Kaip užvesti automobilį šaltyje

Kaip užvesti automobilį šaltyje

Kaip sužinoti automobilio spalvos kodą
Kaip pačiam pasikeisti automobilio alyvą?
Kaip išsirinkti automobilinį vaizdo registratorių
Kaip nuvalyti apšalusį priekinį stiklą
Ruošiatės kelionei automobiliu? Nepamirškite šių daiktų

Aštuoni patarimai Jums, kaip greičiau ir lengviau užvesti automobilį šaltą žiemos rytą.

1. Būtinai išminkite sankabą ir išjunkite pavarą. Taip sutaupysite sukimo energijos.

2. „Žadinant“ automobilius su dyzeliniais varikliais, iš pradžių derėtų kelis kartus pasukti raktelį ir pašildyti žvakes. Tik po to bandykite vesti variklį.

3. Jei tai nepavyksta iš karto, jokiu būdu neverta „pjauti“ starterio ir „žudyti“ akumuliatoriaus. Užvedimo periodai turėtų būti trumpi, vos po 3–5 sekundes. Tada derėtų duoti akumuliatorių baterijoms minutę kitą atsigauti. Be to, trumpi starterio sukimo periodai išjudins sustingusį tepalą.

4. Išjunkite visus įmanomus elektros imtuvus: langų vėjelį, netgi radiją.

5. Įsiklausykite į starterio garsą: jei sūkiai silpni, prietaisų skydelio apšvietimas blankus, o starteris vos pasuka variklio alkūninį veleną, nebekankinkite automobilio. Gali būti, kad jūsų akumuliatorių baterija išsikrovė dėl senumo. Tačiau tokios bėdos priežastis gali būti ir gedimas elektros sistemoje, kuro įpurškimo sistemoje.

Kaip_uzvesti_automobili_ziema 6. Jei prireikia skubiai važiuoti, o akumuliatorius yra išsikrovęs, vairuotojai dažniausiai naudojasi užvedimo laidais skolindamiesi kito automobilio energiją. „Gelbėtojams“ derėtų žinoti, kad prijungus vadinamuosius „krokodilus“ susidaro dideli srovės svyravimai, kurie gali rimtai pakenkti visai elektros sistemai. Todėl automobilis-donoras turėtų stovėti išjungta degimo sistema.

7. Ar galima užvesti automobilį buksyruojant? Galima, jei jis su mechanine pavarų dėže. Tačiau tokiu atveju kyla du pavojai. Nepamirškite, kad kelias slidus, todėl vos bandysite užvesti variklį iš eigos, automobilis gali pradėti slysti ar netgi atsistoti skersai kelio. Be to, jei pro apšalusius langus blogai matysite, gali kilti avarinė situacija. Patyrę vairuotojai žiemą niekada nesiryžta buksyruoti streikuojančios mašinos lanksčiąja vilktimi.

8. Žiemą tradiciškai daugiau rūpesčių turi tie vairuotojai, kurie stengiasi taupyti pigesnių (kontrabandinių) degalų sąskaita ar pilasi iš ilgai stovėjusių senų statinių (nuosėdos gali užkišti filtrą). Jei jūsų automobilis nebe pirmos jaunystės, šalčiams ruoškitės iš anksto: laiku keiskite kuro ir oro filtrus, į degalus pilkite specialių priedų, kurie padės atšalus orams.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 2