...

Kaip išsirinkti automobilinį vaizdo registratorių

Kaip išsirinkti automobilinį vaizdo registratorių

Vaizdo registratorius – Navitel R800
Kaip naudotis valomuoju moliu (Clay bar)
Kaip nuvalyti apšalusį priekinį stiklą
Kaip teisingai nudažyti automobilio ratlankius
Kaip išsirinkti kabrioletą?

Vaizdo registratoriai ( angliškai tiesiog DVR) labai naudingas ir sparčiai populiarėjantis  kiekvieno automobilio atributas. Užsienyje kai kuriose šalyse jau yra privalomas kiekvienam automobiliui. Lietuvoje to nėra, tačiau vaizdo registratoriai – automobilinės kameros sparčiai populiarėja ir čia.  Vieniems tai tik proga užfiksuoti kelionės įvykius, kitiems avarijos ar kokių kitų nutikimų liudininkas.  Rusijoje labai populiarūs vaizdo registratoriai, todėl ne vienas Lietuvos vairuotojas, žiūrėdamas į kolegų iš Rusijos nuotykius keliuose, susimąsto, kad ir Lietuvos gatvėse būtų galima užfiksuoti ne ką prastesnių situacijų. Tad jei jau planuojate įsigyti vaizdo registratorių, bandysime Jums pateikti keletą patarimų, į ką reikėtų atsižvelgti renkantis šį prietaisą.

Renkantis automobilinį vaizdo registratorių, svarbiausia atkreipti dėmesį į vaizdo kameros kokybę. Nuo jos priklausys, kaip aiškiai matysis vaizdas, koks platus bus filmavimo kampas, ar bus galima įžiūrėti detales tamsiu paros metu. Be to svarbu iš anksto žinoti ar Jums reikalinga GPS funkcija kuri leis žinoti, kur ir kada tas įrašas buvo nufilmuotas, tai ypač naudinga firmoms, kurios turi daug automobilių, palengviną auto parko valdymą.

 

Vaizdo kameros kokybę nusako keli aspektai:

– Vaizdo raiška. Nuo jos priklausys kaip aiškiai matysite vaizdą. Prasta raiška neleis įžiūrėti automobilių numerių, todėl svarbus įrašas gali tapti beverčiu, kai reikės ieškoti kaltų. Prasta vadinama VGA (640×480) raiška, kuri taip pat žymima kaip „480p“. Specialistai rekomenduoja rinktis HD raišką (1920×1028), taip pat žymimą kaip „1080p“. Toks įrenginys bus brangesnis, bet kokybiškai atliks pagrindinę savo funkciją.

 

– Rezoliucija arba pikselių kiekis. Kuo daugiau pikselių, tuo geresnė rezoliucija. Apie 3 milijonus efektyvių pikselių (3 MP) yra pakankamai daug.

 

– Objektyvo apžvalgos kampas. Nuo šio aspekto priklausys, kiek daug į plotį apims filmuojamas vaizdas. Žinoma, kuo didesnis kampas, tuo geriau. Dažniausiai pasitaikantys apžvalgos kampai yra 70°, 90°, 110° ir daugiau nei 120°.

 

– Filmavimas tamsoje. Naktinio filmavimo funkcija bus bevertė, jeigu kamera neturės infraraudonųjų spindulių pašvietimo. Jis žymimas „IR“. Tai tikrai svarbi savybė, kadangi atėjus rudeniui temsta gana anksti ir filmuoti tamsoje tikrai prireiks.

 

[info] Jei vairuotojai žinotų, kad yra filmuojami, jie nepažeidinėtų kelių eismo taisyklių. [/info]

 

Įrašo trukmė. Daugelis įrenginių siūlo 5, 10 arba 15 min. įrašus. Iš esmės taip daroma dėl to, jog pasibaigus atminties kortelės talpai, filmuojant „ant viršaus“ nebūtų ištrintas visas anksčiau įrašytas vaizdas. Kuomet yra daug trumpų filmukų, jie trinami po vieną ir vietoje jų filmuojami nauji. Rekomenduotina, kad įrenginys galėtų filmuoti 15 min. trukmės filmukus.

 

Atminties kortelė. Didžioji dauguma vaizdo registratorių neturi arba turi mažos talpos vidinę atmintį. Tad jiems reikia papildomos atminties, į kurią galima įrašyti nufilmuotą vaizdą. Šią atmintį atstoja atminties kortelė. Kuo ji talpesnė, tuo daugiau įrašų į ją tilps.

vaizdo_registratorius

G-sensor. Tai yra staigaus judesio jutiklis. Jis svarbus, nes jo dėka staigaus stabdymo ar smūgio atveju kamera gali automatiškai pradėti įrašą. Taip nufilmuosite iškart po įvykio vykstantį vaizdą. Įrašas, kurio metu įvyko staigus judesio pasikeitimas, „G-Sensor“ dėka saugomas atskirame faile ir nėra perrašomas.

 

Vidinė atmintis. Vidinė įrenginio atmintis naudinga tuo atveju, jei yra „G-Sensor“ jutiklis, kuris susidūrimo ar staigaus stabdymo atveju vaizdo įrašą įrašytų į vidinę atmintį ir apsaugotų jį nuo užrašymo „ant viršaus“. Kitu atveju vidinė atmintis nėra svarbi, nes dažniausiai ji yra mažos talpos ir į ją telpa mažas įrašų kiekis.

 

Visada atminkite, kad brangiausias prietaisas nėra geriausias, bet va iš pigiausio geros kokybės tikėtis neverta.

Kitas svarbus aspektas, kad pigus vaizdo registratoriai nakties metu filmuoja ypač prastai.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 2
DISQUS: 0