Greitesnis ir saugesnis internetas – DNS keitimas – 1.1.1.1

Greitesnis ir saugesnis internetas – DNS keitimas – 1.1.1.1

Kaip užblokuoti Facebook app ( zynga poker, Candy Crush Saga)
Kaip naudotis paieška internete anonimiškai – DuckDuckGo.com
Koks interneto greitis man yra reikalingas?
Kaip pasirinkti interneto modemą?
Kaip pasirinkti interneto tiekėją

Jei norite naudotis internetu greičiau, arba Jūsų interneto tiekėjas atidaro ne visus Jums reikalingus puslapius, tuomet interneto gigantas Cloudflare.com Jums padės, nuo 2018m balandžio pirmos dienos jie paskelbė apie naujus saugesnius ir greitesnius DNS serverius, kuriuos gali naudoti kiekvienas. Pasikeisti kompiuterio DNS tikrai paprasta ir instrukciją rasite apačioje.

Jei norite sužinoti apie ši naują Cloudflare servisą tai galite padaryti čia.

Pagrindinė priežastis kodėl jie jį sukūrė – tai saugumas ir privatumas, nes jei naudojate standartinius savo interneto tiekėjo DNS, tai jis kaupia apie jus duomenis, gali matyti visus puslapiuose kuriuose lankėtes ir t.t.

Lietuviai dar DNS keitimą naudoja įstatymų apėjimui, pvz lažybų puslapių, torrent ir panašiai.

Windows operacinėms sistemoms ( pc, nešiojamiems kompiuteriams, planšetėms).

1. Eikite į „Control Panel“, pasirinkite „Network and Internet“, tuomet „Network and Sharing Center“ ir atsidariusio lango kairėje spauskite „Change adapter settings“;
2. Dešiniu pelės klavišu pasirinkite ryšį, kuriuo naudojatės (laidinis – „Local Area Connection“, belaidis – „Wireless Network Connection“) ir spauskite „Properties“. Jūsų gali būti paprašyta įvesti administratoriaus slaptažodį – padarykite tai;
3. „Networking“ skiltyje matysite sąrašą „This connection uses the following items“ – jame atraskite „Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4)“, pasirinkite ir spauskite „Properties“;
4. „General“ skiltyje, apačioje matysite DNS nustatymus. Kad galėtumėte juos keisti, pažymėkite „Use the following DNS server addresses“. Jei jau buvo įvesti specifiniai DNS adresai, prieš juos keisdami nusirašykite. Tuomet vietoje „Preferred DNS server“ įveskite „1.1.1.1“, o vietoje „Alternate DNS server“ – „1.0.0.1“ (be kabučių) ir spauskite OK;
5. Jei norite pakeisti ir IPv6 DNS stotis (to, veikiausiai, neprireiks – dauguma interneto svetainių pasiekiamos per IPv4 protokolą, bet…), toje pačioje „Networking“ skiltyje atraskite „Internet Protocol Version 6 (TCP/IPv6)“ ir pakartokite 4 punkto procedūras, tik pirmojo adreso vietoje naudokite „2606:4700:4700::1111“, o antrojo – „2606:4700:4700::1001“ (be kabučių).
6. Kuomet viską užbaigsite ir išsaugosite, perkraukite ryšį ir patikrinkite, ar viskas veikia – įsijunkite interneto naršyklę ir užsukite į savo mėgstamas svetaines. Jei susidūrėte su problemomis, patikrinkite, ar nepadarėte klaidų; kitu atveju grąžinkite buvusius nustatymus arba kreipkitės pagalbos į savo interneto tiekėją.

„Android“

Jei naudojate „Wi-Fi“:
1. Eikite į „Nustatymus“ ir pasirinkite „Wi-Fi“;
2. Atraskite savo „Wi-Fi“ tinklą, ilgai paspauskite ant jo ir pasirinkite „Keisti tinklą“;
3. Spauskite „Išplėstinės parinktys“ ir prie „IP nustatymai“ pasirinkite ne DHCP, o „Statinis“;

4. Pakeiskite DNS serverius: DNS1 nustatykite „1.1.1.1“, o DNS2 – „1.0.0.1“ (be kabučių). Išjunkite ir vėl įjunkite „Wi-Fi“ ryšį bei patikrinkite, ar viskas veikia. Mobiliojo interneto DNS stotis pakeisti sudėtingiau (tam reikia turėti telefono „root“ prieigą, o atlikus šį veiksmą gresia netekti įrenginio garantijos, todėl to daryti nerekomenduojame). Tiesa, vienas būdas yra: galite iš „Google Play“ atsisiųsti tam skirtą programėlę (pavyzdžiui, „DNSet„ ar „Set DNS„), kuri automatiškai atliks šią užduotį. Ar jos yra patikimos – spręskite patys, mes tokios atsakomybės neprisiimame.

CloudFlare serverių tinklas išsibarstęs po visą pasauli, jie teikia cache paslaugas, todėl ir DNS jie gali pasiūlyti tikrai greitą.

Cloudflare serveriai - ZinauKaip.lt Kiti DNS provaideriai:

  • Google 8.8.8.8
  • Quad9 9.9.9.9
  • OpenDNS 208.67.222.222
  • Norton DNS 199.85.126.20
  • CleanBrowsing 185.228.168.168
  • Yandex DNS 77.88.8.7
  • Comodo DNS 8.26.56.26

DNS nemokamos paslaugos - ZinauKaip.lt

Greičio palyginimas Europoje:

#1 CloudFlare: 2.96 ms
#2 Quad9: 4.35 ms
#3 CleanBrowsing: 5.74 ms
#4 Google: 7.17 ms
#5 OpenDNS: 8.99 ms
#6 Norton: 10.35 ms
#7 Comodo: 13.06 ms
#8 Yandex: 35.74 ms

 

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: