Kaip pajungti UTP kabelį ( interneto/LAN)

Kaip pajungti UTP kabelį ( interneto/LAN)

Kaip ir kur pigiai užregistruoti neįprastas domenų galūnes
Kaip uždėti slaptažodį kompiuteriui
Kaip sujungti kelias Gmail pašto dėžutes į vieną
Kaip kompiuteryje paleisti senesnius žaidimus
Kaip parašyti eta (@) ženklą | eta ženklas

Šis straipsnis suteiks jums supratimą apie tai, kaip tinkamai uždėti antgalius UTP (Unshielded Twisted Pair) ir FTP (Foiled Twisted Pair) kabeliams, kad jūsų tinklo ryšys būtų aukščiausio lygio.

Montuojant LAN rozetes namuose, dažnai iškyla klausimas, kaip teisingai pajungti UTP ( LAN) rozetes. Pateikiame LAN kabelio jungimo būdus ir schemas. Tiesiuoju kabeliu jungimo būdu jungiamas maršrutizatorius su kompiuteriu.  Kryžmintu kabeliu galima tiesiogiai sujungti du kompiuterius be maršrutizatoriaus. Laidų išdėstymas kištuke yra dviejų standartų – 568A ir 568B. Galite pasirinkti tokį, koks jums daugiau patinka, ar kurį lengviau įsiminti. Tinklo kokybei tai neturi jokios įtakos.

 

Reikalingi įrankiai:

reples

 

Kaip pajungti ir sumontuoti kompiuterinį lizdą IKL 001 kai statybos darbai pabaigti, o iš montavimo dėžučių styro laidai?

 

 • Pirmiausia išveskite kompiuterinį laidą (paprastai pilkos spalvos su 5e ar 6e atžymomis)  iš montažinės dėžutės taip:

pajungimas 1 lai.lt - ZinauKaip.lt

 •  Nuvalykite kabelį taip:

nuvalyms komp la.lt - ZinauKaip.lt

 

  • Nuimkite spaudiklį (iš nugarinės gaminio pusės viršaus), kad matytųsi kabelio pajungimo ertmės su spalvomis.

 

 • Pajungkite kabelį į kompiuterinį lizdą derinant (IKL 001, ar IKL 002, ar ITKL)   kabelio spalvas ir lizdo spalvas. Užspauskite pajungtą kabelį spaudikliu.

 

komp lizdas.lt - ZinauKaip.lt

  • Įmontuokite lizdą į montažinę dėžutę ir pritvirtinkite jį varžteliais.

 

  • Uždėkite ir pritvirtinkite varžteliais išorinį apdailos dangtelį.

 

 • Jei patiems pasijungti nepavyko, į pagalbą kvieskitės sertifikuotus specialistus!

Pajungimo būdai:

UTP-kabelio_pajungimas

UTP-kabelio_pajungimas-tiesu

 

FTP kabelio antgalis:

FTP kabelio antgaliai

RJ45 Antgalių Standartizacija

Pirmiausia, turime pažymėti, kad kompiuterinio tinklo kabelių antgaliai turi standartizuotą pavadinimą – RJ45. Tai yra labai svarbu, nes tai užtikrina suderinamumą ir leidžia lengvai jungti kabelius su įvairiomis tinklo įranga.

Yra du pagrindiniai RJ45 antgalių tipai – tie skirti 5 ir 6 kategorijos kabeliams. 6 kategorijos kabeliai yra šiek tiek storesni, todėl svarbu pasirinkti tinkamą antgalį atsižvelgiant į naudojamo kabelio tipą.

UTP Kabelio Antgalio Uždėjimo Instrukcija

UTP kabelio antgalis:

UTP kabelio antgaliai

Šiame skyriuje pateiksime išsamią instrukciją, kaip tinkamai uždėti antgalį UTP kabeliui. Šie žingsniai padės užtikrinti, kad jūsų tinklo ryšys būtų stabilus ir patikimas.

 1. Viršutinio apsauginio sluoksnio nuėmimas ir porų išvijimas: Prieš pradėdami uždėjimo procesą, atidžiai nuimkite kabelio viršutinį apsauginį sluoksnį ir išvilkite poras.UTP kabelio nuzievinimas zinaukaip1 - ZinauKaip.lt
 2. Laidukų sudėjimas eilės tvarka ir išlyginimas nukerpant: Sudėkite laidukus eilės tvarka pagal standartinę tvarką ir nukirpkite juos lygiai specialiomis replėmis. UTP kabelio nukirpimas zinaukaip - ZinauKaip.lt
 3. Patikrinimas: Atidžiai patikrinkite, ar laidukai yra tinkamai sudėti ir išlyginti. Nė vienas laidukas neturėtų išsilenkti arba būti sutrauktas. UTP laido gal islyginimas zinaukaip - ZinauKaip.lt
 4. Laidukų įkišimas į antgalį: Įkiškite kiekvieną laiduką atidžiai į antgalį, užtikrinant, kad jie neįstrigtų ir sėdėtų tvirtai. UTP laidai i angali zinaukaip - ZinauKaip.lt
 5. Užspaudimas specialiomis replėmis: Naudojant specialias replės, užspausti antgalį taip, kad laidukai būtų saugiai tvirti.  UTP kabelio uzspaudimas replemis zinaukaip - ZinauKaip.lt
 6. Patikrinimas. Gero naudojimo: Pasirūpinkite, kad antgalis būtų tvirtas, ir patikrinkite, ar visi ryšiai yra stabilūs. Tinkamai uždėję antgalį, galite džiaugtis aukštos kokybės tinklo ryšiu. UTP laidu patikrinimas zinaukaip - ZinauKaip.lt

FTP Kabelio Antgalio Uždėjimas

FTP kabelio antgaliai

FTP kabelio antgalio uždėjimo procesas yra panašus į UTP kabelio antgalio uždėjimą, tačiau svarbu atsiminti, kad FTP kabelis turi papildomą folijos apsaugą nuo elektromagnetinių sutrikimų. Todėl visi žingsniai turi būti atliekami atidžiai, kad nebūtų pažeistas folijos sluoksnis.

Kompiuterinio Tinklo Kabelio Laidų Išdėstymo Tvarka

Nepamirškite, kad tinklas turi būti surenkamas tvarkingai, be nereikalingų pertraukų ar vijimų. Geras laidų išdėstymas užtikrins geresnį signalo perdavimą ir sumažins sutrikimų riziką.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 1
DISQUS: 0