimų kaip paprastai garaže įrengti vėdinimo sistemą, kad jame nebūtų drėgmės?

Paprastai gyvenamųjų namų garažuose numatomas natūralus vėdinimas. Oras į patalpą priteka per orlaides, kurios įrengiamos ir komplektuojamos kartu su garaže numatytais langais. Oro kiekis yra nustatomas 12,0 m3/(h.m2), t. y. patalpoje turi būti palaikoma ne mažesnė kaip 2,0 h-1 oro kaita. Tačiau verta pastebėti, kad dabar namai statomi su labai geromis šiluminėmis varžomis ir toks vedinimo būdas nėra labai geras ekonominiu požiūriu.

 

Kitas sprendimas garaže įrengti drėgmės ištraukimo sistemą. Tam reikės ventiliatoriaus, kuris ištrauktų apie 250 – 300 kubinių metrų oro per vieną valandą.  Toks ventiliatorius rekomenduojamas standartinio – nuo 16 iki 18 kvadratinių metrų – garažo plotui.

Jei garažo patalpa yra didesnė, nebeužteks aukščiau paminėto ventiliatoriaus galingumo. Jei, tarkime, garažo plotas būtų 30 kvadratinių metrų, tuomet reikėtų atitinkamo ventiliatoriaus, kuris ištrauktų 540 kubinių metrų oro per vieną valandą.

Taip pat garažo savininkas turės apsispręsti, kur – sienoje ar orlaidėje – įrengti ventiliatorių.

 

Brangiausias variantas garaže pasijungti rekuperatorių, kuris tiks naują orą ir šalins seną.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 2
  • comment-avatar

    Ilgai ir man rūpėjo šis klausimas, tačiau pasidomėjus paaiškėjo jog vienas efektyviausių būdų garaže atsikratyti drėgmės yra vėjo deflektoriaus sumontavimas.
    Aišku jeigu yra tam galimybė ant stogo. Iš vidaus tereikia įrengti oro srauto reguliavimo groteles ar sklendę.

  • comment-avatar
    Andrius Prieš 6 metai

    O kuo blogas sprendimas vedinimo sistema garaže? Ta prasme nelabai apsimoka? Ar neefektyvu?

DISQUS: 0